Nepažinta olimpiečių pusė: Lietuvos biatlonininkai augina bites, jėgas atgauna šokių aikštelėje

Gabrielė Leščinskaitė ir Vytautas Strolia / Asmeninio albumo nuotr.
LTOK pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvos olimpiečiai – ne tik puikūs sportininkai, bet ir kūrybiški bei įdomūs žmonės. Ar atspėtumėte, kuris iš Lietuvos biatlonininkų laisvu laiku užsiima bitininkyste, o kuri dievina Karibų jūros regiono stiliaus šokius? Iškart atsakome – tai geriausi Lietuvos biatlonininkai Vytautas Strolia ir Gabrielė Leščinskaitė.

Skaniausias medus – šviežias

Anykštėnas V.Strolia bitininkyste susidomėjo neatsitiktinai. Jo tėtis laikė bites, o Vytautas būdavo jo pagalbininkas. Jau vaikystėje jis eidavo sukti medų bei prižiūrėti darbščiuosius vabzdžius. Dėl to, kai tėtis nebenorėjo tęsti darbų su bitėmis, buvo tarsi užprogramuota, kad šias pareigas perims biatlonininkas.

„Man tai patinka, nes bitės asocijuojasi su gamta. Buvimas gamtoje, ramybė, atsipalaidavimas man suteikia labai daug pliusų. Kai tarp stovyklų nueinu pas bites, galiu atsipalaiduoti ir niekur neskubėti. Tai nuostabus ramybės šaltinis“, – pasakojo V.Strolia.

Vytautas Strolia / Asmeninio albumo nuotr.

Tiesa, bitės reikalauja nemažai dėmesio ir priežiūros, todėl sportininkas neslepia, jog po ilgų išvykų prireikia ne vienos dienos sutvarkyti reikalus prie avilių. Neretai tenka paprašyti ir tėčio arba žmonos pagalbos.

„Nesu profesionalus bitininkas ir nedarau iš to verslo, todėl nenusimenu jei kas nors nepasiseka. Daugiausiai nerimo būna žiemą, kad užtektų joms maisto ir pavasarį bitės liktų gyvos. Visa kita yra prižiūrima ir kontroliuojama, todėl kol kas viskas su bitėmis yra gerai“, – džiaugėsi biatlonininkas.

Daug žmonių baiminasi bičių dėl skaudžių jų įgėlimų. Kai kurių žmonių odos ar kūno reakcija į įgėlimą gali būti labai nemaloni. V.Strolia nebijo bičių apsupties ir jas prižiūri be jokios apsaugos.

„Žinoma, kad būna visokių situacijų, kai įgelia viena ar kita bitė. Nieko blogo tame nematau, net šiek tiek jau pripratau prie to. Kažkoks skausmas jaučiasi, bet šiaip jau esu susidraugavęs su bitėmis ir ramiai su jomis būnu be jokių apsaugų“, – neslėpė olimpietis.

Vytautas Strolia / Asmeninio albumo nuotr.

Turbūt maloniausia šio hobio dalis – medaus sukimas ir ragavimas. Šiuo metu bitės neša pavasarinių žiedų medų. Vėliau būna antras – vietinių augalų, miško medaus – sukimas. Sekantis – liepų žydėjimas, o pabaigai – rudeninis medus, kuris, pasak biatlonininko, yra tarsi visų minėtų rūšių miksas.

„Man skanūs yra visi. Kiekvieno sukimo medus yra skanus, nes juos valgai šviežią. Žiemai dažniausiai lieka paskutinio sukimo medus. Pagal skonį vieno medaus negalėčiau išskirti“, – teigė V.Strolia.

Salsos ir bačatos svaigulys

Kita žiemos olimpinių žaidynių dalyvė G.Leščinskaitė prisipažįsta, kad šiuo metu šoka taip dažnai, kaip niekad ankščiau. Visgi pirmoji pažinti su šokiais, kas turbūt nieko nenustebins, įvyko jau vaikystėje.

„Bėgant metams, išbandžiau įvairius šokio stilius, bet dėl sportinės veiklos neturėjau galimybės šokti tiek, kiek norėjosi. Visgi, nesvarbu, kur bebūčiau ir ką beveikčiau, visuomet jaučiau, kad kažkas manyje vis traukia prie šokių, todėl dažnai ieškodavau būdų, kaip prie jų sugrįžti ir dar išmokti kažką naujo. Daugiausiai šokdavau įvairius solo šokius, pavyzdžiui, gatvės šokiai, „jazz funk“, „contemporary“, „high heels“, – prisiminimais dalinosi sportininkė.

Gabrielė Leščinskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Prieš ketverius metus, pasibaigus ketverių metų olimpiniam ciklui, G.Leščinskaitė pajuto, jog velniškai pasiilgo šokti. Užteko peržiūrėti vieną filmą ir jos viduje įsižiebė aistra karibų stiliaus šokiams.

„Pamenu kaip svarsčiau apie šokius su partneriu, bet tiksliai nežinojau, ką ir kur išbandyti. Kaip tik tuo metu peržiūrėjau filmą „Purvini šokiai. Havanos naktys“ ir supratau, kad tai yra būtent tai, ko aš troškau, – emocingai kalbėjo biatlonininkė. – Nedelsdama susiradau naujai renkamą kubietiškos salsos grupę ir jau pirmos pamokos metu pajutau, kad salsos judesiai, technika, muzika, nuotaika puikiai dera prie mano asmenybės. Tai yra veržlus, nuotaikingas, žaismingas šokio stilius, kupinas įvairių sukinių ir figūrų, atliekamų viršutine kūno dalimi.“

Kitas karibų stiliaus šokis – bačata – G.Leščinskaitės gyvenime atsirado tik šį pavasarį, taip pat po olimpinio ciklo. Tai buvo tarsi salsos paįvairinimas ir tuo pačiu – dar didesnis savęs realizavimas.

„Kadangi tai yra socialiniai šokiai, vakarėliuose dažnai skamba ir salsos, ir bačatos muzika, todėl natūraliai kilo noras pasimokyti dar vieno stiliaus. Nors salsos šokėjai dažnai moka šokti ir bačatą, tai yra labai skirtingi šokio stiliai. Bačata yra lėtesnė, jausmingesnė, subtilesnė, turi daugiau stiliaus variacijų, ten svarbus kūno plastiškumas, bangavimas. Manau, kad abu šie stiliai padeda atskleisti skirtingas savo asmenybės dalis – kubietiška salsa greita, smagi, kelianti šypseną, o bačata priverčia stabtelti, užsimerkti, labiau įsijausti į partnerio vedimą“, – šokių paslaptis atskleidė G.Leščinskaitė.

Nors šokiai yra laisvalaikio užsiėmimas, jis gali suteikti labai daug naudos. Sportininkė kiekvienam žmogui rekomenduoja per šokį patirti neatrastus pojūčius.

„Tai yra subtili saviraiškos priemonė, leidžianti stipriau atsiskleisti, išlaisvinti užslėptas emocijas, pasikrauti naujos energijos, taip pat lavinti judesį, muzikinį jautrumą, savo kūno pažinimą. Be to, šokiai man yra nuostabi komunikacijos forma, nes kiekvienas šokis yra atskiras ir unikalus dviejų žmonių pokalbis be žodžių, naudojant beveik visas jutiminės sistemos dalis. Tiesiog tai yra ypatingas patyrimas, kurį kiekvieną kartą išgyvenu vis kitaip“, – pabrėžė G.Leščinskaitė.

Šventės dalyviams – daugiau nei 100 nemokamų veiklų

Norite pabendrauti su G.Leščinskaite bei kitais Lietuvos olimpiečiais ir sužinoti daugiau apie jų gyvenimą ir pomėgius? Tuomet turite puikią progą tą padaryti jau birželio 18 dieną Kaune vyksiančioje „Olimpinės dienos“ šventėje. Jos metu, be įvairiausių sportinių veiklų, taip pat bus galima bendrauti su žinomais Lietuvos sportininkais.

