Naujoje Emilio Vėlyvio juostoje „Nakties sergėtojai“ – Rusijos kino žvaigždės ir lietuviško kraujo turinti vampyrė

„Nakties sergėtojų“ spaudos konferencija / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2016-08-30 13:00
Nuo rugsėjo 2-osios Lietuvos kino teatrus užvaldys vilkolakiai, vampyrai ir raganos. Į ekranus grįžtantis režisierius Emilis Vėlyvis žiūrovams pristato savo naują, Rusijoje filmuotą fantastinį veiksmo filmą „Nakties sergėtojai“.

Juosta jau spėjo sulaukti ovacijų Maskvoje prieš porą savaičių vykusioje premjeroje, jų „Nakties sergėtojų“ kūrėjai tikisi ir Lietuvoje.

Likus vos kelioms dienoms iki oficialaus starto E.Vėlyvis drauge su filmo kūrybine grupe sostinės kino centre „Forum Cinemas Vingis“ surengė išankstinę filmo peržiūrą, o vėliau pakvietė į spaudos konferenciją. Joje dalyvavo režisierius, lietuviško dubliažo režisierius Andrius Paulavičius, pagrindinius filmo personažus lietuviškai įgarsinę aktoriai, tarp kurių – Gabrielė Malinauskaitė, Juozas Gaižauskas ir jau kone legendiniu E.Vėlyvio filmų aktoriumi tapęs Mindaugas Papinigis.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Čia atvyko ir svečiai iš Rusijos – kino ir teatro žvaigždė, aktorius ir vienas iš filmo prodiuserių Leonidas Jarmolnikas bei filmo vykdomasis prodiuseris Dmitrijus Domninas.

Anksčiau Žmonės.lt E.Vėlyvis yra sakęs, kad filmuoti juostos į Maskvą išvyko neatsitiktinai. Neva, kol vieni svajoja apie Holivudą, jis imasi įgyvendinti planus su drauge dirbti pasiūliusia stipria rusų prodiuserine kompanija.

„Jei nebūtų sudėtinga – nebūtų įdomu. Man patiko idėja, patiko komanda, požiūris į darbą – tai buvo esminiai faktoriai, dėl kurių ryžausi kurti tokį filmą“, – kalbėjo E.Vėlyvis.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pasak jo, nerizikuodamas daryti kažką naujo, kitokio – niekuomet nežinosi, tai yra vykę ar ne. „Gali atidėti savo planus ir paskui verkti, kad niekas neišėjo. Džiaugiuosi, kad viskas išėjo. Man pačiam smalsu, kaip lietuvių auditorija priims šį mano filmą, kaip priims lietuvišką dubliažą“, – sakė jis.

„Nakties sergėtojai“ – filmas, sukurtas pagal geriausius žanro pavyzdžius. Dar prieš pasirodant jam E.Vėlyvis ne kartą sakė, kad juosta bus kiek panaši į tokius visame pasaulyje populiarumo jau spėjusius sulaukti filmus kaip „Vyrai juodais drabužiais“, „Saulėlydis“, „Nakties sargyba“.

Iš anksto užkelta kartelė neretai gali būti rizikingas žingsnis, tačiau E.Vėlyvis mano kitaip. Pasak jo, dar prieš statant filmą jis įvardijo šias juostas kaip pavyzdį, kad būtų aiškiau, ko gali tikėtis žiūrovas.

„Labai sudėtinga, kai eksperimentuoji. Šis vakaras parodys, kaip man pavyko sujungti šiuos du žanrus“, – kalbėjo E.Vėlyvis. Antradienio vakarą sostinėje laukia išskirtinė VIP premjera, kurioje būrys svečių galės pirmieji išvysti naują, fantastikos elementų kupiną režisieriaus darbą.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Ar buvo kokių nors barjerų, kuriuos reikėjo perlipti dirbant su Rusijos kino profesionalais? „Gal buvo kalbos barjeras, mentaliteto barjeras. Jau dirbau Rusijoje, stačiau ten serialą, todėl šoko nebuvo. Džiaugiuosi, kad susibūrė labai stipri komanda. Kad tas filmas išėjo ne tik ten, bet mes sugebėjome jį atvežti ir parodyti jums“, – spaudos konferencijoje kalbėjo E.Vėlyvis.

Pasak jo, sukurti tokį filmą reikėjo daug laiko ir pastangų. Čia panaudota itin daug kompiuterinės grafikos elementų, daug įvairių specialiųjų efektų.

O ir pats filmas nepigus – jam sukurti prireikė apytiksliai 3 mln. eurų.

„Nakties sergėtojuose“ atgimsta tamsiojo, alternatyvaus pasaulio atstovai. Tarp žmonių ir vampyrų vyksta nuolatinis, begalybę metų vykstantis karas, kuriame susipina realus pasaulis ir antgamtinės jėgos. Čia veikia specialiųjų tarnybų biuras „N“, kuris saugo ir prižiūri alternatyvaus pasaulio gyventojus, tačiau jiems reikia tokio komandos nario, kuris rastų ryšį tiek su vienu, tiek su kitu pasauliu.

Taip filme nutinka paprastam jaunam kurjeriui Pašai, kuris atsitiktinai tampa netikėto užpuolimo liudininku. Vėliau jis prisijungia prie minėtojo „N“ būrio.

Originalų filmo scenarijų rašė ne pats E.Vėlyvis, o rusų kino numylėtinis Olegas Jankovskis. „Kai mane pakvietė režisuoti, mes jau turėjome scenarijų. Tai buvo antras ar trečias scenarijaus variantas. Su Olegu sutarėme įtraukti vieną personažą, kuris turės lietuviško kraujo. Todėl nusprendėm įtraukti dainininkę ir pavadinom ją Dana Lokis. Ji – lietuviško vampyrų klano princesė“, – kalbėjo E.Vėlyvis.

Filmą dubliavo lietuvių aktoriai

Filmą buvo nuspręsta įgarsinti lietuviškai, tuo rūpinosi A.Paulavičius ir „Garsų pasaulio įrašai“.

„Gavau nelengvą užduotį. Tai, ką Emilis su visa komanda kūrė dvejus metus – viso to nesugadinti. Per labai trumpą laiką susirinko labai gera aktorių komanda, su nuostabiais balsais, idealiai atitinkančiais rusų aktorius“, – kalbėjo jis.

Pasak jo, buvo didelė atranka, tačiau čia svarbiausia, kaip juokauja – ne ką mažiau buvo svarbūs ir aktorių veidai. A.Paulavičių sužavėjo G.Malinauskaitės dantys.

„Dubliuoti yra viena, tačiau atitaikyti dikciją, atitaikyti lūpų judesius – tai sudėtinga. Esu dėkingas aktorių komandai už tą nuostabų darbą“, – sakė A.Paulavičius.

Kino teatruose „Nakties sergėtojai“ pasirodys rugsėjo 2-ąją. Jau dabar spėliojama, ar filmas turės antrąją dalį. Kūrėjai juokiasi, tačiau šios galimybės neatmeta. Esą, jei visi dirbs išvien ir filmas sulauks didelio populiarumo Lietuvoje, bus galvojama kurti juostos tęsinį. Tuomet antra dalis gal net būtų filmuojama Lietuvoje.

Filmo „Nakties sergėtojai“ lietuviškai įgarsintas anonsas:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai