Neįprasti būdai panaudoti actą buityje

Ekologiškos buities priemonės / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-06 09:00
Dabar, kai prekybos centrų lentynos nukrautos pačiais įvairiausiais valikliais, atrodo, kad naminės priemonės užmirštos ir ne tokios efektyvios. Tačiau jos kur kas ekonomiškesnės, saugesnės, nekenkiančios aplinkai ir itin plataus naudojimo spektro. Pasidomėkime, kur gali praversti actas – žinia, ne tik marinuoti agurkams ar pomidorams.

Išsaugo drabužių spalvą: jeigu baiminatės, kad drabužiai nusiskalbs ir papilkės, prieš skalbimą drabužius užmerkite šaltame vandenyje ir įpilkite į dubenį ½ stiklinės acto. Po 15 minučių drabužius skalbkite įprastu būdu.

Išbalinkite drabužius: naudokite actą baltiems drabužiams. Skalaukite drabužius šaltu vandeniu su ½ stiklinės acto 10 l vandens. Vėliau dar kartą perskalaukite vėsiu vandeniu, kad neliktų acto kvapo.

Nuvalykite kalkėtus čiaupus: sumirkykite popierinį rankšluostį arba skudurėlį actu ir apriškite tas vietas, kuriose daugiausia kalkių nuosėdų. Palikite kelioms valandoms. Nuosėdas pašalinkite šiurkščia kempinėle.

Taip pat skaitykite: Patarimai, padėsiantys panaikinti blogą kvapą namuose

Nuvalykite stiklus ir veidrodžius: sumaišykite actą ir vandenį lygiomis dalimis ir supilkite į butelį su purkštuvu. Tokia priemonė puikiai tinka valyti veidrodžius ir stiklus, kadangi nuo jos nelieka žymių.

Nušveiskite ašmenis: peilio, žirklių, sodo įrankių ir pan. Tiesiog užpilkite ant ašmenų acto, užberkite druskos ir gerai patrinkite kempine, skudurėliu ar vyno kamščiu. Po to nuplaukite šaltu vandeniu ir gerai nusausinkite, kad nesusidarytų rūdys.

Pašalinkite nemalonius kvapus: jeigu nemalonus kvapas tiesiog tvyro ore, irgi pravers paprasčiausias actas. Pripilkite acto į indus ir išdėliokite prie daiktų, kurie skleidžia nemalonų kvapą, bei palikite pernakt.

Išvalykite šiukšlių kibirą: suvilgykite acte šepetėlį ilga rankena ir gerai iššveiskite šiukšlių kibirą. Po to kruopščiai išskalaukite ir nusausinkite.

Atsikratykite skruzdėlių: jos įprato lankytis jūsų namuose? Griebkite actą, sumaišykite su vandeniu santykiu 1:1 ir apipurkškite tas vietas, kuriose būna daugiausiai skruzdžių. Šis patarimas tinkamas tiek namuose, tiek lauke.

Nušveiskite dušo galvutę: labai paparasta – pripildykite tvirtesnį polietileno maišelį acto ir užriškite ant dušo galvutės taip, kad ji būtų apsemta. Palikite per naktį, o ryte nuvalykite senu dantų šepetėliu.

Taip pat skaitykite: Balta virtuvė? Kodėl gi ne!

Meskite iššūkį piktžolėms: jas apipurškite actu ir po kelių dienų džiaugsitės rezultatu. Labiausiai šis patarimas tinka įvairiems takeliams, kurių tarpuose išauga sunkiai išnaikinamos žolės.

Išnaikinkite dėmes ant kilimo: actą praskieskite vandeniu lygiomis dalimis ir gautu tirpalu įtrinkite kilimą. Po penkių minučių nuvalykite viską drėgnu skudurėliu. Kilimas bus kaip naujas.

Iššveiskite unitazą: apipurkškite actu visas nešvarias vietas ir palikite kelioms valandoms. Likusius nešvarumus pašalinkite šepečiu.

Atsikratykite pridegusio maisto orkaitės skardoje: įpilkite verdančio vandens ir acto lygiomis dalimis, palikite atmirkti per naktį. Vėliau skardą lengvai nuvalysite kempinėle.

Nuplaukite guminius vonios žaislus: sudėkite juos į didelį dubenį, užpilkite šiltu vandeniu ir puse stiklinės acto. Palikite 10 minučių. Tuomet gerai nušveiskite kempinėle ir nuskalaukite vėsiu vandeniu.

Ji24.lt
Temos:
Actas Namai

Naujausi straipsniai