Nepavyksta sulieknėti? Svarbu ne tik ką, bet ir kaip valgote!

Moteris valgo obuolį / Vida Press nuotr.
Moteris valgo obuolį / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-07-03 11:59
AA

Turbūt kiekviena, kuri nesėkmingai kovoja su nereikalingais kilogramais, gali papasakoti, kaip laikėsi įvairių dietų, mitybos planų, sportavo ar badavo, tačiau džiuginančių rezultatų nesulaukė ir iš nevilties nutarė valgyti viską, kas skanu ir ko tik norisi.

Ir tikrai, kam kankintis, jei naudos jokios?

Tačiau labai dažnai sulieknėti nusprendę žmonės sutelkia dėmesį į tai, ką reikia valgyti ir ko vengti, tačiau nesirūpina tuo, kaip maitinasi – kada ir kaip dažnai, prie kokio stalo ir kokios nuotaikos būdami.

Todėl nutarus kovoti su antsvoriu (kalbame apie tikrą, o ne menamą), svarbu nepamiršti ir šių „smulkmenų”.

Reguliarumas. Šią sveikos mitybos taisyklę žino beveik visi. Tačiau svarbu ne tik žinoti, bet ir laikytis. Taip lengviau reguliuoti alkio ir sotumo jausmus. Kai maitinamasi reguliariai, skrandis išskiria sultis tomis valandomis, kai valgote, ir todėl rečiau užklumpa alkio priepuoliai ar noras užkandžiauti tarp valgymų.

Trukmė. Kiekvienam valgymui reiktų sugaišti kuo ilgiau, kadangi, nurijus maistą, smegenis sotumo signalai pasiekia maždaug po 20 minučių. Vadinasi, tie, kurie valgo paskubomis, gali net nepastebėti, kaip prisikerta per daug.

Aplinka. Estetiška aplinka, tvarkingai serviruotas stalas daugumą žmonių įpareigoja valgyti laikantis mandagaus valgymo taisyklių. Taip prie stalo praleidžiama daugiau laiko, patiriama teigiamų emocijų ir… suvalgoma mažiau maisto.

Nuotaika. Verčiau praleisti pietus ar vakarienę, nei sėsti prie stalo blogos nuotaikos. Neigiamos emocijos gali skatinti apetitą. Kai prasta nuotaika, organizmui trūksta dopamino. O jis gaminamas tada, kai į smegenis atkeliauja malonumo signalai. O kas, jei ne šokoladas, riebūs ledai ir kitokios kalorijų „bombos“, gali jį suteikti. Todėl prieš valgydamos pasistenkite nusiraminti, galvokite apie pozityvius dalykus, galite įsijungti mėgiamą muziką.

Mėgavimasis. Būtent dėl ką tik aprašytų priežasčių reiktų valgyti tuos produktus ir patiekalus, kurie jums yra skanūs. Kai renkatės labai rekomenduojamus, sveikus, tačiau nemėgiamus valgius, nepatiriate jokio malonumo, organizmui trūksta dopamino ir apima noras „prisiryti” ko nors labai skanaus.

Ramybė. Kad ir kaip skubate, valgyti einant, dirbant kompiuteriu – griežtai draudžiama. Kūnas neatsipalaiduoja, maisto medžiagos lėčiau įsisavinamos, o alkio pojūtis niekur nedingsta.

Gera draugija. Jei yra galimybė rinktis – stenkitės kuo dažniau valgyti su šeimos nariais, kolegomis. Bendravimas prie stalo yra ne tik puiki proga pabūti su jums svarbiais ar maloniais žmonėmis, pasikalbėti, bet ir būdas valgyti lėčiau bei mėgaujantis.