Neįprastos „Sidabrinės linijos“ įkurtuvės: svečiai rinkosi su tuščia tara rankose

„Sidabrinės linijos“ biuro įkurtuvės/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-27 14:36
Vienišiems, atskirtį ir izoliaciją išgyvenantiems senoliams pašnekovą padedanti atrasti „Sidabrinė linija“ sukvietė svečius į naujojo biuro įkurtuvių šventę, kurios kvietime svečiai išvydo netikėtą prašymą – atsinešti tuščių gėrimų pakuočių, pažymėtų užstato sistemos ženklu.

Netikėtai sėkmingas ir šio nemokamos draugystės, bendravimo ir emocinės pagalbos telefonu projekto augimas: jau daugiau nei 2 000 vienišų senolių atrado „Sidabrinę liniją“, draugystės pokalbių daugėja kiekvieną mėnesį, jų trukmė greitai pasieks milijoną minučių, o nauji savanoriai prisijungia kone kasdien.

Prisidėti gali kiekvienas

Penktadienio popietę „Sidabrinės linijos“ draugai ir partneriai susibūrė jaukioje naujojo biuro įkurtuvių šventėje. „Įkurtuvės yra puiki proga dar kartą atkreipti visų dėmesį į vyresniojo amžiaus žmonių vienišumą ir socialinę atskirtį bei tuo pačiu priminti, kad kiekvienas galime prisidėti mažindami šią problemą. Vienas paprasčiausių tam būdų – grąžinti tarą tam tikrų, su projektu bendradarbiaujančių, parduotuvių taromatuose ir vienu metu padaryti net tris gerus darbus: prisidėti prie aplinkos saugojimo, atsikratyti namie besikaupiančios bei vietą užimančios taros ir padovanoti vienišiems ar bendravimo stokojantiems vyresnio amžiaus žmonėms pokalbį, gautus pinigus skiriant „Sidabrinei linijai“, – savo sveikinimo kalboje susirinkusiems bendraminčiams netikėtą sumanymą atskleidė „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas Marius Čiuželis.

„Sidabrinės linijos“ biuro įkurtuvės/Organizatorių nuotr.
„Sidabrinės linijos“ biuro įkurtuvės/Organizatorių nuotr.

Įkurtuvių taros užteks senolio pokalbiams mėnesiui

Įkurtuvių svečiai neliko abejingi organizatorių prašymui ir iš viso padovanojo net 80 tuščios taros vienetų. Tai užtikrins vieno senolio pokalbius „Sidabrinėje linijoje“ kone ištisą mėnesį.

„Sidabrinės linijos“ projektą vykdantis M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas įsikūrė sostinės Antakalnio mikrorajone, adresu M. K. Paco g. 4, buvusio Laterano kanauninkų vienuolyno patalpose. Visuomenei aktualias socialines problemas sprendžia ne tik naujakuriai, bet ir kaimynystėje veikiantis Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ socialinis centras „Betanija“, naujus horizontus tiek regintiems, tiek neregiams atskleidžiantis „Dialogas tamsoje“, kitos organizacijos.

„Tai jau tretieji mūsų fondo namai, tikimės čia užsibūti ilgiau. Kviečiame įvairias socialines iniciatyvas, įmones ir organizacijas jungtis bendriems projektams ar tiesiogiai savo finansine parama bei savanorystės valandomis prisidėti prie „Sidabrinės linijos“ veiklos ir pradžiuginti vienišus senolius“, – kvietė „Sidabrinės linijos“ įkūrėja Kristina Čiuželienė.

„Sidabrinės linijos“ biuro įkurtuvės/Organizatorių nuotr.
„Sidabrinės linijos“ biuro įkurtuvės/Organizatorių nuotr.

„Sidabrinė linija“ vienišiems, atskirtį ir izoliaciją išgyvenantiems ar tiesiog bendravimo išsiilgusiems vyresnio amžiaus žmonėms padeda atrasti pašnekovą pokalbiams telefonu. Ši iniciatyva suteikia galimybę kiekvienam senoliui ne tik gauti aktualią informaciją, emocinę pagalbą ar nukreipimą į specializuotą pagalbą teikiančias institucijas, bet ir tiesiog šiltai bei nuoširdžiai pasikalbėti. „Sidabrinėje linijoje“ užsiregistravusių senolių skaičius  jau pasiekė 2 000. Pokalbiai su bendraminčiais – telefoniniais draugais – jiems leidžia vėl jaustis svarbiems ir reikalingiems gyvenimo saulėlydyje. Projektui padeda daugiau nei 300 savanorių, o nuo „Sidabrinės linijos“ veiklos pradžios 2016 metais iš viso įvyko jau daugiau nei 40 000 pokalbių, kurių bendra trukmė siekia kone 800 000 minučių, arba daugiau nei 13 000 valandų.

2014 metais įkurto M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo vizija – tapti socialinių iniciatyvų kūrimo, vystymo, finansavimo ir plėtros centru, siekiančiu padėti labiausiai socialiai pažeidžiamoms mūsų visuomenės grupėms. Šiuo metu viena pagrindinių fondo veiklos krypčių yra garbaus amžiaus žmonių gyvenimo kokybės gerinimas. Fondas siekia, kad Lietuva taptų draugiška šalimi senatvei, o garbaus amžiaus žmogus būtų neatsiejama ir svarbi visuomenės dalis. Nuo 2016 m. fondas vykdo ir administruoja „Sidabrinės linijos“ projektą, 2017-2018 metais kartu su partneriais įgyvendino Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui pažymėti skirtą projektą „100 metų kartu“, skleidžia Pasaulio sveikatos organizacijos inicijuoto „Draugiškos šalies senatvei“ judėjimo idėjas.

Temos:
Naujiena Aktualu

Naujausi straipsniai