Neišsimiegate ir jaučiatės nuolatos pavargę? To priežastis gali būti neįtikėtina

Pavargusi mergina / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Nemigą gali sukelti daugybė priežasčių, tokių kaip stresas arba fizinis krūvis prieš einant miegoti. Blogąjį „darbą“ atlieka ir sunkus maistas, kurio kartais nevengiame atsisakyti vėlai vakare. Tiesa, miego sutrikimus taip pat gali lemti ir aplinka, kokioje miegame.

Iki 60 proc. žmogaus kūno sudaro vanduo, kuris garuoja per mūsų odą, atvėsindamas kūną. Naktį dalis šios drėgmės kaupiasi pataluose. Tai – apie 10 litrų skysčių per mėnesį!

Drėgni patalai yra visiškai nehigieniški ir nesuteikia ramaus miego pojūčio. Be to, tuomet būna pernelyg karšta arba per šalta, o tai irgi sutrikdo miegą.

Svarbu pastebėti tai, jog tiems, kurie kenčia nuo reumato, drėgmė turi daugiau įtakos skausmui nei vėsuma. Skausmas sumažėja odai tinkamai kvėpuojant, tai sumažina drėgmę jos paviršiuje.

Alternatyva – vilna

Tradicinė patalynė, kurios užpildas yra puikios izoliacinės medžiagos (plunksnos, pūkai arba vata), prastai praleidžia orą, kaupia dulkes, todėl mes prakaituojame, peršylame, neišsimiegame. Taip pat ši patalynė gali sukelti įvairias alergijas.

Tiems, kurie kenčia nuo reumato, drėgmė turi daugiau įtakos skausmui nei vėsuma.

Norinti išvengti šių nemalonumų, rekomenduojama rinktis vilnonę patalynę, kurios oro pralaidumas yra net 86 proc. Vilnonė patalynė užtikrina tinkamą temperatūrą, sukuria puikią miego aplinką, kurioje patalai išlieka sausi ir gaivūs.

Dėl minėtų vilnos savybių šioje patalynėje negyvena dulkių erkės ir kitokie mikroorganizmai.

Vilnos riebalai, lanolinas, malšina skausmą, todėl tokia patalynė itin tinka žmonėms, sergantiems sąnarių ligomis ir reumatu.

Kokybiškas miegas lemia gerą nuotaiką / Flokati nuotr.

Prisitaiko prie aplinkos

Vilna turi savybę palaikyti malonią šilumą: kai karšta, plaukeliai pasišiaušia ir praleidžia orą, kai šalta – sugula ir šildo.

Vilna gerina kraujotaką, apsaugo nuo širdies ligų. Tyrimais įrodyta, kad ši patalynė teigiamai veikia ir psichinę sveikatą.

Žmogus pabunda žvalesnis, pailsėjęs, o natūralios vilnos mikromasažas veikia raminamai, gerina ląstelių aprūpinimą krauju.

Skaitykite daugiau