Neišmeskite citrinų žievelių: jos pravers bene kiekviename žingsnyje

Citrinos / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-09 12:00
Neretai tai, kas akivaizdu, praleidžiame pro akis. Taip yra ir su stebuklingąja citrina – neišgauname iš šio vaisiaus visko, ką galėtume. Išsispaudžiame sulčių, apšlakstome salotas, o žieveles – tiesiai į šiukšlių dėžę. Jos gali būti labai naudingos!

Šiukšliadėžės kvapiklis. Niekas nemėgsta nemalonaus šiukšlių kvapo. Kad jo nebūtų, padėkite keletą citrinų žievelių kur nors šalia dėžės – kvapas kaipmat pagerės.

Išvalykite viryklę. Pirkdami cheminius valiklius išleidžiate daug pinigų ir teršiate savo namų aplinką. Plintant natūralumo idėjoms, atsigręžiama į tai, kas duodama gamtos. Citrinos žievelės puikiai tinka įvairiems paviršiams valyti: vonios, viryklės. Šiek tiek citrinų sulčių, šiek tiek žievelių – ir namai blizgės.

Plintant natūralumo idėjoms, atsigręžiama į tai, kas duodama gamtos. Citrinos žievelės puikiai tinka įvairiems paviršiams valyti: vonios, viryklės.

Švarus arbatinukas. Norėdami išvalyti arbatinuką nuo kalkių, irgi pasitelkite citriną: įpilkite į virdulį vandens ir pridėkite šiek tiek plonų citrinos žievelės skiltelių, galite įlašinti ir citrinos sulčių (efektas bus greitesnis ir geresnis). Palaikykite keletą valandų, o tada gerai nušveiskite. Kalkės lengvai bus nuvalomos.

Gėlėms ilgiau išlaikyti. Kai kurios gėlės mėgsta rūgštį. Pavyzdžiui, Į vazą, kurioje pamerktos alyvos ar rožės, galite įdėti ir keletą citrinų žievelių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Skelbiame konkursą „Skaniausias obuolių pyragas“!

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Pasigaminkite citrinos aromato aliejų. Nuo citrinos nupjaukite žievelę, tada ją pagrūskite (kol išsiskirs skystis), tuomet įpilkite truputį alyvuogių aliejaus – turėsite puikų, malonaus aromato citrininį aliejų. O jei receptą šiek tiek pakeisite ir citrinų žieveles užpilsite medumi ir actu, turėsite nepamainomą padažą salotoms. Tokius savo gamybos aliejus stiklainiukuose laikykite mėnesį ar pora.

Aromatinis maišelis. Malonus kvapas namie – visų svajonė. Deja, sintetiniai kvapikliai brangūs, be to, gali sukelti alergiją. Pirkdami aromatinius mišinius taip nesate tikri jų natūralumu, tad kodėl jūs nepasigaminus patiems ir kasdienio produkto. Nulupkite citrinų žieveles, sumaišykite jas su granatų, obuolių, mandarinų žievelėmis ir sudžiovinkite. Sudžiovintas žieveles sudėkite į drobinį maišelį – turėsite puikių kvapnų mišinį, kurį galėsite laikyti spintoje, stalčiuje ar tiesiog pakabinti virtuvėje. Mišinį galite laikyti užsukamame stiklainyje, o kai norėsite, įberti jo į stiklinį indelį ir pastatyti ant stalo.

Natūralus kūno šveitiklis. Namie gaminti šveitikliai – patys geriausi ne vien todėl kad natūralūs, bet ir todėl, kad šveičia išties geriau. Natūralūs kūno šveitikliai padeda pašalinti nešvarumus, negyvas kūno ląsteles, drėkina ir maitina odą. Štai keletas kūno šveitiklio receptų su citrinų žievelėmis. Verta išmėginti.

*Tris nutarkuotų citrinų žievelių šaukštelius sumaišykite su ruduoju cukrumi bei alyvuogių aliejumi.

*Tris nutarkuotų citrinų žievelių šaukštelius sumaišykite su kavos tirščiais ir šaukšteliu medaus.

*Tris nutarkuotų citinų žievelių šaukštelius sumaišykite su druska ir medumi.

Natūralus baliklis. Citrinos pasižymi natūraliomis balinamosiomis savybėmis, todėl puikiai tinka įvairioms dėmėms šalinti. Nušveisite savo turimus auksinius ar sidabrinius papuošalus, indus, be to, citrinų sultimis galite pabandyti balinti ir skalbinius.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Eterinis aliejus. Eteriniai aliejai – brangus dalykas. Tačiau jei turite keletą citrinų ir ketinate iš jų ką nors gaminti, o žieveles išmesti, tai geriau pasigaminkite eterinio aliejaus. Citrinų žieveles gerai sutrinkite, o iš jų gautą skystį supilkite į stiklinį buteliuką. Kad namuose pasklistų malonus kvapas, įlašinkite kelis lašus į elektrinį difuzorių ar pakaitinkite indelyje virš žvakės. Citrinų kvapas pakelia nuotaiką, nuramina, padeda susikaupti

Kvapiklis ir gaiviklis. Jei į buteliuką su purškikli įdėsite supjaustytų žievelių, turėsite puikų oro gaiviklį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dizainerės duoklė tradicijoms: tautiniai motyvai net ant džemperių

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai