Naujos poilsio oazės atidaryme Žilvinas Grigaitis paragavo lėkštės

Žilvinas Grigaitis / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-28 19:09
Po atostogų į Vilnių sugrįžusių sostinės gyventojų ir miesto svečių laukia staigmena. Ant vieno iš senamiesčio stogų gimė unikali poilsio oazė – „Sodas ant stogo“. Ketvirtadienio vakarą ji buvo pristatyta žurnalistams ir išskirtiniams svečiams.

Vos prasidėjus renginiui, prakiuro dangus, tačiau tai nesutrukdė susirinkusiems mėgautis šviežių sulčių kokteiliais, sveiku maistu, saldžiais konditerio Ali šedevrais ir grožėtis nuostabia senamiesčio panorama.

„Norėjome šiek tiek prailginti vasaros sezoną, kuris pas mus šiais metais nesitęsia itin ilgai. Šis sodas veiks dvi savaites, per kurias miestiečiai ir Vilniaus svečiais galės ne tik grožėtis nuostabia panorama, bet ir išmokti kažko naudingo“, – sakė renginio vedėjas Vytautas Rumšas jaunesnysis.

„Sode ant stogo“ bus galima išmokti sukti plokšteles, gaminti maistą, fotografuoti. Kompanijos „Samsung“ miestui dovanotas sodas veiks dvi savaites.

Daugiausiai dėmesio renginyje sulaukė ne tik nuostabiais vaizdais galintis pasigirti pirmasis sodas ant sostinės stogo, bet ir patiekalai, kuriais vaišinosi svečiai. Ketvirtadienio vakarą atsidaryme apsilankęs Žilvinas Grigaitis išmėgino kiek neįprastą patiekalą – valgomą lėkštę.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Iš pradžių pamaniau, kad kas čia darosi, kad svečiai valgo lėkštes. Kaip jums jos, Žilvinai“, – klausė verslininko renginio vedėjas Vytautas. Žilvinas prisipažino, kad skonis buvo įdomus, kad jo spėjimu, valgomos lėkštės yra pagamintos iš grūdų ir grikių. Netrukus Ž.Grigaičio pavyzdžiu pasekė ir kiti svečiai, kurie paragavo valgomų lėkščių. Naujos poilsio oazės atidaryme taip pat dalyvavo Audrius Bružas, Arnoldas Lukošius, Sandra Straukaitė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Projektuoti sodą unikalioje erdvėje buvo pakviesta landšafto dizainerė Renata Mikailionytė, kuri šią užduotį priėmė kaip iššūkį, mat jai dar nebuvo tekę kurti sodo tokioje neįprastoje aplinkoje. Tačiau rezultatu dizainerė buvo labai patenkinta: „Nepaisant to, kad visas dienas lijo, dirbome pilnu pajėgumu. Todėl darbai jau eina į pabaigą, liko tik kosmetinis sutvarkymas. Turime pačių įvairiausių augalų – šermukšnių, gluosnių, karklų, agrastų. Taip pat daugiamečių gėlių ir net braškių, paprikų. Vaizdas puikus! O ir lietus mūsų neišgąsdino – sodininkas turi būti pripratęs prie lietaus. Tokia jau ta darbo specifika“, – šypsojosi R.Mikailionytė.

Moteris susirinkusiųjų net užklausė, kada paskutinį kartą buvo užlipę ant senamiesčio stogų. Ji tikino, kad įsirengti tokį sodą namuose ant savo stogo – didelė prabanga, todėl daugelis turėtų būti patenkinti pasidžiaugti tokiu malonumu čia.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai