Nebesinori mylėtis. Kodėl ir ką daryti?

Nelaiminga pora / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-27 21:13
Viskas gerai, bet sekso norisi vis mažiau... Visos poros išgyvena tokius etapus: kartais tai visai priimtina abiem, o kartais vienas jų kenčia arba kaltina save. Seksologė, šeimos santykių specialistė Sarah Hunter Murray aiškina, kodėl nebesinori mylėtis.

Kartais priežasčių daug – ir pašlijusi sveikata, ir bioritmų nesutapimas, ir net maži kivirčai ar dar pasitaikantis moterų įsitikinimas, kad malonumas – vyrams, o joms – pareiga. Tačiau seksologė išskiria kelias pagrindines priežastis, kodėl geismas prigęsta. Atrodo, kad viskas labai paprasta, bet dažnai apie tai net nepagalvojame.

Stresas

Nuolatinis stresas veikia testosterono – hormono, nuo kurio priklauso geismas, – lygį organizme. Be to, išgyvenant stresą, išsiskiria kortizolis (streso hormonas) ir adrenalinas. Pastarasis paruošia organizmą sudėtingai situacijai: padidėja cukraus kiekis kraujyje ir arterinis kraujo spaudimas. Po sunkių išgyvenimų jaučiame tik nuovargį – koks dar seksas, kai norisi tiesiog griūti į lovą ir užmigti?

Miego trūkumas taip pat blogai veikia seksualinį potraukį: tampame mažiau jautrūs maloniems dirgikliams, tokiems kaip glamonės. Taigi, reikia išmokti kontroliuoti stresą ir atkreipti dėmesį į miego sutrikimus. Pradėti vertėtų nuo paprastų dalykų: vakare nebetikrinti elektroninio pašto ir nebenaršyti socialiniuose tinkluose, nebežiūrėti vėlyvųjų žinių. Beje, seksas – geras vaistas nuo streso: kuo daugiau mylimės, tuo daugiau organizme išsiskiria laimės hormono oksitocino.

Netaisyklinga mityba

Jei dar kas nors mano, kad alkoholis sustiprina libido, tai labai klysta.

Pati banaliausia priežastis. Tačiau jei gerokai priaugote svorio – tai turės įtakos kraujagyslėms: ir toms, lyties organų srityje. Taigi, sumažės erogeninių zonų jautrumas. Net pernelyg soti ar riebi vakarienė gali sugadinti romantišką naktį: jausitės apsunkę ir mieguisti. Taigi, vakarieniauti reikėtų anksčiau ir rinktis lengvesnį maistą: salotas, jūros produktus. Jei dar kas nors mano, kad alkoholis sustiprina libido, tai labai klysta – yra atvirkščiai.

Žema savivertė

Jei jūs nuolat savimi nepatenkinta(-s) (ypač aktualu moterims), kompleksuojate dėl visiškų niekų, o kartais manote, kad esate tiesiog nevykėliai, aišku, kad negalite atsipalaiduoti. Kartais net labai žavioms moterims atrodo, kad jos negali sudominti jokio vyriškio – toks įsitikinimas išlieka labai ilgai, ir net jau suradus savo gyvenimo meilę trukdo mylintis pajusti malonumą.

Taigi, vertėtų pagaliau nustoti koncentruotis į savo trūkumus. Aktyvų seksualinį gyvenimą gyvena ne tik gražuolės ir tobulų kūno formų savininkės. Nebegalvokite apie tuos prakeiktus talijos centimetrus, nosies kuprelę ar strazdanas! Tai niekaip nesusiję su kokybišku seksualiniu gyvenimu. Dabar daug kalbama apie meilę sau – ir ne veltui. Daugybė moterų kiekvieną rytą veidrodyje ieško ne savo privalumų, o trūkumų. Jei vis dar esate viena iš jų – pradėkite keistis. Jei sakote, kad sunku ar net neįmanoma, ieškokite specialistų pagalbos.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

„Ne ta“ nuotaika

Daugybė tyrimų įrodo, kad moterims reikia daugiau laiko, norint pajusti seksualinį potraukį. Skirtingai nuo vyrų, joms dažniausiai tai neįvyksta staiga. Todėl dažnai jos atsisako mylėtis ne todėl, kad to nenorėtų apskritai, o todėl, kad dar nepajuto geismo. Tačiau vyrai tai dažnai išsiaiškina savaip: „Ji manęs nebenori“. Taigi, poros intymūs santykiai pamažu tampa vis retesni.

Suprantama – mes dažnai tiesiog negalime prisiversti mylėtis, jei galva užimta kitais dalykais. Tačiau situaciją galima sušvelninti. Reikėtų tiesiai pasakyti partneriui, kad jums labai svarbi preliudija, o prieš tai – bent romantikos šešėlis. Jei jis niekada jums nerašo meilių žinučių, nepabučiuoja išeidamas ir grįžęs iš darbo, tarsi netyčia neprisiliečia progai pasitaikius, paaiškinkite, kad viso to jums trūksta.

Be to, pagalvokite, kas jus „užveda“ – erotiškas filmas, jausmingas masažas ar pasimatymas su savo mylimu vyru po darbo kavinėje? Padėkite sau susikurti erotišką nuotaiką.

Nežinote, kas jums patinka

Žinoti apie savo intymius lūkesčius lygiai taip pat svarbu bei normalu, kaip ir apie kulinarinius pomėgius.

Daugelis moterų negali atsakyti į paprastus klausimus: kokioje pozoje jos greičiausiai pajunta orgazmą, ar mylintis joms patinka bučiuotis, kas joms sukelia geismą. Kai kurios apie tai net nesusimąsto. Kitos – priešingai: ilgai svajoja, kad partneris, pavyzdžiui, prirakintų jas antrankiais prie lovos, bet nedrįsta to paprašyti. Ir tai, aišku, nepagerina poros seksualinio gyvenimo.

Žinoti apie savo intymius lūkesčius lygiai taip pat svarbu bei normalu, kaip ir apie kulinarinius pomėgius. Juk jūs nevalgytumėte tuno tartaro, jei negalite pakęsti žuvies? Logiška: jei partneris jums ruošiasi kažką ypatingo pagaminti vakarienei, jūs juk perspėsite, kad neruoštų jūros produktų, ar ne? Tai kodėl mes elgiamės visiškai kitaip intymiuose reikaluose?

Jei seksas neteikia malonumo, ilgainiui geismas prigęsta. Todėl pagalvokite, kas galėtų jus uždegti. Gal užtektų pasižiūrėti porno filmą ir aptarti jį su partneriu? Nereikia jaudintis, kad jis jus pasmerks. Seksas turėtų nustoti būti uždrausta tema. Nesidrovėkite savo kūno poreikių.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai