Nepraleiskite progos: „Kino pavasario“ žvaigždės, kurias privalote pamatyti

Michelis Houellebecq’as ir Gérard’as Depardieu / Kadras iš filmo „Tiesiog nuostabu“
Autorius: Augustė Gittins, „Laimė“
Publikuota: 2020-03-31 20:03
Kovo 19–balandžio 2 dienomis vykstantis 25-asis festivalis „Kino pavasaris“ išskyrė keletą repertuaro filmų, kuriuose vaidmenis sukūrė garsūs ir talentingi didžiojo ekrano aktoriai.

Festivalio „Kino pavasaris“ filmus žiūrėkite namų kino platformoje www.zmonescinema.lt.

Willemas Dafoe ir Robertas Pattinsonas

Siaubo filmas „Švyturys“ („The Lighthouse“)

Amerikiečių režisierius Robertas Eggersas nukelia žiūrovus į paslaptingą, šiurpą keliantį nespalvotą 1890-ųjų pasaulį. Pagrindiniai aktoriai Willemas Dafoe ir Robertas Pattinsonas, juostoje tapę švyturio prižiūrėtojais, su R. Eggersu susisiekė patys. Jį išgarsinęs filmas „Ragana“ aktoriams padarė tokį įspūdį, kad abu išreiškė norą dirbti kartu. Atrodo, abiejų nuojauta pasitvirtino – „Švyturys“ puikiai įvertintas kino kritikų, W. Dafoe pelnė net aštuonis antraplanio aktoriaus apdovanojimus, o R. Pattinsonas įrodė, kad laikai, kai jis buvo tapatinamas su paauglių dievinamu vampyru, seniai baigėsi.

Dviejų kino žvaigždžių duetas „Švyturyje“ ypatingas, nors aktorių darbo metodikos absoliučiai skirtingos: W. Dafoe mėgsta repetuoti, R. Pattinsonas – improvizuoti. Režisierius tikina, kad rezultatui tos skirtybės tik padėjo. 

Filmo „Švyturys“ nėra galimybės pažiūrėti namų kino platformose, tačiau festivalio organizatoriai tikisi jį parodyti didžiuosiuose ekranuose.

Barbara Sukowa ir Martine Chevallier

Drama „Dviese“ („Two of us“)

Jausmingoje dviejų iš pažiūros net visai neartimų kaimynių, o išties – meilužių istorijoje režisierius Filippo Meneghetti kino žiūrovams leidžia grožėtis ne tik vyresnių moterų meilės istorija, bet ir puikia prityrusių aktorių vaidyba. Kanų kino festivalyje geriausia aktore tituluota, su legendiniais režisieriais Raineriu Werneriu Fassbinderiu ir Margarethe von Trotta dirbusi, ne kartą geriausia Vokietijos aktore pripažinta Barbara Sukowa ir prancūzė, „Comédie-Française“ pionierė, teatro ir kino aktorė Martine Chevallier sugeba įtikinti visus.

Šis švelnumo ir meilės kupinas filmas yra tobulas pavyzdys, kas atsitinka, kai jėgas sujungia talentingas režisierius ir gerai parinkti, laiko ir daugybės skirtingų filmų patikrinti aktoriai. Šių kino divų pasirodymą stebėti didžiajame ekrane – didžiulis malonumas.

Jeanas Dujardinas

Juodojo humoro komedija „Zomša“ („Deerskin“)

Pagrindinis absurdo su siaubo elementais komedijos „Zomša“ aktorius, prancūzų numylėtinis Jeanas Dujardinas žiūrovams geriausiai pažįstamas iš 2011 metais išleisto daugybę prestižinių kino apdovanojimų susišlavusio filmo „Artistas“ (rež. Michelis Hazanavicius). Už vaidmenį šiame filme apdovanotas „Oskaru“, susirinkęs Britų kino akademijos, „Auksinio gaublio“ apdovanojimus ir pripažintas geriausiu 2012 metų Kanų kino festivalio aktoriumi. Prancūzų didžėjaus ir ypatingo stiliaus kino kūrėjo Quentino Dupieux kino juostoje „Zomša“ jis – puikiai į vaidmenį įsijautęs, su savo vintažiniu elnių odos švarku ypatingą ryšį užmezgęs ir todėl visus pasaulio švarkus eliminuoti bet kokiomis priemonėmis pasiryžęs komiškas ir drauge bauginantis vyrukas.

J. Dujardinas yra iš tų aktorių, kurie ypač mėgsta sumaištį. „Zomšoje“ jos irgi netrūksta.

Billas Murray ir Adamas Driveris

Jimo Jarmuscho komedija „Mirusieji nemiršta“ („The Dead Don’t Die“)

Nepriklausomo kino legendos Jimo Jarmuscho zombių komedijoje „Mirusieji nemiršta“ policininkų vaidmenis sukūrė senas režisieriaus bendražygis Billas Murray ir patersonas Adamas Driveris. Už jų stoja virtinė garsenybių: Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Selena Gomez, Steve’as Buscemi, Tomas Waitsas ir Iggy Popas. Visi jie pretenduoja virsti zombiais arba būti nugalėti policininkų. Filmas atidarė 2019 metų Kanų kino festivalį ir gerokai palinksmino publiką.

„Kino pavasario“ organizatoriai tikisi šį filmą parodyti didžiajame ekrane, namų kino platformose jis nėra prieinamas.

Gérard’as Depardieu

Absurdo komedija „Tiesiog nuostabu“ („Just Great“)

Šiuolaikinis prancūzų rašytojas Michelis Houellebecqas ir turbūt vis dar garsiausias Prancūzijos aktorius Gérard’as Depardieu susitinka sveikatingumo centre. Skamba lyg anekdoto pradžia, ar ne? Režisieriaus Guillaume’o Nicloux kurtoje absurdo komedijoje sukasi nesibaigiantys dviejų gerai žinomų vyrų pokalbiai apie gyvenimą, mirtį, religiją. M. Houellebecqas ir G. Depardieu vaidina patys save, tad neįmanoma nė akimirkos nustoti šypsotis ar net garsiai juoktis. Režisierius dirba su šiais aktoriais ne pirmąkart, be to, juos puikiai pažįsta. Galbūt tai jiems suteikia tik dar daugiau laisvės ekrane, o žiūrovams – džiaugsmo ir juoko. Ypač kai pasirodo Sylvesteris Stallone...

Šis tekstas publikuotas žurnale „Laimė“. Laimės kelių – daugybė. Žurnalas „Laimė“ kviečia kartu leistis į kelionę jos ieškant. Kiekvieną mėnesį – nauja „Laimė“. O kad ji lydėtų visus metus, pasinaudokite puikiu prenumeratos pasiūlymu. Prenumeruoti visada pigiau nei pirkti! Be to, „Laimė“ pati ateis į jūsų namus.

Naujausi straipsniai