Neillas Blomkampas pristato siaubo filmą „Apsėstoji“: „Juostą nufilmavome beveik slapta“

Kadras iš filmo „Apsėstoji“
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-08-04 17:42
Rašytojo ir režisieriaus Neillo Blomkampo naujausiame siaubo filme „Apsėstoji“ (angl. „Demonic“) jauna moteris išlaisvina siaubingus demonus, kai eksperimentinėje simuliacijoje susiduria su antgamtinėmis jėgomis, kurios yra dešimtmečių nesantaikos su motina pagrindas.

„Pagrindinė veikėja yra mergina, kuri buvo atitolusi nuo savo motinos“, – naująjį savo siaubo filmą „Apsėstoji“ apibūdina fantastinių filmų „9-asis rajonas“ (angl. „District 9“) bei „Eliziejus“ (angl. „Elysium“) kūrėjas N.Blomkampas.

„Filmo eigoje ji tarsi susivienija su savo motina ir mes sužinome beprotišką praeities istoriją, kurios ji iki tol nežinojo. Sakyčiau, kad šis filmas yra mokslinės fantastikos ir siaubo miksas“, – sako jis.

Neillas Blomkampas / Pranešimo autorių nuotr.
Neillas Blomkampas / Pranešimo autorių nuotr.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Neillas Blomkampas filmavimo darbus vykdė jau prasidėjus Covid-19 pandemijai.

„Visa planeta buvo uždaryta ir mano planai dėl kitų didesnių filmų buvo sustabdyti. Buvo sustabdytas finansavimas, – sako Britų Kolumbijoje, Kanadoje, gyvenantis režisierius. – Tad gyvendamas čia, šiek tiek kaimietiškoje vietovėje, maniau, kad turėtume filmavimus finansuoti patys, jog galėtume sukurti šaunų kūrinį.

Ilgą laiką mane domino tokie filmai, kaip „Paranormalūs reiškiniai“ (angl. „Paranormal Activity“), ir mažesnio biudžeto siaubo juostos, todėl pradėjome kurti šią koncepciją. Bet matote, kaip ji išaugo ir tapo net didesne už „Paranormalius reiškinius“, nors ir buvo pasiūta iš to paties audinio. Iš tiesų, mes aplankėme daugybę vietovių netoliese ir beveik slapta nufilmavome visą filmą.“

Kadras iš filmo „Apsėstoji“
Kadras iš filmo „Apsėstoji“

Siaubo filme „Apsėstoji“ pagrindinius vaidmenis atlieka aktoriai Carly Pope, Chrisas Williamas Martinas bei Michaelas Rogersas.

„Aktoriai man labai patiko. Juk visada norisi suburti žmones ir lengvai nufilmuoti tai, ką sugalvojome, – sako N.Blomkampas.  – Anksčiau dirbau su Carly Pope prie kelių „Youtube“ eksperimentinių projektų, todėl iš karto pagalvojau, kad ji puikiai tinka pagrindinei filmo merginai. Šio filmo aktoriai dirbo kaip artima draugų grupė.“

N.Blomkampas turbūt yra vienintelis režisierius, karantino ribojimų metu sukūręs siaubo filmą.

„Tai žanras, kuriame galite būti tikrai kūrybingi ir eksperimentuoti su mažu biudžetu. Manau, kad kai žmonės buvo pauzėje, buvo puikus laikas šiek tiek pažaisti siaubo žanre“, – mano režisierius.

Siaubo filmas „Apsėstoji“ Lietuvos kinuose nuo rugpjūčio 6 d.

Temos:
Kinas

Naujausi straipsniai