Neįtikėtina istorija: po 7 nesėkmių metų porai dukters susilaukti padėjo klijai

Nicola ir Andrew Stone'ai džiaugiasi savo dukryte / „Caters News Agency“ / „Scanpix“ nuotr.
Nicola ir Andrew Stone'ai džiaugiasi savo dukryte / „Caters News Agency“ / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-01-13 11:12
AA

Didžiojoje Britanijoje gyvenantys Nicola ir Andrew Stone'ai vaikų susilaukti norėjo jau be galo seniai, tačiau porai tai padaryti buvo itin sunku.

Maždaug septynerius metus nepavykę bandymai susilaukti vaikų turėjo ir priežastį. Prieš kelerius metus medicininius tyrimus pasidariusi pora sužinojo, kad Nicolai pastoti nesiseka dėl per didelio kūno masės indekso (KMI).

Nicola ir Andrew Stone'ai / „Caters News Agency“ / „Scanpix“ nuotr.

Vis dėlto po daugelio nusivylimų ir nesėkmingų bandymų chirurgai Nicolai atliko procedūrą, kurios metu, naudojant specialius klijus, prie jos įsčių sienelių buvo „priklijuotas“ apvaisintas embrionas. Galiausiai sutuoktiniams gimė dukrytė, kurią jie pavadino Sophia Elsie-May.

„Ji – mūsų mažasis stebuklas. Esame nepaprastai laimingi, atrodo, lyg gyventume sapne. Ji yra mūsų pasididžiavimas ir džiaugsmas, be galo džiaugiamės jos gimimu“, – portalui express.co.uk pasakojo laiminga mama.

34-erių Nicolai gydytojai patarė numesti svorio, jei ji nori pastoti, o jos vyrui, 47-erių statybininku dirbančiam Andrew, buvo patarta vartoti kuo daugiau vitaminų ir įvairių mineralų, kad pagerėtų jo spermos kokybė.

Taip pat skaitykite: Likimo matricos. Kas tai ir kaip jos veikia kūdikius?

„Kai pasidarėme tyrimus, mano KMI buvo 36, o tai yra gerokai per daug. Tuomet net nežinojau, kad svoris gali turėti tokią didelę įtaką vaisingumui. Gydytojai man patarė savo KMI susimažinti iki 31, tai reiškė, jog numesti man reikėjo beveik 20 kilogramų“, – pasakojo Nicola Stone.

Tačiau net ir po įdėtų pastangų, pirmoji dirbtinio apvaisinimo procedūra nepavyko – Nicola nepastojo. Vaikų be galo trokštančiai moteriai tai buvo didelis smūgis.

„Kai ko nors labai stipriai nori, būna be galo sunku, kai tai neįvyksta. Po pirmojo nepavykusio dirbtinio apvaisinimo aš buvau sugniuždyta. Atsimenu, tiesiog gulėjau lovoje ir nieko nenorėjau, mane buvo apėmęs toks didelis liūdesys, jog net nenorėjau atsikelti iš lovos“, – apie pirmąjį nesėkmingą bandymą pasakoja N. Stone.

Netrukus liūdesys praėjo, ir pora antrą kartą išbandė dirbtinį apvaisinimą, tačiau ir šis kartas buvo nesėkmingas. Tuomet viltį kada nors turėti vaikų praradę sutuoktiniai jau buvo besusitaikantys su tokia situacija.

„Aš jau norėjau nuleisti rankas ir pamiršti apie tai, tačiau man tai buvo pernelyg svarbu. Žinojau, kad turime dar ką nors pabandyti, net jei viltis jau ir buvo beišsenkanti“, – prisimena N. Stone.

Taip pat skaitykite: Garsios moterys atvirai: kodėl jos nusprendė neturėti vaikų

Po dviejų nesėkmingų dirbtinio apvaisinimo procedūrų pora nusprendė pasidaryti dar išsamesnius sveikatos tyrimus. Tuomet paaiškėjo, kad Nicolos organizme stipriai sumažėjęs C baltymo lygis, dėl ko jai buvo kilusi labai didelė kraujo krešulių rizika. Taigi porai beliko paskutinis dirbtinio apvaisinimo kartas.

Tiesa, šįkart buvo naudojama nauja technika, kurios metu buvo apvaisinti 13 kiaušinėlių, o po kelių dienų embriologai atrinko du sveikiausius embrionus ir, naudodami specialius klijus, implantavo juos į Nicolos gimdą.

Nicola ir Andrew Stone'ai / „Caters News Agency“ / „Scanpix“ nuotr.

Po procedūros praėjus dviem savaitėms Nicola  sužinojo esanti nėščia.

Laimingos poros dukra gimė 2014 metų liepos mėnesį, sverdama 3400 gramų. Savo dukrą Sophia Elsie-May pavadinę tėvai vis dar nenustoja šypsotis, žinodami, kad jų dukra į pasaulį atėjo per tikrą stebuklą.

Po 7-erių nesėkmių metų britams pagaliau gimė dukra (13 nuotr.)
+7