Neįgalieji internetu negali pirkti bilietų į Janet Jackson šou: vilnietis Mantvydas įžvelgė diskriminaciją

Janet Jackson / Koncerto organizatorių nuotr.
Autorius: Kristina Aksamitaitė
Publikuota: 2015-12-17 12:24
Bilietą į pirmą kartą Lietuvoje pasirodysiančios popmuzikos legendos Janet Jackson koncertą panoręs įsigyti judėjimo negalią turintis vilnietis Mantvydas liko nemaloniai nustebintas.

Bilietais prekiaujantis bilietų platintojas „Bilietų pasaulis“ nesudaro sąlygų neįgaliesiems pirkti bilietus internetu. Juos galima įsigyti „Bilietų pasaulis“ kasose, pateikus neįgaliojo pažymėjimą.

„Turiu judėjimo negalią ir noriu nusipirkti bilietą į J.Jackson koncertą. Kadangi interneto svetainėje bilietupasaulis.lt tokios galimybės nėra, parašiau el. paštu į palaikymo tarnybą. Ir štai, ką atsakė Sovietų Sąjungoje tebegyvenantis pardavimų vadovas Simonas Sudaras: „Gavome jūsų užklausimą. Taip, yra vietos neįgaliesiems, bilietus galite įsigyti bet kurioje „Bilietų pasaulis“ kasoje, pateikęs neįgaliojo pažymėjimą“, – socialinio tinklo „Facebook“ „Bilietų pasaulis“ paskyroje rašė vilnietis. 

Bijo, kad neturintys neįgaliojo pažymėjimo neužimtų vietų

Siekiant užtikrinti, kad asmenys, neturintys neįgaliojo pažymėjimo neužimtų jų vietų, internetu įsigijimas nėra galimas – tokį paaiškinimą esą pateikė S.Sudaras.

„Dar nebuvau susidūręs su tokiu absurdu per pastaruosius dešimt metų. Pirma, visas civilizuotas pasaulis stengiasi padaryti gyvenimą neįgaliesiems kuo patogesnį, kad būtų kuo daugiau prieinamų paslaugų, o jūs prieinamumą ribojate. Be to, tai galima kvalifikuoti kaip neįgaliųjų diskriminaciją – visi gali pirkti internetu, o mes negalime?“, – „Bilietų pasauliui“ pasipiktinimą rėžė Mantvydas. 

Antra, anot jo, jeigu „Bilietų pasaulis“ taip stipriai nerimauja dėl vietų, kurias gali užimti žmonės, neturintys neįgaliojo pažymėjimo, reikėtų tikrinti salėje arba prie įėjimo, kad jos liktų neužimtos.

„Trečia, kiek esu buvęs koncertuose, spektakliuose ar kituose renginiuose, dar nė karto neprireikė rodyti pažymėjimo. Jums atrodo, kad aš vežimėlyje sėdžiu tik todėl, kad geresnę vietą užimčiau?“ – piktinosi jis.

Ateityje žadama išvengti tokių nesusipratimų 

Žmonės.lt išgirdęs apie susiklosčiusią situaciją koncertus organizuojančios įmonės „Live Nation Lithuania" direktorius Alius Karablikovas stebėjosi, kad taip nutiko.

„Man iš tiesų keista, kad taip galėjo būti. Diskutuosime su platintoju, kad ateityje tokių situacijų nebebūtų. Mūsų pozicija tokia, kad pirkėjas turi bilietus įsigyti tiek internetu, tiek platinimo kasose“, – sakė A.Karablikovas.

 

Po pokalbio su žurnaliste A.Karablikovas susisiekė su „Bilietų pasaulis“ atstovais, kurie teigė jau bendravę su Mantvydu ir užtikrino, kad ateityje tokia situacija nebepasikartos. 

Tvirtina ginantys neįgaliųjų teisę patekti į renginį 

Tuo metu UAB „Bilietų Pasaulis“ pardavimų vadovas Simonas Sudaras teigė matęs Mantvydo komentarą socialiniame tinkle „Facebook“.

„Kiek dviprasmiškai galima į jį reaguoti ir buvo net mėginta klientui tai paaiškinti. Vis dėlto situacija išspręsta, pateikus neįgaliojo pažymėjimą, klientui išsiųsta sąskaita ir bilietą galės įsigyti internetu“, – patikino S.Sudaras.

Mažesniuose renginiuose, anot jo, yra sudaroma galimybė įsigyti bilietus internetu. Ankščiau tokia galimybė buvo ir norint nusipirkti bilietus į didžiausius ir populiariausius renginius, tačiau kaskart kartojantis blogai praktikai jos atsisakyta.

„Kai kurie asmenys pasinaudoja situacija, nes įsigyjant bilietus internetu nėra galimybės patikrinti, ar asmuo turi negalią. Tiesiog išpirkdavo neįgaliesiems skirtus bilietus ir tokiu atveju, bilietų skirtų neįgaliesiems, tiesiog nelikdavo prekyboje. Kitaip tariant, iš jų vos ne tiesiogiai, atimama galimybė pamatyti renginį“, – aiškino S.Sudaras.

Įvedus šią kontrolę, kai tikrinamas neįgaliojo pažymėjimas tiek įsigyjant bilietą, tiek patenkant į renginį, užtikrinama, kad nesąžiningi žmonės tuo nepasinaudos ir asmuo su negalia turės galimybę pamatyti renginį, – teigė S.Sudaras.

Dažniausiai, anot jo, tai nutinka, kai bilietai „būna tame lygmenyje išparduoti arba labai skiriasi bilietų kaina nuo kitų parduodamų vietų“. Reaguojant į situaciją ir klientų nuomonę, buvo padidintas dėmesys įsigyjant bilietus būtent į šias vietas.

„Įvedus šią griežtesnę kontrolę, kuomet tikrinamas neįgaliojo pažymėjimas tiek įsigyjant bilietą, tiek patenkant į renginį, užtikrinama, kad nesąžiningi žmonės tuo nepasinaudos ir asmuo su negalia turės galimybę pamatyti renginį“, – teigė UAB „Bilietų Pasaulis“ pardavimų vadovas.

Jis apgailestavo, kad klientui atrodo, kad šis sprendimas yra neįgaliųjų diskriminacija, kai esą dedamos pastangos apginti jų teisę patekti į norimą renginį.

Vienos populiariausių visų laikų dainininkių šou Kauno „Žalgirio“ areną sudrebins 2016-ųjų pavasarį: J.Jackson įspūdingą pasaulinio turo „Unbreakable“ pasirodymą Lietuvoje surengs balandžio 22-ąją.

Žmonės.lt