„Nejaučiu aistros savo vyrui – ją įžiebė kitas...“. Santykių ekspertų komentaras

Pora. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

„Sveiki, man 31 metai, šiuo metu su vyru esame ant skyrybų slenksčio. Jų iniciatorė esu pati, tačiau nesuprantu, kodėl niekaip negaliu paleisti savo vyro“, - tokia pradžia laiško, kuriuo Ji24.lt skaitytoja pagalbos kreipiasi į santykių ekspertus Silviją ir Šarūną Mažuolius.

Toliau skaitytoja rašo:

Esame susituokę 7 metai, skirtis nusprendžiau tik tada, kai mano gyvenime atsirado kitas vyriškis, nors iki tol būdavo dažnų pasvarstymų apie skyrybas. O dabar bijau, kad šeiminį gyvenimą iškeičiu į aistrą.

Manęs, jau kuris laikas, gal kokie 3 metai, mano vyras netraukia,  sunku man jį prisileisti, nejaučiu traukos ir aistros, nors būti su juo, kaip su žmogum, man gera. Gal reikia pasakyti ir tai, kad nuo pradžių tikriausiai nejutau jam didelės aistros, tiesiog pasirinkau gyventi su geru žmogumi,  kuris mane labai myli. Atrodė, kad ir aš myliu, o gal tikrai tebemyliu??? 

O blogiausia tai, kad tiek metų norėjau jausti aistrą, dabar ją radau su nauju žmogumi, o bijau kad viskas gali praeiti. Bijau padaryti skubotą sprendimą. Nebesuprantu, ką jaučiu savo vyrui...


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai (santykiuabc.lt).

Sveiki,

Silvija ir Šarūnas Mažuoliai / Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr.

perspėjame, kad sprendimo už Jus nepadarysime ir tuo, ką parašysime, naudokitės tik kaip nuomone bei įvertinkite, kiek tai atitinka Jūsų realią situaciją. Duosime vieną kitą idėją, kas nutinka santykiuose ir kas galėjo nutikti Jums. Nežinome daugiau Jūsų poros istorijos, kurioje galėjo būti esminiai byrančių santykių faktoriai, į kuriuos pati neatkreipėte dėmesio, tad vadovausimės tik tuo, ką prašėte.

Klausiate, ar mylite savo vyrą. Galime beveik užtikrintai pasakyti, kad taip, mylite. Žmonės yra sutrikę, kas tai yra meilė. Meilę jie maišo su aistra, fizine trauka, susižavėjimu, laukia, kol ji ateis, išeis, vėl ateis. Tai, kas yra meilė, niekur nevaikšto. Tai šiltas, tykus, nuolatinis jausmas, ir jis nepriklauso tik poros santykiams. Vyras gali netraukti kaip vyras, tačiau tai nereiškia, kad negalite jam jausti nuoširdžios meilės.

Kita vertus, tą patį sakinį galima parašyti iš kitos pusės – galite nuoširdžiai mylėti vyrą, tačiau nejausti jam traukos. Net nusprendusi skirtis su savo vyru, galite visą gyvenimą jausti jam šiltą jausmą, dėkingumą už kartu praleistą laiką kaip žmogui, kuris tiesiog kažkada buvo Jūsų gyvenime. Meilė dar nėra priežastis porai būti kartu, kadangi vyrą ir moterį, tam kad pora būtų harmoninga, turi jungti šis tas daugiau nei šiltas jausmas.

Taip pat skaitykite: „Jis myli mane ir mano dukrą, bet aš jaučiuosi nelaiminga“. Santykių ekspertų komentaras

Tai, kas yra meilė, niekur nevaikšto. Tai šiltas, tykus, nuolatinis jausmas, ir jis nepriklauso tik poros santykiams.

Instinktyvi, fizinė trauka yra vienas iš pagrindinių faktorių poros stabilumui. Tai nėra fantazijos sukurta trauka, kuomet susižavime kitu žmogumi dėl jo išvaizdos, statuso, dėl to, kad jis mums patraukliai atrodo ir t. t. Tokia trauka gali labai greitai išgaruoti kartu su nukritusiomis fantazijomis. Trauka, kuri lieka, kyla iš gyvūninės prigimties, iš traukos tarp patino ir patelės. Be šios traukos pora tampa stipriai pažeidžiama.

Partneriai gali būti labai geri, mylintys draugai, tačiau kaip vyras ir moteris jie vienas kito nedomina. Užtenka kurio nors iš partnerių horizonte pasirodyti žmogui, kuris visapusiškai traukia, ir pora pradeda byrėti. Iš Jūsų klausimo panašu, kad taip Jums ir nutiko.

