Neįprastoje fotosesijoje įsiamžinusi Eglė Jackaitė: „Mes galime tapti kuo panorėję“

Eglės Jackaitės fotosesija/ Manto Grimo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-12 12:21
„Mes juk galime tapti kuo panorėję. Portretais, kartu su fotomenininku Mantu tai ir išreiškėme. Jis man pasiūlė įsikūnyti į viduramžių moterį, į karalienę, į Atėnę. Ar tai aš? Taip. Nes ir tokia būnu, viskas priklauso nuo aplinkybių, nuo situacijos, emocijos...“, – pasakojo naujoje fotosesijoje įsiamžinusi aktorė Eglė Jackaitė.

Aktorė prisipažino, per 24 metus teatre ji yra sukūrusi daug įvairiausių vaidmenų, joje gyveno ir gyvena daug skirtingų moterų. Tas virsmas – subtilus, sakralus, jaudinantis.

„Gyvenime mes kasdien susiduriame su vis kitokiu savimi. Juk ir aš kartais esu liūdna, pažeidžiama, kartais – stipri, aistringa, valdinga arba apsvaigusi iš meilės.

Savo poezijos ir muzikos improvizacijų projekte „Jausmų džiazas“ vos per vieną vakarą įsikūniju į visas šias moteris. Atvėrusi sielą visą jausmų paletę išreiškiu eilėmis ir dainomis. Ir tikrai dauguma sėdinčių salėje atpažįsta save. O džiazo virtuozo Vytauto Labučio muzikinės improvizacijos dar labiau sustiprina emocijas. Tai kaip terapija – mes susitinkame su savo siela, su išgyventais stipriais momentais, į juos pažvelgiame ir juos paleidžiame. Aš labai džiaugiuosi, kad ši programa, sukurta tik iš idėjos, prieš 4 metus, randa atsaką žmonėse. Maloniai stebina mane, kad poetinis žodis veikia žmones. Tai mane įpareigoja tobulinti ir vystyti šį projektą, ieškoti naujų formų. Visai neseniai pažiūrėjusiam šią programą reklaminių ir meninių filmų kūrėjui, videografui Sigitui Čiapui kilo mintis poeziją vizualizuoti, kad ji būtų pasiekiama kuo platesnei auditorijai. Kartu sukūrėme mini video siužetus iš „Jausmų džiazo“ programos.“, – kalbėjo menininkė.

„Virtualioje erdvėje dažnas iš mūsų praleidžiame daug laiko. Išmaniosios technologijos įsiskverbė į žmonių gyvenimus. Retas atvejis kai žmonės nesinaudoja telefonais, feisbuku, instagramu. Štai, ir mano jaunesnysis sūnus Elijas telefonu filmuoja įvairiausius vaizdo klipus, juos kelia į youtube...
Dalintis, išjausti, išgyventi, atsiverti ir apnuoginti sielą – klausantis eilių skaitymo tai yra neišvengiama.
Nebijokime savęs, skirtingų savo veidų. Visu 100 procentų juos išgyvenkim. Tai – gyvenimo dalis. Tai – akimirka, kuri negrįš. Esu moteris, mama, dukra, draugė, aktorė... Esu – kuo esu. Tai – mano pasirinkimas, bet ir likimo siųsta dovana“, – tęsė aktorė. 

Fotosesijos akimirkas rasite nuotraukų galerijoje:

Naujausi straipsniai