Kauno pilies amfiteatre nuo 12 val. vyks sporto viktorinos, diskusijos su olimpiečiais.

Pokalbiai su olimpiečiais – tik viena iš didžiulės gausos „Olimpinės dienos 2022“ veiklų. Birželio 18-ąją nuo pat ryto Santakos parke bus galima išbandyti daugiau nei 100 nemokamų veiklų, susipažinti su skirtingomis sporto šakomis, sudalyvauti varžybose, turnyruose. Visų dalyvių lauks „LTeam“ ir renginio partnerių dovanos, prizai.

Šventę vainikuos Lino Adomaičio koncertas Rotušės aikštėje, iškart po jo visi kviečiami į nemokamą filmo „Aš esu Zlatanas“ kino seansą po atviru dangumi.

Skaitykite daugiau

content
Gyvenimo būdas

Gretos Lebedevos rankose – antras bakalauro diplomas: studijų metu netrūko iššūkių

content
Gyvenimo būdas

Susituokė krepšininkas T.Rinkūnas ir D.Vaiginytė: po vestuvių paisys prosenelės patarimo

content
Gyvenimo būdas

Liepa Norkevičienė: „Greičiausiai daro išvadas tie, kurie apie mane nieko nežino“

content
Aktualu

Žygimantas Sabonis Palangoje vedė mylimąją Simoną Zinčenko

content
Aktualu

Pasauliui pristatytas naujas princo Williamo ir K.Middleton portretas: tokio pora dar neturėjo

content
Gyvenimo būdas

Anžela Adamovič 35-metį sutiko Paryžiuje: „Tokios atostogos mums su Žygimantu – pirmos“

content
Gyvenimo būdas

Erika ir Merūnas Vitulskiai: „Norime vaikus saugoti nuo neigiamų dalykų, kuriuos patys patyrėme“

content
Aktualu

Graikijoje krepšininkas Lukas Lekavičius vedė mylimąją Meliną: svarbiausia dalyvė – dukrelė Darija

content
Gyvenimo būdas

Vilniuje ištekėjo „X Faktoriaus“ nugalėtoja Milda Martinkėnaitė: meilę prisiekė atlikėjui Mantvydui Čiupliui

content
Gyvenimo būdas

R.Wilson ir mylimosios santykiai – rimti: supažindino su mama ir svarsto apie santuoką

content
Muzika

„Imagine Dragons“ pristato kinematografinį vaizdo klipą „Sharks“: kūrinį skyrė mylimam miestui

content
Aktualu

Aktorius Regimantas Adomaitis palaidotas Menininkų kalnelyje: amžinojo poilsio atgulė greta žmonos

content
Aktualu

Atsisveikinimas su netikėtai mirusia Irena Maroziene: bičiuliai rinkosi į „Stiklių“ kiemelį Vilniuje

content
„Eurovizija“

EBU sureagavo į Ukrainos pasipiktinimą: paaiškino, kodėl jai neleidžia kitąmet rengti „Eurovizijos“

content
Aktualu

Prancūzijos Rivjeroje susituokė šokėja E.Andreikaitė: amžiną meilę prisiekė verslininkui E.Barauskui

content
Muzika

Britų muzikos žvaigždė Tomas Odellas pirmąkart surengė koncertą Trakų pilyje

content
Muzika

Donato Montvydo premjera: vasariškas hitas „Bėgam“ ir išskirtinis vaizdo klipas

content
Aktualu

Atlikėjas Gamka – vienišas: po skyrybų su buvusia mergina Akvile parašė dainą

content
Aktualu

Skiriasi 91-erių žiniasklaidos magnatas R.Murdochas ir modelis J.Hall

content
Muzika

„Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ premjera – piligriminis vaizdo klipas: akylesni pastebės svarbų akcentą

content
Aktualu

Mirė garsios Rusijos grupės „Laskovyj maj“ vokalistas Jurijus Šatunovas: dainininkui buvo 48-eri

content
Muzika

R.Ščiogolevaitė, V.Genytė ir A.Pilvelytė pristato dainą „Vilty“: prabilo apie trijulės draugystę

