Naujausios „Disney“ pasakos svarbiausias vaidmuo atiteko jaunajai aktorei Mackenzie Foy

Mackenzie Foy / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-10-30 09:15
Kino studijos „Disney“ fantastinio nuotykių filmo visai šeimai „Spragtukas ir keturios karalystės“ (orig. „The Nutcracker and the Four Realms“) pagrindinis 14-metės Klaros vaidmuo atiteko visų paauglių numylėtinei, aktorei Mackenzie Foy.

M. Foy savo kino karjeroje yra įgarsinusi mažąją mergaitę animaciniame filme „Mažasis princas“, kuris buvo pristatytas 2015 m. Kanų kino festivalyje. Jaunoji aktorė taip pat jau spėjo suvaidinti greta tokių aktorių, kaip Matthew McConaughey, Jessica Chastain bei Anne Hathaway, net penkiems „Oskarams“ nominuotoje režisieriaus Christopher Nolan dramoje „Tarp žvaigždžių“.

Paauglių tarpe Mackenzie Foy taip pat yra žinoma kaip pusiau vampyrė, Belos ir Edvardo (akt. Kristen Stewart ir Robert Pattinson) duktė, vienas iš kertinių personažų mokslinės fantastikos melodramos „Brėkštanti aušra“ istorijoje.

Paremtoje pagal E. T. A. Hofmano klasikinę pasaką, kino juosta „Spragtukas ir keturios karalystės“ pasakoja apie stebuklingą M. Foy personažo kelionę keturiose mistinėse karalystėse, kuriose sutinkame daugybę ekscentriškų personažų ir netikėtų siurprizų. Filmo scenarijaus autorės Ashleigh Powell teigimu, skirtingai nei originalioje pasakoje, filme Klara nesitveria savyje.

„Ji tarsi žuvis išmesta iš vandens.“ – teigia A. Powell.

„Ji laužo stereotipus, elgiasi priešingai nei įprasta to laikotarpio mergaitėms. Ji nesidomi prabangiomis suknelėmis. Ir ji tikra padauža, todėl mėgsta kurti ir suprasti kaip viskas veikia. Šiuo atžvilgiu ji labai panaši į savo krikštatėvį Droselmajerį.“ – sako filmo istorijos ir scenarijaus autorė.

Vis dėlto Klara sunkiai išgyvena mamos netektį. Pasak scenaristės A. Powell filme matome pirmas Kalėdas, kai merginos šeima praleidžia be velionės mamos.

„Tačiau jos motina paliko Klarai Kalėdų dovaną, kuri ir nulemia tolimesnius veiksmus.“ – teigia A. Powell.

„Klara yra labai sudėtinga asmenybė.“ – sako šį personažą filme vaidinanti aktorė M. Foy.

„Ji turi visas šias skirtingas emocijas – ji kenčia, tačiau nenori, kad žmonės tai pamatytų. Ji taip pat nepritampa tarp aplinkinių, nes yra protinga jauna moteris Viktorijos laikų visuomenėje. Ji vis dar nesuvokia, koks tai nuostabus dalykas.“ – savo personažą apibūdina aktorė.

Filmo režisieriaus Lasse Hallström teigimu, Klaros personažas galiausiai supranta, kad ji verta pasitikėti savimi ir verta būti savimi.

„Mackenzie yra puiki jauna aktorė.” – priduria L. Hallström.

„Ji tokia gyva, plius meistriškai tiksli ir turi nepriekaištingų instinktų. Džiaugiamės turėdami ją.“ – pagrindinę filmo žvaigždę giria režisierius Lasse Hallström.

Fantastinis nuotykių filmas visai šeimai „Spragtukas ir keturios karalystės“ Lietuvos kinuose nuo lapkričio 2 d.

Naujausi straipsniai