Neįtikėtina australės istorija: metus keliauti po Aziją buvo pigiau nei išlaikyti būstą

Evie Farrell su dukra Emmie leidosi į nepamirštamą kelionę / Instagram nuotr.
Evie Farrell su dukra Emmie leidosi į nepamirštamą kelionę / Instagram nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-01-29 11:42
AA

Dar prieš metus australė Evie Farrell (43 m.) buvo ta mama, kurią dukra Emmie (6 m.) matydavo retai. Ilgos darbo valandos, rūpesčiai namie ir kiti neatidėliotini reikalai surydavo visą Evie laiką. Taip buvo tol, kol praėjusių metų vasarį Evie priėmė ryžtingą sprendimą – viską metė, susikrovė lagaminus, pasiėmė savo santaupas ir iškeliavo su tuomet dar penkiamete dukra pažinti pasaulio.

Galbūt Evie ir nebūtų leidusis į gyvenimo nuotykį, jei nebūtų paskaičiavusi, kad metus keliauti po Aziją jai bus pigiau, nei išlaikyti namus Sidnėjuje.

„Mokestis už būstą Sidnėjuje vidutiniškai sudaro 35 procentus pajamų. Transporto, maisto ir paslaugų išlaidos gali visai ištuštinti piniginę ir net įstumti šeimą į skolas. Įtemptai dirbti, kad susikurtum puikų gyvenimą ir rasti laiko mėgautis juo – tai labai sunkiai suderinama“, - leidiniui „Huffington Post“ pasakojo E.Farrell.

Todėl ji pradėjo planuoti kelionę, metė darbą, susipakavo daiktus ir pardavė viską, kas buvo nebūtina.

Emmie apsilankė ir prie lietuvio Ernesto Zacharevičiaus meninės instaliacijos / Instagram nuotr.


„Taupiau naujam virtuvės komplektui ir buitinei technikai, bet nusprendžiau panaudoti šiuos pinigus mūsų kelionės išlaidoms. Bendrų atsiminimų kūrimas buvo svarbesnis nei prabanga buityje“, - tikino moteris.

Po to, kai E.Farrell nusipirko lėktuvo bilietus, susimokėjo už sveikatos draudimą ir paremontavo namą, kad galėtų jį nuomoti, moteriai liko 20 tūkst. JAV dolerių (apie 19 tūkst. eurų). Šios sumos visiškai užteko kelionėms po Aziją. Be to, Evie kiekvieną mėnesį gaudavo pinigų už nuomojamą būstą.

Evie pažįsta šeimų, kurios keliauja be santaupų. Jie užsidirba išvykų metu. Internetinis verslas, kelionių tinklaraštis, darbas pagal autorinę sutartį ar paprastas fizinis darbas aplankytoje šalyje – yra galybė būdų užsidirbti keliaujant.

„Per pirmus septynis mėnesius mes aplankėme 11 šalių. Mūsų širdys buvo laimingos. Mes surengėme pikniką ant Didžiosios Kinijos dienos, rūpinomės išgelbėtais drambliais Tailande, nardėme su vėžliais Filipinuose ir kopėme į kalnus Taivane.

Emmie žaidė su vietiniais vaikais paplūdimiuose, ežeruose, po kriokliais, nedidelėse trobelėse, šventyklų pašonėje, ryžių plantacijose ir dulkėtose gatvėse. Skirtumai niekam nerūpi – vaikai tiesiog myli vienas kitą“, - įspūdžiais dalijosi E.Farrell.

Emmie apsilankė ir prie lietuvio Ernesto Zacharevičiaus meninės instaliacijos / Instagram nuotr.



Ji tikino, kad per keliones susiduria su tokiais pat iššūkiais, su kuriais susidurdavo ir namuose – reikia prižiūrėti, kad dukra pavalgytų, padarytų namų darbus, elgtųsi mandagiai, eitų laiku miegoti. Pasak Evie, miegas sukelia daugiausiai problemų, nes jos miega ne tik viename kambaryje, bet ir vienoje lovoje.

