Naujojo projekto nesėkmė privertė Seaną Penną nusileisti ant žemės

Seanas Pennas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-15 10:28
Holivudo žvaigždė Seanas Pennas (58) pasuko šiandien ypač populiariu keliu – ėmėsi vaidmens televizijos seriale. Mokslinės fantastikos drama „The First“ („Pirmasis“) buvo laikoma ypač daug žadančiu projektu tol, kol nepasirodė eteryje, rašo Jungtinės Karalystės lietuviams skirtas žurnalas „Žmonės UK“.

Naujausias „Channel 4“ serialas turėjo patraukti žiūrovus išskirtiniu pasakojimu apie astronauto kelionę į Marsą, tačiau jo reitingai taip ir nepaliko Žemės atmosferos. Premjera taip nuvylė žiūrovus, kad antrąją seriją išvydo vos 420 tūkstančių žmonių – net 700 tūkstančių mažiau nei pirmąją. Tokių rezultatų nesitikėjo niekas. Juk prie 40 milijonų svarų atsiėjusio serialo nagus prikišo tikra svajonių komanda! Scenarijų jam parašė Beau Willimonas (žmogus, sukūręs populiarųjį „Kortų namelį“), o pagrindinis vaidmuo atiteko dviem „Oskarais“ už vaidybą apdovanotam Pennui.

Kalbama, kad televizijos valdyba kraustosi iš proto, bandydama sugalvoti, kaip pagerinti reitingus. Ši užduotis irgi iš mokslinės fantastikos skyrelio – naujasis serialas žiūrimumu nusileido net dokumentinei laidai „Rich House, Poor House Changed My Life“, tuo pat metu rodytai per kitą kanalą. Kaltinimų dėl serialo nesėkmės šįkart negailima pačiam Pennui – jo vaidyba vadinama paviršutiniška ir net mėgėjiška. Galbūt Holivudo vilkui tai atsibodo? Pats Seanas sako, kad šiandien jo profesija išties prarado jaudulį ir vaidyba nebeteikia tiek džiaugsmo kiek anksčiau. 

Jei ne tėvai – šviesaus atminimo aktorius ir režisierius Leo Pennas bei aktorė Eileen Ryan (91), Seanas Pennas galbūt apskritai nebūtų susidomėjęs vaidyba. Nėra kito žmogaus, kuriuo Seanas būtų taip žavėjęsis, kaip jo tėvas, užaugęs skurdžioje imigrantų iš Lietuvos šeimoje. Gimęs Didžiosios depresijos metais jis sugebėjo rasti būdų padėti savo šeimai, o prasidėjus Antrajam pasauliniam karui Leo išskubėjo į frontą ginti savo idealų. „Mano tėvas buvo patriotas iki širdies gelmių“, – šiltai atsiliepia Seanas.

Seano Penno tėvai Leo Pennas ir Eileen Ryan
Seano Penno tėvai Leo Pennas ir Eileen Ryan

Tačiau šiandien Penno padėtis darosi problemiška. Ir ne tik pramogų versle. Šį mėnesį iš naujo pradėta kalbėti apie aktoriaus santykius su Meksikos narkotikų mafijos bosu Joaquínu Guzmánu, pravarde El Chapo (Neūžauga). 2015 metų rudenį jiedu buvo susitikę, o po kelių mėnesių Meksikos policija areštavo Guzmáną ir pareiškė, jog aptikti seniai ieškomo nusikaltėlio pėdsakus padėjo būtent Pennas (sutapimas ar ne, bet „Rolling Stone“ numeris, kuriame buvo išspausdintas Penno interviu su El Chapo, pasirodė diena vėliau). Tuomet aktorius gynėsi, kad Meksikos pareigūnai specialiai nori jį pakišti: paversti kerštaujančio kartelio taikiniu. Ir drauge paguosti savo ambicijas – kad ne jie pirmieji rado Guzmáną.

„Aišku, jog vyriausybė dėl to pasijuto pažeminta. Tačiau mes nesame sumanesni už pareigūnus, kovojančius su narkotikais. Ir niekas El Chapo nerado – mes tiesiog turėjome kontaktinį asmenį, kuris padėjo užmegzti ryšį ir susitikti“, – pasakojo Seanas. Drauge aktorius pripažino, jog taip sunkiai gautas interviu neatnešė tokio rezultato, kokio tikėjosi, o jo misija žlugo: jis manė, kad pokalbis su pašnekovu, vadovaujančiu vienam didžiausių ir pavojingiausių narkotikų kartelių pasaulyje, paskatins esminę diskusiją apie narkotikų karus.

Seanas Pennas ir El Chapo / „Scanpix“ nuotr.
Seanas Pennas ir El Chapo / „Scanpix“ nuotr.

Susitikimu nusivylęs liko ir pats El Chapo. Vienas jo advokatų ką tik teisme pareiškė, kad su aktoriumi narkotikų mafijos bosas susitiko tikėdamasis, jog šis apie jį parašys knygą arba sukurs filmą. „Dėl kokios kitos priežasties jis būtų ryžęsis tokiai beprotybei?“ – klausė Jeffrey Lichtmanas, kurio klientas prieštaringai vertinamame interviu gyrėsi savo įtaka ir nusikaltimo mastais. „Aš parduodu daugiau heroino, metamfetamino, kokaino ir marihuanos nei bet kas kitas pasaulyje“, – prieš kelerius metus kalbėjo El Chapo.

Faktas, kad nusikaltėlis tikėjosi knygos, neturėtų stebinti. Pennas jau išbandė jėgas literatūroje. Dar šiais metais prekyboje pasirodė jo paties parašytas romanas. Tiksliau – padiktuotas, nes prisipažino tingintis mokytis rašyti kompiuteriu. 

Seanas Pennas / „Scanpix“ nuotr.
Seanas Pennas / „Scanpix“ nuotr.

Juodojoje komedijoje, arba antiutopijoje, kaip ją vadina pats autorius, „Bob Honey Who Just Do Stuff“ („Bobas Honey, kuris viso labo dirba“) nugulė istorija apie atliekų valymo įrenginių ekspertą, gąsdinantį kaimynus nedraugingu elgesiu, o kitu metu dirbantį samdomu žudiku vienoje iš vyriausybės agentūrų. Jo aukos – vyresnio amžiaus žmonės. Vyras pribaigia jas smūgiu į galvą mediniu plaktuku, nes jos eikvoja visuomenės išteklius ir gamina metano dujas. Žodžiu, knyga, nukreipta prieš visuomenę ir Donaldą Trumpą, kuriam Penno herojus rašo grasinamąjį laišką.

Knyga, kaip ir bet kuri kita Seano Penno veikla, išskyrus vaidybą, sutikta nevienareikšmiškai. Tačiau kritikos vyras nebijo. Apskritai jis sako geriausiai besijaučiantis, kai patenka į kritinę situaciją. „Daug patyriau per gyvenimą. Tikiu, kad tragedijos mus priverčia susikaupti ir pasitempti. Pastebiu, kad ištikus krizei būnu ramus ir reiklus“, – sako Seanas, tituluojamas paskutiniu Holivudo „maištautoju be priežasties“.

Seanas Pennas be galo didžiuojasi savo atžalomis Dylan ir Hopperiu Jacku
Seanas Pennas be galo didžiuojasi savo atžalomis Dylan ir Hopperiu Jacku
Žurnalas „Žmonės UK“ žengia dar arčiau jūsų. Nuo šiol „Žmonės UK“ galite prenumeruoti sau ir savo artimiesiems Jungtinėje Karalystėje. Pasinaudokite galimybe gauti naujausią žurnalą tiesiai į namus. Daugiau informacijos rasite www.zmones.uk.

Naujausi straipsniai