Naujo automobilio paieškos: nuo ko pradėti ir kaip išsirinkti?

Naujo automobilio pirkimas / Projekto partnerio nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Savaime suprantama, kad senas, net ir daugybę metų patikimai tarnavęs automobilis, kuriam tenka skirti daug laiko ir nuolatos šalinti gedimus, ima varginti net ir pačius kantriausius vairuotojus. Tokiu atveju verčiau investuoti į naują transporto priemonę, kuri keltų kuo mažiau rūpesčių. Naujo automobilio paieškos taip pat yra nemažas iššūkis. Tam, kad paieškos neapkarstų, o naują pirkinį lydėtų sėkmė, keletą svarbių dalykų derėtų apžvelgti dar prieš pradedant automobilių apžiūras.

Numatykite biudžetą

Dažnai manoma, kad ieškant naujo automobilio svarbiausi faktoriai yra jo markė, modelis bei pagaminimo metai. Tiesa, nemažai vairuotojų, ieškodami jau naudoto automobilio, atsižvelgia į jo ridą bei buvusius ar esamus defektus. Vis dėlto, visų pirma reikėtų numatyti, kokią sumą galite skirti naujam pirkiniui. Beje, šis faktorius taip pat padės ir tiems, kurie dar nėra tikri dėl modelio, nes filtruodami parametrus nematysite jums neaktualių skelbimų. Tiesa, tik nedidelis procentas žmonių gali leisti sau iškart sumokėti pilną automobilio kainą, tad dažnai finansavimo šaltiniu pasirenkamas bankas ar kreditų bendrovė.

GENERAL FINANCING BANKAS suteikia lanksčias galimybes skolintis automobiliui internetu, o paraišką patogiai užpildysite nė neišeidami iš namų. Pasikonsultuoti automobilio finansavimo klausimais verta dar prieš pradedant nuoseklias naujo pirkinio paieškas. Žinodami, kokią sumą galite pasiskolinti, konkrečiau žinosite transporto priemonės pasirinkimo ribas pagal savo finansines galimybes. 

Svarstant apie automobilio paskolą, galite rinktis paskolą automobiliui ir išleisti gautą sumą ne tik automobiliui, bet ir jo detalėms ar aksesuarams. Pasirinkus paskolą automobiliui – pinigai pervedami tiesiai jums į sąskaitą.  Galite rinktis ir autolizingo paslaugą, kai išsirenkate tinkamą automobilį jo prekybos vietoje ir sudarote autolizingo sutartį su pardavėju. Tokiu atveju, paskolos kaina pervedama tiesiai pardavėjui, o jūs atsiskaitote dalimis su paskolą suteikusia bendrove, pasirinkus palankiausią mokėjimo dieną ir įmokos dydį. 

Naujo automobilio pirkimas / Projekto partnerio nuotr.

Kruopščiai įvertinkite visus šeimos poreikius

Renkantis naują transporto priemonę taip pat svarbu dėmesingai įvertinti visus savo ar šeimos poreikius bei artimiausių kelerių metų planus. Pirmiausia derėtų apsibrėžti, kokio kėbulo tipo automobilis jums reikalingas. Jei vairuosite tik jūs ar važinėsite su antrąja puse, galite pasižvalgyti skelbimuose simpatiško sedano, hečbeko ar net kupė tipo automobilio. Jei turite šeimą ar planuojate jos pagausėjimą, rinkitės erdvesnius automobilius.

Kol šeima nedidelė, galite išbandyti ir universalų galimybes, tačiau vaikams augant į darželį ar mokyklą gerokai patogiau bus vykti patikimu vienatūriu. Puikiu pasirinkimu gali tapti ir visureigis automobilis, tačiau ieškodami būtent tokio – atkreipkite dėmesį į jo dizainą. Pastarieji būna erdvesni, kai vadinamieji slenksčiai yra orientuoti į išorę. Vidiniai slenksčiai akivaizdžiai sumažina erdvę automobilio salone, tad tokius variantus verčiau rinktis užmiestyje, sunkiai privažiuojamose vietose gyvenantiems žmonėms ar bekelių entuziastams.

Skirkite pakankamai laiko paieškoms

Tiesa, žvalgantis naujo automobilio taip pat svarbu yra skirti laiko jo paieškoms. Neverta skubėti ir įsigyti pirmą patikusį variantą – verčiau pasirūpinkite tinkama jo apžiūra. Jei jau žinote, kokio gamintojo modelio žvalgysitės, galite pasinaudoti kitų vairuotojų patirtimis, kurios padės neapsigauti apžiūrint transporto priemonę gyvai.

Socialiniuose tinkluose gausu grupių, kuriose vairuotojai dalijasi patirtimis ir pataria, kokio tūrio variklį rinktis, o kurio verčiau vengti. Be to, šiose grupėse net galima rasti patikimų meistrų kontaktų, kurie galėtų apžiūrėti pasirinktą automobilį ir kritiškai jį įvertinti.

Žinoma, jei turite patirties automobilių apžiūrose, galite nuvykti ir patikrinti viską patys, tačiau svarbu nepamiršti, kad kartais iš pirmo žvilgsnio patikęs automobilis gali šiek tiek „užtemdyti protą“ ir svarbios detalės liks nepastebėtos. Tokiu atveju, kad vėliau netektų daug investuoti į naujos transporto priemonės remontą, patartina kartu pasiimti patyrusį bičiulį ar šeimos narį, kuris galėtų situaciją įvertinti objektyviai arba pasinaudoti autoservisų teikiama automobilio techninės apžiūros paslauga. Prieš įsigyjant automobilį taip pat pravartu paskaityti atsiliepimus apie konkrečių markių modelius.

Tik kruopščiai peržiūrėję skelbimus, įvertinę savo finansines galimybes ir žinodami patyrusių vairuotojų nuomonę galėsite įsigyti transporto priemonę be didelių rūpesčių. Be to, taip galite išvengti net pačių netikėčiausių nesėkmių – forumuose automobilių savininkai dalinasi pačia įvairiausia informacija, kuri praverčia tiek vairuojant, tiek rūpinantis kėbulu ar kitomis automobilio dalimis.

Skaitykite daugiau