Nemėgstate sportuoti? 3 sporto rūšys, kurios jums labai patiks

Joga ore / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-29 12:00
Sportas – sveikata ir gera savijauta, tai žino kiekvienas. Tačiau dažna moteris skundžiasi, jog tiesiog nemėgsta sporto, neranda sau patinkančios rūšies. Visgi sportas gali būti ir labai smagus. Tereikia išsirinkti sau tinkamiausią.

Zumba

Išbandžiusieji zumbą tvirtina, kad nėra nieko smagiau nei sportuoti šokant. Be to, šis sportas suteikia gerų emocijų, energijos ir padeda atitraukti mintis nuo kasdienių bėdų.

​Nemėgstate sportuoti? Išbandykite smagias sporto šakas: zumbą, jogą ore ar pajudėkite su batais-šokliukais. ​

Kas yra zumba, tikriausiai daugeliui aiškinti nereikia. Tai yra Lotynų Amerikos šokių ir aerobikos mišinys. Sujungus naudingus, raumenis treniruojančius aerobikos pratimus ir Amerikos šokių siautulingus judesius išeina labai linksmas sportas, puikiai tinkantis toms, kurios nori sportuoti, bet nežino, kokią sporto rūšį rinktis.

Beje, Viskonsino universitete mokslininkai atliko tyrimą, kurio rezultatai įrodė, jog šokant zumbą sudeginama kur kas daugiau kalorijų nei praktikuojant jogą, užsiimant aerobika ar net bėgant. Užsiimdami zumba, sudeginama net 9,5 klc per minutę.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tinklaraščio apie bėgimą autorius: pradedantiesiems bėgioti su grupe yra efektyviau

Kengūriškas sportas

„Kangoo Jumps“ šokliukai dar palyginti yra naujiena, nors visame pasaulyje itin išpopuliarėjo prieš keletą metų. „Kangoo Jumps“ batus-šokliukus 1994 m. užpatentavo šveicaras Dennis Naville, o pirmą kartą juos pristatė Paryžiuje vykusioje parodoje.

Vos tik užsimovus šiuos batus, pajuntama energija, pasidaro kur kas linksmiau ir atsiranda noras judėti. Judesiai, atliekami mūvint šiuos batus, primena spyruokliuojančius kengūros judesius, o tai net tik išjudina, bet ir pakelia nuotaiką. Toms, kurios tikrai nemėgsta sporto, šis būdas padės į judėjimą pažvelgti kitomis akimis.

Joga ore

Jogos rūšių yra pačių įvairiausių. Viena tokių – joga ore. Nors tai skamba gana egzotiškai, jau ir Lietuvos žmonės po truputį pradeda ja užsiimti. Tai yra tradicinės jogos pozos (asanos), atliekamos naudojant medžiaginę tamprią juostą, kuri prikabinta prie lubų ir kabo ore. Šią jogos rūšį sugalvojo gimnastas Kristoferis Harisonas.

Praktikuojantieji teigia, kad ši joga išlaisvina fizinį ir dvasinį kūną nuo įtampos, suteikia džiaugsmo. Ši praktika moko ir pasitikėjimo – pasitikėti instruktoriumi, laikančia juosta ir savimi.

Jogai atlikti skirta juosta gali atlaikyti mūsų kūnus, kai atliekame tradicines jogos pozas. Ore praktikuojamos asanos yra skirtos praplėsti ir pagilinti suvokimą apie tradicines jogos pozas.

Po treniruočių kūnas tampa lankstesnis ir stipresnis, gerėja laikysena, stiprėja raumenys. Be to, šia jogos rūšimi gali mėgautis įvairaus amžiaus žmonės, o pratimus visai nesudėtinga atlikti namuose. Tad pakilkit į orą!

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 pratimai, padėsiantys padailinti sėdmenis

Ji24.lt

Naujausi straipsniai