„Hojane (Vietnamas) mes apsistojome kambaryje jaukiuose nakvynės namuose su baseinu už 20 JAV dolerių (apie 19 eurų) per naktį. Į kainą įskaičiuoti ir pusryčiai. Per dieną išleidžiame dar 20 JAV dolerių maistui, transportui ir pramogoms. Po apylinkes daugiausiai keliaujame dviračiais.

Namuose šios išlaidos padengtų tik traukinio mokestį kelionei į darbą ir kavos puodelį. Tuo tarpu čia mes gyvename puikiai“, - sakė E.Farrell.

Hojane Emmie lankė tarptautinę „Green Shoots“ mokyklą. Tai nedidelė mokyklėlė, kur vaikai iš įvairiausių pasaulio kampelių laksto basomis, pažindinasi su vietine kultūra ir mokosi anglų kalba. Lėšų tokioms mokykloms Evie nebuvo numačiusi, tačiau yra pasiruošusi jas skirti tam, kad dukra galėtų bent trumpam laikotarpiui pajusti pastovumą, susirasti draugų ir išmokti disciplinos.

Šis taisyklių nesuvaržytas ir nuotykių kupinas gyvenimas yra geriausias kada nors mano priimtas sprendimas.

Į Hojaną E.Farrell žada dar sugrįžti dėl kvapą gniaužiančio gamtovaizdžio grožio. Juolab, kad keliaudama ji neturi jokių įsipareigojimų: kiekvienoje šalyje ir kiekviename miestelyje ji praleidžia tiek laiko, kiek širdis geidžia.

„Šis taisyklių nesuvaržytas ir nuotykių kupinas gyvenimas yra geriausias kada nors mano priimtas sprendimas. Jei mes tai galėjome padaryti, kiekvienas gali“, - tikino E.Farrell.


Evie patarimai, nusprendusiems leistis į ilgalaikę kelionę kartu su vaikais:

  • Taupykite. Atsidėkite kiekvieną atliekantį centą į specialią sąskaitą, skirtą kelionėms.
  • Išnuomokite savo namus ir automobilį. Taip nieko nedarydami turėsite nedideles, bet stabilias pajamas.
  • Parduokite nereikalingus daiktus. Savo turtą galite parduoti draugams, turguje ir internete.
  • Planuokite. Nereikia planuoti kiekvienos dienos, tereikia nuspręsti, kur norėsite vykti ir pagal tai bent apytiksliai apskaičiuoti kelionės išlaidas.
  • Iš anksto pasirūpinkite kelionės draudimu.
  • Susitarkite su darbdaviu dėl nuotolinio darbo. Daugelis viešbučių ir nakvynės namų turi internetą, todėl neturėtų kilti problemų dėl darbo kompiuteriu. Žinoma, taip neuždirbsite įprasto atlyginimo, bet kiekvienas papildomas euras praverčia.
  • Nepamirškite socialinių tinklų – prisijunkite prie feisbuko grupių, vienijančių vietovės, į kurią keliaujate, gyventojus. Taip lengviau sužinosite apie siūlomas pramogas, susipažinsite su naujais žmonėmis. Taip pat socialiniai tinklai pravers susipažįstant su kitomis po pasaulį keliaujančiomis šeimomis. Jų patarimai gali būti neįkainojami.
  • Neapsikraukite bagažu. Pati E.Farrell keliauja su 70 litrų talpos kuprine. Jokių kitų nešulių ji neturi.
  • Suraskite jums ir jūsų atžalai priimtiną tarptautinę mokymosi programą. E.Farrell savo dukrą Emmie užregistravo į „NSW Distance Education Primary School“ programą, skirtą nuolat keliaujantiems vaikams.
  • Daugiau Evie patarimų galima rasti jos tinklaraštyje „Mum Pack Travel“ ir „Instagram“ tinkle.
Kvapą gniaužianti motinos ir dukters kelionė po Aziją (32 nuotr.)
+26