content
Aktualu

Žinomus žmones aplankė „Penktos kojos“ gyvūnai: Nainiai priglaudė Bruno

content
Aktualu

Liepa Norkevičienė: „Sunkiausia, kai esi vieniša“

content
Aktualu

Gabrielė Vilkickytė – apie ligą, kuri pakeitė požiūrį į gyvenimą: „Be jos aš būčiau kitas žmogus“

content
Aktualu

Kojos lūžį Kyjive patyrusi Ruslana neatvyko į koncertą Amsterdame: pasiuntė svarbią žinią

content
Aktualu

Lietuva atsisveikina su teatro ir kino grandu Regimantu Adomaičiu: prie urnos – ypatinga nuotrauka

content
Aktualu

Amsterdame koncertavusi Verka Serdiučka pakeitė savo hito žodžius: suskambo „Russia Goodbye“

content
Muzika

Eros Ramazzotti pristato naują dainą: kūrinys – iš rugsėjį pasirodysiančio albumo

content
Aktualu

Karą smerkiantiems A.Pugačiovai ir M.Galkinui – dar vienas Rusijos kirtis: žada konfiskuoti jų pilį

content
Stilius

Saugirdas Vaitulionis: „Be akinių nebegaliu“

content
Gyvenimo būdas

Į madingiausią vasaros vakarėlį Vilniuje rinkosi ryškiausi veidai: stilingai atšventė gimtadienį

content
Kultūra

Antrasis MO muziejaus žurnalo „MOgazino“ numeris: kas kuria miestus?

content
Muzika

I.Jankauskaitė pristato muzikinį klipą: įsiamžino jaunavedžių poros, finale – Ingos staigmena

content
Aktualu

Irenos Marozienės dukra paskelbė, kur ir kada vyks atsisveikinimas su netikėtai mirusia verslininke

content
Aktualu

Asta Valentaitė – apie paskutinį pokalbį su Irena Maroziene ir susitikimą, kuris nebeįvyks

content
Aktualu

Aktoriaus R.Adomaičio šeimos laiškas: „Regimanto gyvenimas buvo kupinas aistros“

content
Muzika

„Brainstorm“ gros Vilniuje: „Gyventi be gyvų koncertų – tai kaip kąsti sumuštinį per celofaną“

content
Muzika

Atlikėjas Gebrasy pristato naują vasarišką dainą „Šalia“: turi svarbų kvietimą

content
Muzika

Neišbaidė net lietus: sostinėje savo debiutinį albumą pristatė sparčiai populiarėjantis Gamka

content
Aktualu

Vilniuje – filmo „Kartą kaime“ premjera: garsūs aktoriai, raudonas kilimas ir 1949-ųjų „pikapas“

content
Aktualu

Andriaus Užkalnio jaunesnioji dukra Milda baigė mokyklą: „Aš tavimi didžiuojuosi“

content
Kultūra

Knygą „Atatrankos“ pristatanti N.Oželytė: „Noriu padėti kitiems, kaip kažkada pati sulaukiau pagalbos“

content
Aktualu

Dainininkė Daiva Starinskaitė tapo mama: su sužadėtiniu Chrisu susilaukė pirmagimio

content
Kultūra

Pokalbiai apie Joną Meką MO muziejuje kviečia prisiminti ir naujai atrasti išskirtinį kūrėją

content
Gyvenimo būdas

Princas Williamas švenčia 40-metį: karališkoji šeima dalijasi nematytais kadrais ir įdomiais faktais

content
Aktualu

Rimantė Kulvinskytė laukiasi antros atžalos: žinią pranešė kūrybiškai

content
Aktualu

Ingrida Martinkėnaitė pardavė būstą Palangoje: pasidairius svetur – įsigijo namus Gran Kanarijoje

content
Gyvenimo būdas

Susituokė Jehovos šeimoje augusi D.Rudžinskaitė ir T.Ivanauskas: vestuvės – be tėvų, bet su humoru

content
Muzika

Dainotas Varnas pristato naują kūrinį: daina „Disco“ – bandymas atrasti savo naują muzikos stilių