Naujosios technologijos: kaip jos skatina sportuoti?

Sportuojanti moteris / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-08-03 14:53
Vos tik išėję pasivaikščioti įsitikinsime, kad sportuojančių mūsų šalyje, ypač sostinėje, netrūksta. Riedučiai, dviračiai, bėgimas, ėjimas, prisitraukimai ir viskas, kas susiję su fiziniu aktyvumu vis labiau užkariauja žmonių širdis. Sporto populiarumo bangai vis dar augant, spėliojame, kas tam padarė įtaką. Vienas iš tai nulėmusių faktorių – išmaniųjų technologijų tobulėjimas.

Suteikia daugiau patogumo

Šiandien toli gražu ne tik aprangos ar avalynės gamintojai stengiasi patenkinti visų sportuojančiųjų poreikius. Aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms kuriamų technologijų svarbiausias uždavinys – sudaryti visas galimybes užsiimti mėgstama veikla, neapsisunkinant įvairiais judesius varžančiais prietaisais.

Brigitos Kiršytės, „Samsung“ produktų žinovės, teigimu, šiandien vieni populiariausių prietaisų sportuojantiems – išmaniosios apyrankės. Paprastai tokios apyrankės skaičiuoja žingsnius, matuoja pulsą, atpažįsta, kai jos savininkas eina, bėga ar važiuoja dviračiu. Pastaraisiais metais tokios apyrankės tampa lengvesnės, dailesnės, kai kurie gamintojai nepamiršta ir atsparumo vandeniui.

Įrodyta, kad muzika ne tik motyvuoja, bet ir prisideda prie geresnių rezultatų.

„Be išmaniųjų apyrankių šiandien yra sukurta ir kitų sportuojantiems naudingų įrenginių. Kad ir belaidės ausinės, su telefonu suderinamos „Bluetooth“ ryšiu. Tokių ausinių dizainas sukurtas specialiai taip, kad šios nekristų iš ausų, nesvarbu, kokiu sportu žmogus užsiimtų. Be to, jos turi vidinės atminties muzikos failams laikyti. Juk muzika nuo sporto daugeliui neatsiejama – moksliniai tyrimai įrodė, kad ji ne tik motyvuoja, bet ir prisideda prie geresnių rezultatų.“

Leidžia dalytis rezultatais su kitais

Kartu su išmaniaisiais telefonais išpopuliarėjus socialiniams tinklams, tokiems kaip „Instagram“ ar „Facebook“, atsirado nemažai norinčių čia dalytis savo patirtimi su visu pasauliu. Taigi, juose atsiranda vis daugiau populiarių nuomonės formuotojų, pasakojančių apie sveiką gyvenimo būdą. Jie dalijasi ne tik savo pasiekimais, bet ir motyvuoja kitus, dar tik ketinančius sportuoti. Teigiamus pokyčius iliustruojanti nuotrauka ar vaizdo įrašas yra lydimas motyvuojančio komentaro arba patarimais, kaip tokį rezultatą pasiekti.

„Nuomonės formuotojams svarbu išlaikyti savo auditoriją, o tą padaryti galima tik aktyviai kuriant įtraukiantį turinį. Laimei, šiandieninės technologijos tą padaryti leidžia ir greitai, ir kūrybiškai. Visa vizualinė informacija gali būti apdirbta ir patalpinta socialiniuose tinkluose vos per kelias minutes, ką jau kalbėti apie galimybę savo treniruotes transliuoti tiesiogiai 360 laipsnių kampu. Ir visa tai šiandien tampa įmanoma naudojantis išmaniuoju telefonu arba juo ir keliais specialiais priedais.“

Padeda sutaupyti

Šiuolaikinės technologijos, pavyzdžiui, minėtos išmaniosios apyrankės arba sportui sukurtos programėlės, gelbsti tuos, kurie nori sutaupyti. Už mėnesio abonementą sporto klube tenka pakloti daug, o kur papildomos paslaugos, mitybos plano sudarymas ir kiti panašūs dalykai, taip pat kertantys per kišenę.

Anot B. Kiršytės, tinkamai naudojamos sporto programėlės gali būti alternatyva tradicinėms priemonėms, mat jose taip pat galima rasti naudingų patarimų mitybos klausimais, sužinoti, kaip teisingai atlikti vieną ar kitą pratimą namuose ar lauke ir pan. Taip pat kai kurios programėlės, atsižvelgdamos į žmogaus daromą pažangą, siunčia įkvepiančius pranešimus.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai