Neatpažįstamai pasikeitusi Natalija Murnikovienė po 12 metų nutraukia tylą: „Atėjo laikas“

N. Murnikovienė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-11 13:34
Visų laikų geriausia Lietuvos kultūristė, daugkartinė Europos ir pasaulio čempionė bei prestižiškiausio planetos profesionalų turnyro „Ms. Olympia“ laureatė vėl šypsosi ir drąsiai pozuoja prieš kameras. Neseniai 50-metį atšventusi moteris pasikeitė neatpažįstamai – atrodo grįžo ta mergina, kuria prieš kelis dešimtmečius žavėjosi Europa ir garbino Jungtinių Amerikos Valstijų publika.

Nepatiko atspindys veidrodyje

„Mane buvo nupirkę ir pasodinę į auksinį narvelį, – juokiais vietoje nenustygstanti Natalija, o surimtėjusi priduria. – Iš tiesų tai dirbau nuostabiai kompanijai: išskirtinėmis sąlygomis turėjau galimybę treniruoti išskirtinius žmonės.“

Pasibaigus ilgiau kaip dešimtmetį trukusiam kontraktui, N. Murnikovienei teko iš naujo peržvelgti savo gyvenimą ir apsispręsti, ką veiksianti toliau. Planus atidaryti savo vardo sporto studiją turinčią moterį labiausiai neramino tai, ką ji pamatė veidrodyje. Sako, jog net vaikai jos klausdavę, kodėl mama pikta – gal pavargusi, neišsimiegojusi.

„Buvo nuostabūs metai, bet atėjo laikas išeiti į pasaulį. Tada pažiūrėjau į veidrodį ir supratau, kad dar negaliu. Žmonės juk mane prisimena tokią, kokia aš buvau seniau, kai buvau jaunesnė, – sako Natalija – Ką su kūnų daryti, aš žinau, bet veidui mano amžiuje jokia gimnastika padėti nebegalėjo.“

N. Murnikovienė/Asmeninio archyvo nuotr.
N. Murnikovienė/Asmeninio archyvo nuotr.

Ryžosi kardinaliems pokyčiams

Profesionali sportininkė ir trenerė pagalbos nusprendė ieškoti „SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRE“. Jai patikę plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo-eksperto Sauliaus Vikšraičio darbai. Mat jis specializuojasi veido plastikos srityje jau daugiau nei 20 metų.

„Man jis patiko ir kaip žmogus. Pakalbėjusi su juo supratau, kad mes vienodi – aš lygiai taip kalbu su savo pacientais“, – šypsosi asmenine trenere dirbanti N. Murnikovienė.

Pacientais Natalija vadina savo treniruojamus žmones, kuriems dažniausiai padeda spręsti nugaros skausmo problemas. Sako turinti savitą metodiką, kurią sėkmingai taiko jau ne vienerius metus.

„Jis nieko man nežadėjo. Aiškiai pasakė, ką galintis padaryti, o ko ne. Bet rezultatu aš patenkina, nes gavau tai, ko norėjau – dabar atrodau kaip tada, prieš 15 metų“, – sako pastebimai atjaunėjusi moteris.

N. Murnikovienė prieš pasikeitimus/Asmeninio archyvo nuotr.
N. Murnikovienė prieš pasikeitimus/Asmeninio archyvo nuotr.

Buvo pasikeitusi neatpažįstamai

„SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRO“ chirurgas pripažįsta, jog lengva nebuvo. Problemų kėlė antsvoris, veidas buvo praradęs formą, jaunatvišką kontūrą. Teko pritaikyti kombinuotą techniką, savitą metodiką, kurią daktaras yra ištobulinęs per ilgus praktikos metus.

„Nataliją Murnikovienę žinojau kaip Europos ir Pasaulio kultūrizmo čempionę. Vartant žurnalus, man buvo įsiminęs jos išraiškingas ovalo formos veidas, ryškūs antakiai, įkypos akys. Tačiau, kai Natalija atvyko į konsultaciją, atvirai pasakysiu, aš jos nepažinau“, – prisimena dr. Saulius Vikšraitis.

„Geležine moterimi“ kažkada tituluotai Natalijai operacijos metu buvo nusiurbti kaklo ir apatinės veido dalies riebalai, pakelti veido audiniai, patempta kakta ir atlikta viršutinių vokų operacija.

„Jau po dviejų mėnesių, kai Natalija atvyko į apžiūrą, matėsi, kad operacija puikiai pavyko. Ir ne vien dėlto, kad ji gerai atrodo – jos akys spindėjo. Ir tai suprantama: po ilgo laiko, metų praleistų sunkiai dirbant, grįžo jaunystė ir pasitikėjimas savimi“, – su šypsena pasakoja dr. Saulius Vikšraitis.

N. Murnikovienė/Asmeninio archyvo nuotr.
N. Murnikovienė/Asmeninio archyvo nuotr.

Tokiai operacijai reikia drąsos

Pasak daktaro – eksperto S. Vikšraičio, moterys su tokia situacija kaip Natalijos susiduria dažnai. Kaip veidas atrodys brandžiame amžiuje lemia daugelis faktorių: veidą sendina nuolatinis nuovargis, neišsimiegojimas ir žalingi įpročiai, kaitri saulė. Kai kuriais atvejais ir hormonai, kuriuos naudoja sportininkai.

„Aišku, svarbiausias faktorius yra amžius. Keičiasi hormonų pusiausvyra, silpnėja oda, raiščiai, veido raumenys“, – vardina dr. S. Vikšraitis.

Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo, veido patempimo operacijai reikia ryžto. Tačiau priėmus sprendimą, pasikeičia ne tik išorė – moterys keičiasi vidumi: tampa stipresnės, linksmesnės, gaivesnės.

„Jau dabar turiu būrį žmonių, kuriuos treniruoju ir mokau, kaip išsivaduoti nuo stuburo skausmų, – sako švitinti Natalija Murnikovienė. – Tai mano svajonė. Dievas man kažkodėl tai davė... ir aš pradedu naują gyvenimo etapą.“ 

Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai