Naujoji tūkstantmečio spalva

Violetinės deriniai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Kodėl mago skraistė dažniausiai violetinė? Magija, paslaptis, išmintis – tai tik kelios violetinės spalvos reikšmės. Violetinė savyje sujungia mėlynos stabilumą ir raudonos energiją. Ši spalva asocijuojama su kilmingumu, prabanga, galia ir ambicijomis, taip pat reiškia turtą, ekstravaganciją (po violetine neįmanoma pasislėpti), kūrybingumą, orumą, atsidavimą ir išdidumą.

Jei iki šiol ši spalva nekėlė jokių emocijų, tai vien dėl šių savybių galima apie ją pagalvoti.

Ir gal dėl to ant podiumų ir gatvėje violetinės – daug: nuo minkštos alyvinės iki aitrios žibučių, nuo tamsios iki sumaišytos su pilkomis. Pragmatiškoji mano pusė visgi tiki, kad violetinė labai ilgai buvo nustumta į gero skonio paraštes – beveik nuo devintojo dešimtmečio pabaigos, todėl šiuolaikiniame mados kontekste ji matoma kaip gaivi, nauja, ką ten – sklando gandas, kad alyvinė (pastelinė violetinė) ketina išstumti tūkstantmečio rožinę. „Pantone“ spalvų instituto numatomų madingiausių pavasario–vasaros spalvų sąraše – net trys violetinės, šalia įprastų vasaros atspalvių.

Kaip derinti violetinę? Jei garderobas neutralus – t. y. sudarytas daugiausiai iš juodų, pilkų, baltų, smėlinių, alyvuogių ir tamsiai mėlynų spalvų, tada violetinė sukels mažiausiai galvos sopulių ir taps skoningu akcentu. Beje, baklažano violetinė dažnai laikoma neutralia, tad dėmesį skirsiu stiprioms violetinėms.

Gilda Ambrosio / Vida Press nuotr.

Patogiai įsitaisiusi spalvų rate tarp mėlynos ir raudonos, violetinė sufleruoja derinius su šiomis, arčiausiai esančiomis spalvomis, kurios yra vienos populiariausių tarp gatvės pamaivų. Aštresni, priešpriešinių spalvų rato deriniai – su geltona, oranžine irgi įmanomi, dėmesingiau renkantis pastarųjų atspalvius. Bendra taisyklė tokioms spalvoms-aršuolėms yra leisti vienai dominuoti: jei renkatės stiprią violetinę, tai šalia tiks išblukintos geltonos ar terakotinės oranžinės ir rudi atspalviai. Taip pat verta kreipti dėmesį į spalvos kiekį. Beje, raudonplaukėms violetinė stebuklingai tinka.

Gilda Ambrosio / Vida Press nuotr.

Visos žalios – samanų, laimo, smaragdo taip pat vertina violetinės kompaniją – svarbu surasti harmoningiausius abiejų atspalvius.

O jei violetinę derintume pagal šiuolaikinę tendenciją – skirtingus tos pačios spalvos atspalvius – tada madingiausias derinys garantuotas.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Violetinės deriniai (65 nuotr.)
+59
Skaitykite daugiau