Naujas vardas muzikiniame pasaulyje „Dangs“ pristato debiutinę dainą

Dangs/Arno Šarkūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-10 15:34
Dangs slapyvardžiu pasivadinęs Dangiras Petraitis – naujas vardas Lietuvos muzikiniame pasaulyje. Nors vaikinas scenoje – ne naujokas, šiandien jis pirmą kartą atsiskleidžia kaip muzikos prodiuseris ir pristato savo debiutinę dainą „Nebėra“. Šilta, nostalgiją kelianti daina simbolizuoja tai, kokie trapūs ir laikini gali būti net patys šilčiausi jausmai.

„Santykiuose visada viena pusė myli stipriau nei kita. Ši daina yra apie aistringą meilę ir dužusias viltis. Ne visos istorijos turi laimingą pabaigą, kartais viskas ką bandai pastatyti drauge – paprasčiausiai sugriūva. Tuomet privalai likti vienas su savo jausmais, gali žvelgti į Jos akis, bet jose matyti tik tuštumą ir suvokti, kad akimirksniu tapot svetimais“, – apie savo dainą pasakoja kūrėjas.

Pasak Dangs, daina gimė išties spontaniškai – vieną dieną į galvą šovė melodija, o įrašius ją labai greitai pavyko sukurti ir dainos tekstą. Nors didelė dalis Lietuvos atlikėjų tekstus dabar rašo angliškai, ši daina – lietuviška. Dangs neslepia, jog taip yra dėl to, kad lietuvių kalba jam yra itin brangi ir būtent šia kalba vaikinas nori išreikšti savo jausmus.

Vaizdo klipe – intriguojanti detalė

Sukūrus muziką ir tekstą laukė kitas svarbus sprendimas – reikėjo sugalvoti, kas atliks debiutinę Dangs dainą. Pasak dainos autoriaus, klausimas išsisprendė netikėtai, o dainą įkūnijančio balso nereikėjo ieškoti toli – juo tapo atlikėjas Gebrasy.

„Audrius yra nuostabaus ir jausmingo balso savininkas. Su juo esame pažįstami jau ilgą laiką, tačiau artimesniais draugais tapome kai jis praėjusiais metais pakvietė mane prisijungti prie jo „Eurovizinės“ komandos. Pasiūlęs jam įrašyti šios dainos demo versiją, supratau, kad jo balsas puikiai perteikia dainos nešamą emociją“, – teigia autorius.

Kartu Dangs pristato ir dainos vaizdo klipą, kurio idėją įgyvendinti padėjo bičiulis, kinematografas Gabrielius Riauba. Pasak dainos autoriaus, kuriant vaizdo įrašą buvo stengiamasi jo neapkrauti, išlaikyti minimalizmą, kad klausytojo dėmesys nenukryptų nuo teksto. Todėl klipas gavosi subtilus ir paliekantis erdvės klausytojo interpretacijoms. Viena labiausiai intriguojančių vaizdo klipo detalių – veidrodis, kuriame pasirodo ne tik dainos tekstas, bet ir merginos siluetas.

„Veidrodis turi mistinį įvaizdį, kiekvienam jis gali reikšti vis kažką kito. Šiame vaizdo klipe veidrodyje atsiranda merginos atvaizdas, jis, tarsi brangus prisiminimas, pasirodo tik tam tikrais dainos momentais. Tuo pačiu tai gali simbolizuoti ir mūsų nutolstantį ryšį, buvimą dviejuose skirtinguose pasauliuose“, – intriguojančio akcento idėją atskleidžia Dangs.

Muzikiniu keliu žengia nuo paauglystės

Muzikinis kelias Dangs gyvenime – joks ne atsitiktinumas. Į sceną jis pirmą kartą žengė būdamas trylikos ir lig šiol kartu grojo su įvairiais atlikėjais, tarp jų – tokie vardai kaip Otreya ir Leav.

„Kartu su jais esame žengę ant įvairių scenų. Grojome festivaliuose Granatos Live, Galapagai, Akacijų Alėja, Purpurinis Vakaras, taip pat Eurovizijos atrankose. Dideliu sąstatu groti smagu, tačiau pajutau, kad noriu turėti kažką savito, kur galiu pilnai išreikšti save“, – patirtimi dalijasi dainos autorius.

Nors vaikinas yra išbandęs savo jėgas dainuojamojoje poezijoje, kūręs muziką roko grupėms, dabar jo dėmesį patraukė pop bei elektronikos žanrai. Dangs prisipažino, kad jau seniai turėjo svajonę įsirengti savo įrašų studiją, o dabar sėkmingai žengia pirmuosius muzikos prodiusavimo žingsnius ir džiaugiasi, galėdamas klausytojams pristatyti savo debiutinę dainą.

Temos:
Muzika Grupė

Naujausi straipsniai