Neeilinis Kristupo festivalio uždarymo koncertas: kubietiška fiesta su simfoniniu orkestru

Lazara Cachao / Organizatorių nuotr.
Lazara Cachao / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-08-06 10:56
AA

Jubiliejinis, 25-asis, Kristupo vasaros festivalis žengia į finišo tiesiąją. Jau padovanojęs ne vieną įspūdingą akimirką, jis ir atsisveikinti ketina atitinkamai. Šiųmetis festivalio uždarymo koncertas „Salsa Sinfónica“ primins audringą pietietišką fiestą, kurioje skambantys Lotynų Amerikos ritmai išjudins net ir santūriausius lietuvius.

„Manau, jog vingrios salsos melodijos, širdį bei kojas išjudinantys ritmai – geriausia vakcina prieš rudens melancholiją. Žinote tą jausmą, kai aplanko toks kažkoks nenusakomas ilgesys… Oras pradeda kvepėti drėgme, obuoliais, dienos trumpėja, saulė, rodos, šildo, bet ne taip kaitriai. Tada supranti, kad vasarai dar nesibaigus, jos jau ilgiesi. O šiuo koncertu noriu pasakyti „Ei, vasara dar nesibaigė ir nesibaigs tol, kol patys to nenorėsime!“ – sako festivalio meno vadovė Jurgita Murauskienė.

Koncerte „Salsa Sinfónica“ pasirodys įspūdinga ir labai spalvinga komanda, kuriai talkins Lietuvos pasididžiavimas – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. Šventinį vakarą jam diriguos vienas aktyviausių Lotynų Amerikos muzikos ambasadorių Gerardo Estrada Martínez, jau pažįstamas mūsų šalies publikai.

Beveik visi atlikėjai iš P. Amerikos Vilniuje svečiuosis pirmą kartą. „Dainininkus bei grupės muzikantus atrinko bei rekomendavo dirigentas. Mums pasisekė, nes Gerardo puikiai pažįsta lotynų muzikos atlikėjų bendruomenę. Tokiu būdu, į projektą „Salsa Sinfónica“ buvo surinkti tikri perlai. Pavyzdžiui, pradėkime nuo pianistės Lazaros Cachao Lopez. Manau, Lotynų Amerikos muzikos gerbėjams ši pavardė labai daug pasako. Tai – legendinio Orlando Cachaíto Lópezo iš „Buena Vista Social Club“ dukra! Ji su kaupu paveldėjo tėčio muzikalumą, energiją. Ši moteris – tikras dinamitas!“ – atvirauja J. Murauskienė.

Dainininkė Olvido Ruiz Castellanos didžiojoje scenoje debiutavo su savo mama, Kubos diva Jaqueline Castellano. Muzikos ji mokėsi Havanos Amadeo Roldan konservatorijoje, o būdama šešiolikos pradėjo dainininkės karjerą labai populiarioje grupėje „Azucar“. Šiuo metu didžiausią dėmesį skiria solinei karjerai.

Kitas koncerto solistas – Ricardo Luque – kilęs iš Karakaso, tačiau muzikos mokslus jis baigė P. Čaikovskio konservatorijoje Maskvoje, o dabar gyvena Zagrebe. Jis yra pagrindinis Kroatijos nacionalinio operos teatro orkestro fagotinininkas.

Įspūdinga ir dirigento Gerardo Estrada biografija. Jo specialybė – smuikas, beje, kurį studijavo Venesueloje pas lietuvį Raimondą Butvilą. Vėliau jis pasuko diplomato keliu. Ilgą laiką dirbo savo šalies Kultūros ministerijoje, vėliau – kultūros atašė ir Simono Bolivaro kultūros centro vadovu Minske. Tačiau net ir tuo metu jis neatitrūko nuo muzikinio gyvenimo – buvo ne tik kviečiamas diriguoti įvairiausiems orkestrams, bet ir pats inicijavo daugybę projektų, skirtų Lotynų Amerikos muzikos populiarinimui.

„Tikiu, įelektrinsime vakarą taip, jog Kubos dvasia alsuos ir koncerto publika, ir visas Vilnius! Jei staiga pajusite, jog norite šokti, šypsotis, džiaugtis gyvenimu bei vienas kitu – jums pasireiškė šalutinis simfoninės salsos poveikis. O būtent to mes ir siekiame”, – šypsosi dirigentas G. Estrada Martínez.

„Cachita“, „Cuando Cuando“, „El Bodeguero“, „Moliendo Café“, „Dos Gardenias“ bei daugelis kitų populiarių melodijų rugpjūčio 28 d. suskambės Vilniaus paveikslų galerijos kieme išskirtinai ryškiai bei spalvingai – kaip tai įmanoma tik drauge su orkestru.