Naujoje fotosesijoje Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Leonas Somovas įkūnys mitologines būtybes ir atspindės savo gyvenimo užkulisius

Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Leonas Somovas / Luko Balandžio nuotr.
Autorius: Viktorija Navickaitė
Publikuota: 2013-01-26 17:59
Šeštadienio vakarą Vilniuje, dizainerės Daivos Urbonavičiūtės kūrybos namuose „Zoraza“ vyko M.A.M.A. apdovanojimuose antrus metus iš eilės Metų dainininke pripažintos Justės Arlauskaitės-Jazzu ir Leono Somovo fotosesija. Išskirtinėje aplinkoje paties Leono Somovo fiksuoti kadrai turėtų gerbėjams priminti muzikantų gyvenimo užkulisius, pagautos akimirkos – atspindėti pasiruošimą lipti į sceną.
Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

Papuošti atlikėjus buvo patikėta nuolat Jazzu ir Leono Somovo stiliumi besirūpinančiai D.Urbonavičiūtei, kuriant muzikantų įvaizdį taip pat naudoti ir Valerijaus Gigevičiaus kurti galvos apdangalai.

„Parinkdama muzikantų įvaizdį siekiau atspindėti mitologines būtybes, įnešti praeities ir ateities motyvų. Visi turime skirtingus veidus, savotiškus personažus – šiandien noriu atspindėti keistą mitologišką personažą, stilizuotą graikišką mitą, mistiką“, – apie kostiumus pasakojo D.Urbonavičiūtė.

Fotosesijai parengti net du muzikantų įvaizdžiai – ryškus ir blizgantis bei priešingai – juodas ir solidus. Tokios ir nuotraukos bus – ir spalvotos, ir juodai baltos, o atspindėti norima net devintojo dešimtmečio dvasią.

Pati J.Arlauskaitė-Jazzu besiruošdama fotosesijai tikino, kad yra puikios nuotaikos – fotografuotis jai patinka, o rezultatų tikisi pačių geriausių. „Dirbant su tokia komanda rezultatas gali būti tik vienas – tobulas“, – patikino mergina.

Prilygo eksperimentui

Anot atlikėjų vadybininkės Dainoros Naujokaitės, šia fotosesija muzikantai siekia naujovių. „Paprastai viskas būna taip pat – einam į kokią atelje, pas fotografą ir fotografuojamės. Šįkart panorome kažko nekasdienio, netradicinėje erdvėje. Diskusijos metu pats Leonas pasisiūlė fotografuoti, todėl tai tampa tikru eksperimentu“, – pasakojo vadybininkė.

Erdvė fotosesijai – kūrybos namai „Zoraza“ – irgi parinkta neatsitiktinai. „Norėjome įdomios erdvės, o ši – puikiai tinka. Čia labai daug detalių, veidrodžių. Norime visa tai išnaudoti“, – sakė D.Naujokaitė.

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

Ši fotosesija taip pat ir savotiškas pasiruošimas Leono Somovo ir Jazzu laukiantiems koncertams Airijoje ir Londone – vasario mėnesį atlikėjai surengs po koncertą Dubline ir Londone. Šios kelionės – dalis muzikantų turo po Europą: jie jau lankėsi Briuselyje, Kopenhagoje ir kitur.

Fotografuoja nuo vaikystės

Be išskirtinių kostiumų ir neįprastos aplinkos, fotosesija unikali ir tuo, kad nuotraukas fiksuoti ryžosi pats Leonas Somovas. Iki šiol muzikantas mažai kam pasakojo, kad fotografuoja jis nuo vaikystės, o šio amato išmoko iš tėčio – profesionalaus fotografo.

„Gali būti, kad seniau fotografuoju nei kuriu muziką“, – juokėsi Leonas Somovas. Nuo mažumės jis vaikščiodavo į tėčio darbą ir stebėdavo, kaip fiksuojamos nuotraukos, ryškinama juosta. Labiausiai jis mėgsta fotografuoti draugus – natūralioje aplinkoje, bebendraujant. Dar peizažus – vyrą keri lietuviškos gamtos vaizdai.

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

Vis dėlto profesionalioje fotosesijoje draugę ir kolegę jis fotografuoja pirmąkart – iki šiol neteko, todėl dėl viso pikto čia pasikvietė ir draugą – padės, jei prireiks.

„Aš noriu, kad matytųsi visas procesas – kaip dažosi, kaip rengiasi… Čia kaip užkulisiai – tokia mūsų fotosesijos tematika. Pasiruošimas lipti į sceną“, – sakė Leonas Somovas.

Įdomu tai, kad dalis fotosesijos prilygs Leono Somovo autoportretui – muzikantas pasiryžo pats fotografuoti save, idant nuotraukos būtų dar unikalesnės.

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai