Nauji seksualumo atspalviai: 10 apibrėžimų, kurie „beldžiasi“ į mūsų žodyną

Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Kai kurie žmonės nerimauja įsivaizduodami, kad jų savotiški polinkiai ir potraukiai kitiems nesuprantami, todėl internete ieško bendruomenių, kuriose virtualiai bendrauja panašūs į juos. Ten ir gimsta terminai, kurie nėra plačiai vartojami, kaip jau visiems įprasti „gėjus“, „heteroseksualas“ ar „biseksualas“, tačiau galbūt po kurio laiko ir jie ateis į kalbą?

Šiuolaikinio žmogaus seksualumas įgauna vis naujų atspalvių, o „The Huffington Post“ neseniai pabandė juos susisteminti.

Aseksualas

Asmenybė, nejaučianti seksualinio potraukio nei vienai iš lyčių. Tokie žmonės pastebi ir įvertina kitų žmonių fizinį patrauklumą, tačiau tai jų erotiškai nejaudina.

Aromantikas

Jis niekada nejaučia emocinio ryšio su meilės objektu, jis jį domina tik kaip seksualinis objektas. 

Greyseksualas

Žmogus, įstrigęs tarp dviejų sąvokų „normalus“  ir „aseksualus“. Jie gali būti homoseksualai arba heteroseksualai, tačiau juos vienyja vienas bruožas: tai nuotaikos žmonės, galintys jausti seksualinį potraukį tik tam tikromis aplinkybėmis ar tam tikram asmenybės tipui.

Demiseksualas

Toks žmogus jaučia seksualinį potraukį tik tada, kai jaučia stiprų emocinį ryšį su savo meilės objektu. Be to, tas ryšys nebūtinai turi būti romantiškas.

Pora lovoje / Vida Press nuotr.

Demiromantikas

Jis platoniškai domisi žmogumi, kuris jam sukelia stiprias emocijas. 

Litromantikas

Jis gali išgyventi romantišką meilę, bet į ją nenori ir nesiekia jokio atsako.

Panseksualas

Individas, kurį gali traukti tiek vyrai, tiek moterys, tiek transseksualai, tiek interseksualai (neapsisprendę dėl savo orientacijos). Yra įsitikinę, kad poros reikia ieškoti pagal žmogaus asmenines savybes, bendrus idealus ir patiriamas emocijas bendraujant. 

Pora lovoje / Vida Press nuotr.

Poliseksualas

Kaip ir panseksualą, jį traukia ne vien tik tam tikros vienos lyties žmonės, tačiau jis išrankesnis – gali, pavyzdžiui, nejausti jokių švelnių jausmų interseksualams, bet susižavėti transseksualu.

Panromantikas

Žmogus, kurį seksualiai traukia abiejų lyčių individai, o interseksualais ir transseksualais domimasi tik platoniškai, jiems galimi romantiški jausmai.

Skolioseksualas

Nors terminas skamba panašiai kaip „skoliozė“ (iškrypęs stuburas), tačiau su stuburu neturi nieko bendro. Tai žmogus, kurį seksualiai traukia išimtinai vien transseksualai.  

Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Skaitykite daugiau