Negaluojančiam aktoriui Sauliui Sipariui teismas įvyko už akių: bauda ir draudimas vairuoti

Saulius Siparis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2016-12-15 08:42
Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo bylą, kurioje 57 metų aktorius baudžiamas dėl vairavimo neblaiviam ir kito kiek mažiau šiurkštaus KET pažeidimo. Saulius Siparis teisme šį ketvirtadienį nepasirodė. Kaltę pripažįstančiam aktoriui sprendimas dėl teisės vairuoti atėmimo buvo priimtas ir paskelbtas už akių: 320 eurų bauda ir draudimas vairuoti metus.

15min primena, kad teismo išvakarėse buvo išplatintas pranešimas, kuriame informuojama apie aktorius S.Sipario patekimą medikų globon. Tuo pačiu paprašyta gerbti jo ramybę ir privatumą. Spektaklių repertuarą priverstas koreguoti ir komedijos teatras „Domino“.

Bylos duomenimis, lapkričio 22 d. Žirmūnų gatvėje policijos patruliai 11.33 val. sustabdė automobilį „Chrysler Neon“. Prieš tai pareigūnai buvo gavę signalą iš pilietiško vilniečio apie galimai neblaivų eismo dalyvį.

Sustabdyto automobilio vairuotojui pasiūlyta pasitikrinti blaivumą alkoholio matuokliu.

S.Sipariui papūtus, prietaiso ekrane įsižiebė nedideli, bet grėsmingi skaičiai: 0,54 promilės. Tai – lengvas girtumo laipsnis.

Maža to, patikrinę savo duomenų bazę pareigūnai iškart išsiaiškino, kad šis „Chrysler“ automobilis neturi galiojančios valstybinės techninės apžiūros.

Sostinės teisme ketvirtadienio rytą S.Sipario buvo laukiama 8.30 val. Tačiau aktorius, kaip ir buvo galima tikėtis, nepasirodė.

„Chrysler“ vairuotojo bylą nagrinėjantis teisėjas Linas Dūdys 15min sakė, kad nutarimą priimti ketina be administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens.

Iki pietų jis taip ir padarė: pažeidėjui skirta 310 eurų bauda, taip pat uždrausta 12 mėnesių vairuoti transporto priemones.

Transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės), užtraukia baudą vairuotojams nuo 289 iki 434 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo metų iki 1,5 metų.

Formaliai S.Siparis teisme nubaustas 35 eurų bauda ir už važinėjimą be techninės apžiūros, tačiau šią mažesnę nuobaudą iš dalies apėmė didesnioji. Galutinė KET pažeidimų kaina S.Sipariui: 320 eurų.

Dalyvauti posėdyje yra pažeidėjo teisė, bet ne pareiga. Procesą šiuo atveju palengvino tai, kad bylos medžiagoje buvo vairuotojo sutikimas su jam inkriminuojamais pažeidimais.

Bet kuriuo atveju šiandienis teisėjo L.Dūdžio verdiktas iškart neįsiteisėjo, nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesniam teismui.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai