Ne kartą paslydęs šokėjas Andrius Kandelis šįkart teisiamas už avariją ir pabėgimą iš jos vietos

Andrius Kandelis
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vilniaus miesto apylinkės teismas nagrinėja bylą, kurioje dėl pasiekimų šokių aikštelėje žinomas, o dėl kitų dalykų – skandalingai pagarsėjęs vilnietis Andrius Kandelis kaltinamas Kelių eismo taisyklių pažeidimais.

Įvairių reikalų su teisėsauga ne kartą turėjęs šokėjas Andrius Kandelis šią ketvirtadienio popietę vėl buvo laukiamas teisme sostinėje.

34 metų vyrui šįkart iškelta byla pagal du Administracinių teisės pažeidimų kodekso punktus: už Kelių eismo taisyklių pažeidimą, nulėmusį turto sugadinimą ir pasitraukimą iš tokio eismo įvykio vietos.

Pasak nukentėjusio vairuotojo, A.Kandelis atsitrenkė į jo automobilį, vėliau lyg veiksmo filmuose spruko per miestą, o galiausiai pričiuptas ėmė grasinti susidorojimu.

Į šios dienos posėdį A.Kandelis atvyko su advokatu.

Jis iškart pareiškė teisėjui kaltės nepripažįstantis.

Bylos duomenimis, smulki techninė avarija įvyko 2016 m. kovo 22 d. sostinės Geležinio Vilko gatvėje.

Jau posėdžio pradžioje paaiškėjo, kad ši istorija – naujas trileris, kurio „herojumi“ yra linksniuojamas A.Kandelis.

Pasak nukentėjusio vairuotojo, A.Kandelis atsitrenkė į jo automobilį, vėliau lyg veiksmo filmuose spruko per miestą, o galiausiai pričiuptas net ėmė grasinti susidorojimu.

Andriaus Kandelio byla dėl pabėgimo iš avarijos (12 nuotr.)
+6

Nukentėjusysis Linas L. (gim. 1976 m.) teisme pasakojo, kad važiavo beveik nauju automobiliu Geležinio Vilko gatve, kai į jo transporto priemonės galą kažkas atsitrenkė. Vairuotojas minėjo, kad smūgis nebuvo itin stiprus, tačiau juntamas. Tuo metu „Jeep Wrangler“ vairuotojas neteko amo: seno „Renault Safrane“ savininkas, kėdutėje vežęs mažametę, ne tik nestojo, bet padidino greitį ir spruko.

Avarija įvyko Geležinio Vilko gatvėje po estakada į Ukmergės gatvę. A.Kandelis nulėkė į Santariškes, kur yra jo dukters vaikų darželis.

Andriaus Kandelio byla dėl pabėgimo iš avarijos

Nukentėjusysis skambino 112 ir mėgino nepaleisti bėglio iš akiračio. Džipo vairuotojas pagavo A.Kandelį tik po to, kai jis sustojo prie darželio.

Savo ruožtu žinomas šokėjas pateikė visai kitokią įvykių versiją. Anot jo, jei avarija ir buvo, jis nieko nepajuto. Todėl, A.Kandelio manymu, avarijos tikriausiai net nebuvo.

„Žiūriu, stovi šalia mano automobilio vyriškis ir fotografuoja. Jis pasakė: tu įvažiavai į mašiną“, – pasakojo A.Kandelis.

Vairuotojas teigė pasijutęs kažkokios provokacijos ar nesusipratimo auka. „Aš tave pirmą kartą matau. Aš tikrai labai atsiprašau, aš skubu“, – taip pasakęs A.Kandelis sėdo į savo automobilį ir išvyko savo reikalais.​

Teisėjas šokėjo paklausė, ar jis nenorėjo išsiaiškinti eismo įvykio aplinkybių, kai kitas vairuotojas tikino, kad avarija buvo. Tačiau vilnietis laikėsi savo: „Pasižiūrėjęs į tą įbrėžimą, kurio po kelių plovimų nebeliko, aš jokių rimtų problemų nemačiau.“

Vilnietis Linas L. pokalbį su A.Kandeliu, kurio tuo metu nė nepažinojo, prisimena kitaip. „Tuoj aš padarysiu, kad tu liksi į mane įvažiavęs!“, – toks grasinimas esą nuskambėjo iš šokėjo lūpų.

Toliau įvykiai prie vaikų darželio plėtojosi A.Kandeliui būdingu stiliumi. „Renault Safrane“ įvažiavo į akligatvį, saugomą užtvaru. Vairuotojas išlipo ir užtvarą rankomis pakėlė. Pavažiavęs į priekį, nuleido, tada vėl sėdo prie vairo ir nurūko.

Pasak nukentėjusio vairuotojo, šį pabėgimą jis užfiksavo mobiliuoju. Filmuota medžiaga prijungta prie bylos.

Ketvirtadienį bylą nagrinėjantis teisėjas paskelbė, kad procese daroma pertrauka, kitame posėdyje vasarą numatoma apklausti policininką.

Savo ruožtu A.Kandelis pareiškė, kad ilgam išvyksta iš Lietuvos ir pasitikslino, ar pakaks, kad teisme jo interesams atstovaus advokatas.

Jei bus pripažintas kaltu dėl avarijos, A.Kandelis nusipelnys mažiausiai 28 eurų baudos. Tačiau tai smulkmena, palyginti su sankcija, numatyta už piktybišką išvažiavimą iš eismo įvykio vietos: vairuotojo teisių atėmimas iki 5 metų ir piniginė bauda iki 1 158 eurų.

Apsivogė parduotuvėje

Žmonės.lt primena, kad tai ne pirmas kartas, kada A.Kandelis patenka į teisėsaugos akiratį.

Vasarį teismas išnagrinėjo bylą, kurioje A.Kandelis buvo kaltinamas Vilniaus prekybos centre „Ozas“ esančioje parduotuvėje pavogęs drabužių.

Andriaus Kandelio byla dėl pabėgimo iš avarijos

Andrius Kandelis teisme nutarė atgailauti ir tokiu būdu sulaukė švelniausios bausmės.

Teismo procesas buvo tik simbolinis ir greitai baigėsi, teisėjui Ugniui Trumpuliui paskyrus 452 eurų piniginę baudą.

34 metų A.Kandelis taip pat buvo įpareigotas atlyginti nuostolius prekybininkams.

Kaip rašė Žmonės.lt, pernai liepos 2-osios vakarą buvo užfiksuotas bandymas iš parduotuvės „Peek & Cloppenburg“ pavogti firminių „Hugo Boss“ ir „Pepe Jeans London“ drabužių, kurių vertė siekia 323 eurus.

Vagystės vietoje su įkalčiais įkliuvo įtariamasis, tačiau jis pabėgo. Pardavėjos atpažino A.Kandelį. Vėliau jį suradę policininkai prirėmė prie sienos surinktais įkalčiais. Iš pradžių šokėjas dar mėgino kvailinti žiniasklaidą aiškinamas, kad yra kaltinamas nebūtais dalykais, nes esą nusikaltimo padarymo metu apskritai buvo Palangoje. Siekdamas įrodyti tariamą nekaltumą, A.Kandelis buvo pasisamdęs iškart du advokatus. Tačiau gynyba subliuško.

Visureigiu taranavo neatidų vairuotoją

Pernai vasaros pradžioje sostinės Santariškėse, Mykolo Marcinkevičiaus g., susidūrė „Range Rover“ ir „Mitsubishi Colt“ automobiliai. Paaiškėjo, kad visureigį vairavo šokių studijos „Kandela“ savininkas, šokėjas Andrius Kandelis. Tačiau tuomet žinomas vyras nebuvo kaltas dėl eismo nelaimės, nes „Mitsubishi“ išvažiavo iš šalutinio kelio.
Smūgio būta itin stipraus.

Pasak liudininkų, „Mitsubishi“ vairuotoją iš sumaitotos transporto priemonės gelbėtojai ištraukė leisgyvį.

Tuo tarpu visureigiu važiavęs šokėjas, pirminiais duomenimis, traumų nepatyrė. Kartu su vilniečiu „Range Rover“ gale, specialioje kėdutėje, keliavo vaikas. Mažametė, kaip tokiais atvejais yra įprasta, buvo vežama į ligoninę apžiūrai.

Skaitykite daugiau