Naujausia mankštinimosi tendencija: ropojimas

Mankšta / Vida Press nuotr.
Mankšta / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-07-13 15:03
AA

Apie šį neįprastą būdą stiprinti kūną jau esame užsiminę, kai rašėme apie naujausias mankštinimosi tendencijas. Kadangi pasaulyje susidomėjimas ropojimu auga, daugėja jį rekomenduojančių kūno rengybos specialistų, papasakosime išsamiau, kas ir kodėl ropojimą populiarina ir kaip keičiasi žmogaus, kuris jį praktikuoja, savijauta.

Perkrauti „operacinę sistemą“

Ropojimo (angl. „crawling“) virusą paskleidė kūno rengybos sistemos „Original Strength“ kūrėjai. Vienas iš jų, Timas Andersonas, sako: „Neatsitiktinai kūdikiai ropoja, o tik paskui stojasi ant dviejų kojų. Tai padeda jiems išsiugdyti teisingą vaikščiojimo schemą. Tačiau suaugę žmonės ją pamiršta ir dėl to susikuria sveikatos problemų.“

Praktikuojantys ropojimą susigrąžina jėgą, mobilumą, stabilumą.

Teigiama, kad praktikuojantys ropojimą susigrąžina jėgą, mobilumą, stabilumą, kurie – tinkamos laikysenos, grakštaus judėjimo pagrindas. Be to, taip mankštinantis atsiranda daugiau energijos, pagerėja atmintis...

„Šis metodas kiekvienam padės perkrauti „operacinę sistemą“ būdu, kurį mes visi žinome ir esame kažkada naudoję. Žmogus gimsta turėdamas „operacinę sistemą“, bet bėgant laikui ją – kūną ir mintis – reikia perkrauti“, – rašoma originalstrength.net.

Susidomėjus ropojimu sugalvota įvairių jo variantų. Prisiminkite, kaip keturiomis vaikšto lokiai, gorilos, krabai, aligatoriai, kaip remdamiesi rankomis ir kojomis juda nuo priešų besislepiantys kareiviai – juos mėgdžiodamos galite puikiai pasimankštinti! Turėtų būti linksma...

Nugaros nebeskauda

Jau yra nemažai sporto instruktorių, liudijančių, kad ropojimo naudą pajuto ir patys, ir žmonės, kuriuos jie treniruoja. Vienas iš jų – Johnas Oddenas, atletas, profesionalus sunkumų kilnotojas, sukūręs sveikatos ir kūno rengimo sistemą, paremtą klinikiniais eksperimentais vienoje iš ligoninių Vašingtone. Daug metų jis kentėjo chroniškus nugaros skausmus, kurių pradžia – netinkami pratimai sporto salėje, kai būsimas kelių pasaulio rekordų savininkas tik pradėjo savo karjerą ir iš nežinojimo daug ką darė ne taip, kaip reikia.

Perskaitęs apie „Original Strength“ sistemą Johnas pradėjo ropoti kasdien po keletą minučių remdamasis jos kūrėjų patarimais. „Prabėgus kelioms savaitėms pastebėjau įdomių pokyčių. Po beveik du dešimtmečius mane kankinusio nugaros skausmo (du mano stuburo slanksteliai „perdegę“) atsirado pojūtis, kad nugara tapo tvirtesnė ir vientisesnė, kad jos sveikata gerėja. Negalėjau tuo patikėti! Negana to, padaugėjo jėgų – pajutau tai darydamas atsispaudimus ir kilnodamas štangą. Jau treji metai aš kasdien tai praktikuoju (ropoju, kvėpuoju diafragma, atlieku kitus pratimus), tą patį daro mano sporto klubo nariai, draugai, šeima. Jie sutinka su manimi dėl ropojimo naudos. O aš nebejaučiu nugaros skausmo jau beveik dveji metai.“

Johno teigimu, iki ropojimo jis nebuvo atradęs judesių, kurie užtikrintų tokius „oho!“ pokyčius vos per keletą mėnesių.

Atsargumas nepamaišys

Nors atrodo, kad ropoti labai paprasta, taip nėra. Pratimų metu būtina tinkamai kvėpuoti, išlaikyti tiesią nugarą ir pakeltą galvą. Tiems, kurių kaklo, kelių, riešų būklė ne pati geriausia, reikėtų (įspėja kai kurie sporto pratimų specialistai) neskubėti ir pirmiausia pasitarti su žmogumi, gerai išmanančiu kūno fiziologiją.