„Negaliu išmesti iš galvos kito vyro“. Santykių ekspertų komentaras

O gal tai... jis? / Fotolia nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-07-18 17:00
Regis, myli vieną, bet staiga atsiranda kitas, kuris visas mintis užvaldo. Viskas tampa reikšminga: žvilgsniai, įsivaizdavimai, svajonės, pojūčiai, reakcijos... Bet ar tai meilė? Ji24.lt skaitytojai gyvenimo situacijoje padeda susigaudyti santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki, man 18 metų. Turiu vaikiną, kurį, atrodo, labai myliu, tačiau prieš kelias dienas susipažinau su kitu. Visą laiką jaučiau jo žvilgsnį ir trauką man, jaučiau jo simpatiją. Mūsų akys susitikdavo kas kelias minutes, mes šiek tiek bendravom, juokavom.

Pajutau didžiulę simpatiją jam, tačiau jis vyresnis. Sužinojau, kad turi draugę ir mažą vaikelį, tačiau aš vis tiek negaliu jo išmesti iš galvos, nuolat apie jį galvoju. Ką man daryti?


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai (santykiuabc.lt).

Sveiki,

Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr.
Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr.

vyras, apie kurį kalbate, nebūtinai jaučia trauką bei aistrą Jums. Sakote, kad jautėte jo žvilgsnį ir trauką, tačiau tai galėjo būti ir Jūsų pačios vaizduotės vaisius. Jūs pati jam jaučiate stiprią trauką, kuomet jis galėjo viso labo lengvai flirtuoti ir maloniai leisti laiką. Tai, ką męs jaučiame, patiriame, esame linkę projektuoti į kitus žmones, ypač jei randame šiai projekcijai bent šiokį tokį pagrindą.

Galvodama, kad šis vyras taip pat jaučia Jums didelę trauką, galvoja apie Jus, maitinate savo vaizduotę, ir taip dar sunkiau jį pamiršti. Pagalvokite apie tai, kad vyro jausmai gali būti (ir, labai tikėtina, yra) visai kitokie negu Jūsų. Trauka iš tikro gali būti vienpusė – Jūsų jam, o ką jaučia ir galvoja jis, nežinote, tik viso labo įtariate ar norėtumėte, kad jis jaustų vienokius ar kitokius jausmus Jums.

Tai, ką męs jaučiame, patiriame, esame linkę projektuoti į kitus žmones, ypač jei randame šiai projekcijai bent šiokį tokį pagrindą. 

Viena iš galimų priežasčių, kodėl nepaleidžiate šio vyro iš galvos, yra ta, kad puoselėjate viltį, jog jausmai yra abipusiai. Tai reikštų, kad potencialiai galėtumėte turėti su juo santykius, net jei jis yra užimtas, bei mėgautis abipusia trauka, aistra ir t. t. Tačiau aistros ir traukos iš jo pusės gali nebūti arba būti ne daugiau nei bet kokiai kitai simpatiškai merginai, su kuria malonu pakalbėti, pajuokauti ir paflirtuoti. Dalis vyrų mėgaujasi žavių merginų dėmesiu ir mielai su jomis flirtuoja, neturėdami galvoje nieko daugiau. Jei jis turi draugę ir vaiką, tačiau flirtuoja su jumis, tai juo labiau reiškia, kad jo ketinimai yra paviršutiniški.

Taip pat skaitykite: Psichologė Birutė Kazlauskienė: kuo ypatinga vyrų psichologija?

Jūs negalite pamiršti ne šio vyro, o visų jausmų, kurie sukilo Jums su juo pabendravus. Sunku pasakyti, ar trauka, kurią pajutote, yra tikra, ar gimusi vaizduotėje pamačius patraukliai atrodantį vyrą. Bet kokiu atveju, viskas, ką galvojate bei jaučiate, yra tik Jūsų vaizduotėje. Aistra yra labai stiprus ir malonus pojūtis. Tam, kad su ja neturėtumėte problemų, reikia šiek tiek žinių bei suvokimo, kuo gali baigtis, atrodytų, nekalti susižvilgčiojimai bei flirtas.

Šitą pamoką Jūs patyrėte pati – užteko šiek tiek pažaisti su aistros pojūčiu ir prisirišote prie tuos pojūčius sukėlusio vyro, net jei jis yra Jums netinkamas. Atskirkite du dalykus – vyrą, apie kurį galvojate, ir pojūčius, kuriuos jaučiate. Tai, ko trokštate, yra ne vyras, o pojūčiai. Vyras tapo tarsi simboliu, primenančiu apie trauką bei aistrą.

Užmiršti vyrą Jums padės laikas. Galima taikyti ir minčių stabdymo techniką, kuri atrodo taip:

  • kiekvieną kartą, kada pagalvojate apie vyrą, mintyse, tačiau labai garsiai sušukite: STOP!
  • vos tik sušuksite STOP, pagalvokite apie ką nors, kas Jums yra malonu. Geriausia malonių dalykų sąrašą pasidaryti iš anksto. Tai gali būti bet kas nuo prisiminimų iš vaikystės iki įsivaizdavimo, jog vaikščiojate paupiu, glostote mylimą gyvūną, leidžiate vakarą lauką prie laužo ir t. t.;
  • pasimėgaukite maloniais vaizdais kiek ilgiau ir leiskite sau atsipalaiduoti;
  • kartokite tai kiekvieną kartą, kada pagalvojate apie vyrą. Pirmomis dienomis gali tekti tai daryti labai dažnai. Po savaitės, jei techniką taikysite nuoširdžiai, minčių gerokai sumažės, o po poros savaičių turėtų praktiškai nelikti.

Šiek apie tai, kodėl galėjote patekti į tokią situaciją, į kokią patekote. Apie vieną iš priežasčių jau užsiminėme – su aistrą galima „prisižaisti“ galvojant, kad tai tik lengvas flirtas ir jokio pavojaus tame nėra. Galima „saugiai“ flirtuoti su daug vyrų, kol pasitaiko tas, kuriam moteris pajunta trauką, ir toks vyras pradeda užvaldyti jos mintis. Taip nebelieka vietos mintimis apie moters partnerį, jei ji tokį turi, ir po ilgesnio laiko gali pradėti stipriai klibėti santykiai. Vienintelis būdas išvengti tokių situacijų yra laikytis atokiau nuo vyrų, kurie traukia.

Problema tokiose situacijose yra ta, kad seksualinė įtampa su nuolat besisukančiomis mintimis labai sekina ir apsunkina gyvenimą. Kurti santykius su realiu vyru tampa itin sunku, moteris apsigyvena vaizduotėje, o ne realybėje.

Kita priežastis yra netenkinantys esami santykiai. Šalia gali atrodytų būti puikus partneris, tačiau su juo, galbūt, nėra pakankamai traukos, kaupiasi neišspręstos problemos, nėra patenkinti poreikiai, santykiuose trūksta ko nors svarbaus: artumo, dėmesio, bendrumo.

Tokiu atveju moteris gali nekreipti dėmesio į problemas santykiuose tačiau tuo pat metu jau žvalgytis į kitus vyrus kaip į galimus kandidatus.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: vyro kūno kalba ir galimi apsigavimai

Dar viena priežastis yra suvokimo, ko moteris iš tikro nori, trūkumas. Medijoje, knygose, filmuose yra labai pabrėžiama aistra. Ji pateikiama kaip nuostabiausias galimas potyris, pavadinama meile. Tai dirgina vaizduotę bei skatina jaunas moteris ieškoti kažko panašaus. Kadangi idėja, kad aistra yra kažkas nuostabaus, stipraus ir reikšmingo jau prasidėjo vaizduotėje, užtenka surasti patrauklų vyrą, geriausiai neprieinamą, ir toliau dirginti vaizduotę ši kartą „realiu“ žmogumi.

Neprieinamas vyras dar patrauklesnis, nes dingsta galimybė, kad fantazijų šydas nukris, tad taip kylančiu traukos bei aistros pojūčiu galima mėgautis kad ir visą gyvenimą. Problema tokiose situacijose yra ta, kad seksualinė įtampa su nuolat besisukančiomis mintimis labai sekina ir apsunkina gyvenimą. Kurti santykius su realiu vyru tampa itin sunku, moteris apsigyvena vaizduotėje, o ne realybėje.

Duokite sau laiko ir stebėkite, ar mintys nerimsta pačios. Jei jos nėra maitinamos paslėptais troškimais, noru mėgautis jų keliamais pojūčiais, minčių pradės mažėti natūraliai, susižavėjimas nusilps, ir po kurio laiko galite net nesuprasti, ką tame vyre matėte. Galbūt jis liks Jums žavingu, tačiau grįš sveikas suvokimas, kad perspektyvos su juo nėra.

Jei laikas nepadės, pabandykite stabdyti mintis apie jį prievartos būdu. Jei nepadės ir tai, gali tekti paieškoti pagalbos ir pakalbėti su specialistu ar žmogumi, kuriuo pasitikite ir laikote išmintingu. Gyvas pokalbis su nusimanančius žmogumi gali padėti suprasti, kodėl iš tikro negalite liautis galvoti apie vyrą.

Sėkmės Jums!

Taip pat skaitykite: Psichologė Alisa Bowman: „Tam, kad vyras varlė pavirstų į princą, reikia kur kas daugiau nei bučinio“


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai