Nepaisydamos sniego Vilniuje pražydo sakuros

Vilniuje pražydo sakuros / Gretos Skaraitienės / „Fotobankas“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Atėjus pavasariui sakurų parkas Vilniuje pritraukia šimtus lankytojų. Ir nors šiemet tikrasis pavasaris ir šiluma atkeliauti visiškai neskuba, o už lango kartkartėmis netgi pažyra sniego, japoniškomis vyšniomis vadinami medžiai jau pradeda skleisti savo žiedus.

Kiekvienais metais, žydint sakuroms, tūkstančiai vilniečių ir miesto svečių trumpam pasineria į Japonijos grožio ir gyvenimo filosofiją.

Šiemet bundančiais sakurų žiedais jau mėgaujasi pirmieji jų lankytojai, tačiau didžiulio žmonių antplūdžio kol kas – nėra.

Sakurų parkas jau ne vienerius metus pavasarį pavirsta išskirtine gamtos dovanojama fotostudija po atviru dangumi – čia įsiamžinti prie žydinčių medžių atvyksta šeimos, jaunavedžiai, jaunimas ir senjorai. 

Socialiniuose tinkluose pasipila asmenukės ir fotosesijos prie sakurų – stulbinančio grožio medžiai pakeri ir nuotraukoms suteikia tikrą pavasario pojūtį. Juokaujama, kad tiesiog nevalia neturėti asmenukės prie gražiųjų sakurų.

Ir nors šiemet tikrasis pavasaris ateiti neskuba, o daugelyje Lietuvos rajonų netgi pasitaiko sniego, – sakurų žydėjimo permainingas ir atšiaurus oras nesutrikdė.

Vilniuje pražydo sakuros / Gretos Skaraitienės / „Fotobankas“ nuotr.

Daugelį metų gyvuojančią tradiciją žydint sakuroms rinktis į parkus ir tiesiog grožėtis trapiais žiedais pasidabinusiais medžiais pernai nutraukė koronaviruso pandemija: Vilniaus valdžia buvo priversta aptverti sakurų sodą tvora, mat miestiečiai nesilaikė karantino apribojimų.

„Pamatėme, kad žmonių srauto čia suvaldyti nesugebėsime – jis tiesiog per didelis. Tad priimtas sprendimas fiziškai riboti patekimą į šį parką – jis aptvertas ir patekimas į jį yra draudžiamas. Selfio su sakuromis teks palaukti iki kitų metų.

Iškabinome informacinius ženklus, padarėme tiesioginę transliaciją iš sakurų parko, bet potraukis selfiui buvo didesnis už mūsų pastangas. Žmonių srautas šioje vietoje yra toks didelis, kad nei garsinis dronas, nei vietoje budintys pareigūnai tų žmonių neišprašys iš ten. Reikia suprasti, kad nėra bėdos, kad dviese su savo vaikučiu ateinate pasiselfinti. Bėda yra tame, kad tokių kaip jūs toje pačioje vietoje yra šimtai ar tūkstančiai“, – pernai pavasarį feisbuke pranešė Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Sostinės valdžia uždraudė vilniečiams per karantiną lankytis sakurų parke (2020-ųjų pavasaris) / Adomo Bužinsko nuotr.

Sakurų sodas Vilniuje – nuostabus pagerbimas japonų diplomatui Chiune Sugiharai, kuris karo metais išgelbėjo tūkstančius gyvybių.

Patys japonai jau 1000 metų turi tradiciją švęsti sakurų žydėjimo šventę, vadinamą Hanami. 

Fotografė Greta Skaraitienė dalijasi nuotraukomis, kuriose bundančiomis sakuromis namuose galite pasigėrėti bent iš nuotraukų. 

Žiūrėkite fotogaleriją:

Vilniuje pražydo sakuros (35 nuotr.)
+29
Skaitykite daugiau