Ištekėjote už vyro, kuris yra puikus žmogus, su kuriuo Jums gera, tačiau kaip vyras jis Jūsų niekada nedomino. Ilgus metus alkote vyro, kurį jaustumėte kaip vyrą instinktyvia, gyvūnine prasme, ir jis netikėtai pasitaikė Jūsų kelyje. Nenuostabu, kad esate sutrikusi, kadangi su vienu vyru Jus sieja meilė, o su kitu kol kas daugiau fizinė trauka.

Jausitės daug stipriau ir ramiau, jei sugebėsite priimti sprendimą, kuriam nedaro įtakos naujas vyras ir tikėtinos perspektyvos. 

Sakote, kad bijote iškeisti šeiminį gyvenimą į aistrą. Jūsų planuose dabar tik du gali variantai – arba likti su vyru, arba palikti jį ir būti su naujai sutiktu vyru. Tai tikrai varžantis sprendimas, turint galvoje, kad labai sunku pasakyti, ar su kitu vyru turėsite laimingus santykius. Deganti aistra anksčiau ar vėliau tikrai išgaruoja, lieka trauka, kurią abu partneriai gali pakurstyti, jei žino, kaip tai daryti, ir supranta, kad natūraliai nei santykiai, nei aistra po keletos metų kartu nepasikursto.

Taip pat skaitykite: Kai įsivaizduojamas gėris virsta blogiu: dalykai, kurie griauna santykius

Mūsų rekomendacija – kuriam laikui pamiršti abu vyrus ir įvertinti savo dabartinę santuoką nepriklausomai nuo jų. Ar norite joje būti, ar Jus tenkina toks gyvenimas, ar esate pakankamai laiminga. Pamirškite ėjimą pas kitą vyrą po galimų skyrybų, kaip išeitį ir naujos laimės šaltinį, tai Jus tik draskys, nes bijosite užšokti nuo vilko ant meškos.

Pasirinkite apsispręsti, ar Jūsų santuoka yra tai, nuo ko norite pasitraukti bet kokiu atveju ir jei nuspręsite pasitraukti, išeikite iš jos tiesiog, o ne pas kitą vyrą ir į kitus santykius. Neimkite kito vyro kaip faktoriaus apsisprendimui, kadangi Jūsų situacijoje tai tikrai prastas ir labai sunkiai įvertinamas faktorius. Žinoma, jis savotiškai ramina, kadangi daug lengviau išeiti turint kur ir pas ką eiti negu eiti į niekur, tačiau jausitės daug stipriau ir ramiau, jei sugebėsite priimti sprendimą, kuriam nedaro įtakos naujas vyras ir tikėtinos perspektyvos.

Tai nereiškia, kad, nusprendus skirtis, negalėsite bendrauti su kitu vyru. Tačiau liksite laisva nuo baimės, kad santykiai gali nepavykti ir jausitės rami, kad nusprendėte skirtis ne bėgdama pas kitą vyrą, o todėl, kad dabartiniai santykiai Jus jau senai netenkina.

Rekomenduojame susirasti žmogų, su kuriuo galėtumėte pasikalbėti apie savo santykius ir situaciją. Tai gali būti tiesiog artimas žmogus, kuriuo pasitikite, arba santykių specialistas, psichologas. Žmogus iš šalies gali padėti kritiškiau įvertinti situaciją, užduoti klausimus, apie kuriuos nepagalvojote, ir padėti padaryti sprendimą.

Labiausiai Jus šiuo metu kamuoja ne santykiai ir ne vyrai, o sudėtingas sprendimas, kurį jau seniai norite padaryti, bet vis delsiate.

Kartais poros, esančios ant skyrybų ribos, renkasi kartu nuvažiuoti pasikonsultuoti bent jau tam, kad jaustų, jog padarė viską, ką galėjo. Labiausiai Jus šiuo metu kamuoja ne santykiai ir ne vyrai, o sudėtingas sprendimas, kurį jau seniai norite padaryti, bet vis delsiate. Nuspręskite padaryti viską, kas Jūsų rankose, kad padarytumėte šį sprendimą, kad ir koks jis būtų.

Taip pat skaitykite: Laimingų ir tvirtų santykių dėsniai

Kalbėkitės su vyru, su specialistais, su patikimais žmonėmis. Atraskite, kas iš tikro buvo ne taip Jūsų su vyru santykiuose, kas dar Jūsų netenkino. Taip daugiau suprasite save, santykių dinamiką, pamatysite kokias klaidas darėte ir kokių geriau nekartoti esamuose ar naujuose santykiuose.

Dalis žmonių, negalėdami išeiti iš santykių dėl to, kad myli savo partnerį, pradeda sabotuoti santykius, varyti antrąją pusę iš proto ir taip nesąmoningai stengiasi palengvinti savo situaciją. Daug lengviau išeiti iš ten, kur tvyro įtampa ir pyktis vienas kitam, nei pasitraukti nuo žmogaus, su kuriuo sieja šiltas jausmas. Jei nuspręsite skirtis, padarykite tai kiek įmanoma labiau su meile.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Skaitykite daugiau