Nemiegojote visą naktį? 9 būdai, kaip atrodyti puikiai!

Rytas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-02-19 07:00
Saldžiai išsimiegoti kartais negalime dėl įvairiausių gyvenimo aplinkybių: jaudinamės, jaučiame įtampą ir stresą, auginame vaikučius ar tiesiog netikėtai užsivakarojame… O juk puikiai jaustis norime visos, ar ne?

Po nemiegotos ar mažai miegotos nakties į savo atvaizdą veidrodyje žiūrėti dažniausiai ne itin malonu:  veidas išvargęs, papilkėjęs, akys užgesusios... Kai bemiegės naktys – įprastas dalykas, siūlome atkreipti dėmesį į kelis paprastus patarimus.

 

Judėkime

Judėjimas gali atrodyti paskutinis dalykas, kurį norėtumėte daryti tuomet, kai jaučiatės neišsimiegojusi. Bent 10 minučių aktyvių judesių suaktyvins kraujotaką, tad geriau jausis ne tik kūnas! „Veido oda atrodys gaivesnė, rausvesnė ir skaistesnė“, – teigia Holivudo įžymybių dermatologė Ava Shamban.

 

Kontrastinio dušo galia

Gyvybingumą po nemiegotos nakties puikiai sugrąžina kontrastinis dušas. Liekite kūną šilto-šalto vandens srovėmis ne mažiau kaip 5 minutes. Po tokio dušo suaktyvės kraujotaka, ir pasijusite kur kas žvaliau. O jei kontrastinį dušą dar derinsite su intensyvia mankšta ar bent pasivaikščiojimu gryname ore – rezultatas bus dvigubai geresnis.

 

Atsikratykime paakių maišelių

Paburkusios ir paraudusios akys tikrai neatrodo patraukliai, todėl pasinaudokite šiuo paprastu patarimu. Dermatologės A. Shamban nuomone, tereikia vos kelių arbatos maišelių. Juos palaikykite šaldytuve ir kuo greičiau dėkite ant akių. Palaikykite maišelius 20 minučių ir po procedūros patepkite veido odą drėkikliu, o paakius – specialiai jiems skirta priemone.  Dar kelis aktualius patarimus, kaip atsikratyti šio nemalonaus dalyko, galite perskaityti čia.

 

Sutraukime poras 

Jei iki vėlumos dirbote, mėgavotės greituoju ar riebiu maistu, oda kitą dieną gali atrodyti prastai. Pabandykite atgaivinti ją paprasčiausiu būdu – ledo kubeliais. Pasak dermatologės A. Shamban, odą ledo kubeliais reikėtų valyti bent vieną minutę, paskui nepamiršti švelnaus drėkiklio. Rezultatas: stangresnė, skaistesnė ir gyvybingesnė oda.

 

Aromatų galia  

Apie aromatų terapijos naudą kalbėta ne kartą. Todėl į pagalbą pasitelkite jums patinkančius kvapus ir pasistenkite atsipalaiduoti. Tam tinka, tarkime, eteriniai aliejai arba jų mišiniai, smilkalai ir pan. „Kvėpuodamos maloniais aromatais, mes patiriame pozityvių emocijų, pasijuntame ramiau, atsipalaiduojame“, – teigia Dr. Shamban.

 

Akių ir lūpų žaismas 

Paraudusios ir perštinčios akys – ne dovanėlė. Skubėkite jas atgaivinti! Čia padės visos šaldančios priemonės: galite griebtis tų pačių ledo kubelių, arbatos maišelių... Žinoma, reikalingas ir tinkamas makiažas. Rinkitės šviesius, vos blizgius akių šešėlius, o apatinę akies dalį galite paryškinti persikų spalvos pieštuku, kuris padės paslėpti paraudimus. Būtinai užrieskite blakstienas ir padažykite jas tušu. Jeigu nesijaučiate patogiai, kai žmonės žvelgia jums į akis, tuomet ryškiai rožiniai ar raudoni lūpų dažai – tai, ko jums reikia.

 

Pusryčiams – grūdinės kultūros

Greičiausiai ne kartą teko girdėti, kad grūdai – puikus būdas sveikai pradėti dieną. O avižų dribsniai turi ypatingų galių paryškinti jūsų grožį.  Jeigu sumaišysite juos su džiovintomis slyvomis, kurios turi nuostabią savybę padėti išvengti raukšlių, jausitės žvalios ir energingos. Dar į valgiaraštį įtraukite lašišos, kurioje gausu baltymų, omega-3 riebiųjų rūgščių, ir džiaugsitės sveika, spindinčia oda...

 

Gerkite daugiau skysčių

Nežinia kelintas puodelis kavos po prasto miego išvargusiai odai tikrai nesuteikia grožio. Tad vietoj kavos rinkitės šiltą vandenį, pagardintą citrinomis. Gerkite ir tikrai pastebėsite skirtumą! Mat vitaminas C suteikia energijos, žvalumo, o odai sveiko spindesio, stangrumo.

 

Nuodėmingojo šokolado paslaptis 

Greičiausiai tai kiekvienos moters mėgstamiausias desertas, bet juk juo neprisimėgausi iki soties...  Vis dėlto mokslininkai teigia, kad šokoladas – puikus energijos šaltinis. Be to, jis padeda odai išlikti jaunesnei, spindinčiai. Taigi su saiku skanaukite šio skanėsto ir mėgaukitės dailesne išvaizda!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai