Neri Oxman – moteris, pavergusi Brado Pitto širdį?

Neri Oxman / Getty Images nuotr.
Neri Oxman / Getty Images nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2018-05-05 12:52
AA

„Tabloidai“ tikina, kad Bradas Pittas (54) neabejingas ypatingai moteriai. Mat Neri Oxman (42) – garsiojo Masačusetso technologijos instituto profesorė – ir pati tikra žvaigždė.

Masačusetse, kur kuriama žmonijos technologinė ateitis ir gimsta beprotiškai drąsios idėjos, kitokių turbūt nė nebūna. Jei juodaplaukė gražuolė mokslininkė ir aktorius, vėl susigrąžinęs seną gerą bradišką šypseną ir numetęs svorio, išties susitikinėja, gali būti, kad pasikartos Geoge’o Clooney ir Amal Alamuddin istorija – ne garsus aktorius užmegs romaną su architekte, dizainere ir profesore, o žinoma architektė, dizainerė ir profesorė sutiks susitikinėti su šou pasaulio atstovu. Ką gi, laukiame oficialaus patvirtinimo, tai yra bendrų fotografijų, ir tikime prielaidomis, kad Neri pasidalijo su Bradu Pittu savo namų Keimbridže raktais.

Ir kodėl gi ne – Bradas nestokoja vyriško žavesio, o Neri – protinga, talentinga ir graži. Be to, juos sieja interesų sritis – architektūrą ir dizainą Pittas mėgsta nė kiek ne mažiau nei aktorystę. Kita vertus, bus jie kartu ar ne, Oxman ir be Pitto verta dėmesio. Ir jį gauna: už naujoves ir atradimus architektūros srityje Neri pagerbta Grahamo fondo apdovanojimu, už praktines ir esmines idėjas ekologijos srityje – Žemės apdovanojimu, jos parodos surengtos Niujorko moderniojo meno, San Fransisko moderniojo meno ir Bostono dailės muziejuose. Taikliausiai jos veiklą nusako pačios sukurtas terminas – materialioji ekologija. Neri idėja – kurti išmaniuosius daiktus ir pastatus, kuo artimesnius motinai gamtai, – galima sakyti, suprojektuotus pačios gamtos.

Tai, ką ji daro, sudėtinga, turi didelę ateitį ir labai gražu – visos tos parodos ir vieta muziejų saugyklose – ne veltui. Taikomoji Oxman veiklos sritis irgi nepaprastai perspektyvi: galbūt kada nors jos 3D spausdintuvu sukurti daiktai galės palaikyti žmonių gyvybę kitose planetose. Kol žvaigždžių keliai – ateitis, ji neatsisako dirbti su mados dizaineriais ir muzikantais: 2013 metais padėjo išspausdinti dizainerei Iris van Herpen kolekciją, kuri buvo pristatytą Paryžiaus mados savaitėje; kaukė, idealiai atkartojanti dainininkės Björk veido raumenų struktūrą, kuria islandė buvo pasipuošusi 2016-ųjų koncertuose, – irgi Neri darbas.

Oxman tėvai – taip pat mokslininkai. Abu – architektai, motina Rivka Oxman – dar ir Izraelio technologijos instituto prodekanė. Pati Neri sako užaugusi tarp „gamtos ir kultūros“: tėvų architektūros studijoje Haifoje ir močiutės sode. Kaip ir visos izraelietės, atitarnavo kariuomenėje – oro pajėgų dalinyje, kurį laiką buvo „šeimos maištininkė“ – vietoj dinastinės architektūros pasirinko mediciną, kuri jai atrodė idealus mokslo ir žmogiškojo gailestingumo derinys, tačiau vėliau atrado unikalią nišą – skaitmeninių technologijų ir gyvojo pasaulio sąveiką.

Neri – eruditė, iškalbinga, nepaprastai veikli ir darbšti – įsitikinusi, kad tik per atkaklų darbą ir žinias galima tapti tikromis asmenybėmis. Nenuostabu, kad apie tokią moterį sukasi ypatingi vyrai. Buvęs jos sutuoktinis – garsus amerikiečių kompozitorius Osvaldo Golijovas (57), bet kita ko, apdovanotas dviem „Grammy“ ir parašęs muziką dviem Francio Fordo Coppolos filmams bei Venecijos Auksiniam liūtui nominuotai juostai „Vyro ašaros“.

Osvaldo ir Neri buvo kartu kone ketverius metus, išsiskyrė 2015-aisiais. O su Bradu ji susipažino pernai: Pittas, beveik dvidešimt metų aktyviai besidomintis architektūra ir dizainu, klausėsi profesorės paskaitos. Paskui Neri konsultavo dėl vieno iš Pitto architektūros projektų, jie kartu važiavo į kelias dalykines keliones (pavyzdžiui, vasarį dalyvavo konferencijoje „Design Indaba“ Pietų Afrikoje, ten Neri sakė kalbą).

O dabar, kai pagaliau padėtas paskutinis taškas ilgoje aktoriaus ir Angelinos Jolie (42) skyrybų byloje, pradėta šnekėti, kad porą sieja ne tik draugiški ir profesiniai interesai. Aktorių vis dažniau mato instituto studentų miestelyje ir, kaip minėjome, kalbama, kad jis turi Oxman namų raktus: jį matė ateinantį vėlyvą vakarą ir išeinantį rytą – ir vėliau už namų šeimininkę. Sakoma, kad Neri negamina, taigi pora užsisako maisto iš aplinkinių restoranų arba prie viryklės stoja Pittas. Dar viena detalė – prieš metus Oxman paminėjo Bradą interviu „W“ žurnalui, bet kontekstas buvo anaiptol ne romantiškas. Paklausta, kodėl architektūra – daugiausia vyrų žaidimo laukas, Neri atkirto, kad žmonės iš prigimties linkę dievinti stereotipus ir būtent dėl to egzistuoja bradai pittai ir george’ai clooney – jie atstovauja tradicinei heroizmo sampratai. Ir suprask – pagyrė ar papeikė?