Naujas spektaklis „Respublika“: aktoriai apsigyveno gamtoje – kaip komunoje, be civilizacijos

Spektaklio „Respublika“ kūrimo užkulisiai / Andrej Vasilenko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-07 16:07
Lenkų režisierius Łukaszas Twarkowskis, lietuvius jau sužavėjęs spektakliu „Lokis“ (spektaklis pelnė net keturis „Auksinius scenos kryžius“), Lietuvos nacionaliniame dramos teatre kuria naują spektaklį „Respublika“.

Šįkart režisierius aktorių komandą pakvietė išbandyti uždaros komunos gyvenimą – kūrybinė komanda gyveno Lietuvos gamtoje, atsiskyrusi nuo civilizacijos. Visi gaudavo nustatytą sumą pragyvenimui. Jie patys gaminosi maistą, bandė statytis namus, tobulinti buitį. Ne viską mokėjo ir ne viskas buvo lengva. Dalyviai stebėjo, ką jaučia, pasakojo tai prieš kamerą.

Galiausiai „Respublikos“ veikėjai suprato, kad juos jungia muzika ir šokiai laukinėje gamtoje. Visi aktoriai pradėjo didžėjauti.

Uždaroje komunoje jie galėjo nesukti galvos iš ko pragyventi, bet susitelkti į tai, kas jiems gyvenime svarbiausia.

Atradę muziką ir šokius, savo suvokimais „Respublikos“ komanda norėjo pasidalinti su kitais, tad surengė specialų vakarėlį Vilniaus naktiniame klube „Opium“, kur pasakojo apie savo patirtis ir grojo susirinkusiems.

Naujame spektaklyje irgi netrūks techno muzikos, o žiūrovus nustebins tai, kad prie pulto jie išvys žinomus aktorius. Spektaklio premjera – rugsėjo 3, 4, 5 dienomis Vilniaus kino klasteryje (Meistrų g. 12 C, Vilnius).

Spektaklį kuria tarptautinė komanda (dalis jos dirbo prie „Lokio“ spektaklio). Pirmą kartą Lietuvoje spektaklio koprodiuseris yra vienas prestižiškiausių teatrų Europoje Miuncheno Kammerspiele, du aktoriai iš šio teatro trupės vaidins „Respublikoje“.

Spektaklyje pasirodys Nelė Savičenko, Airida Gintautaitė, Rasa Samuolytė, Jan Dravnel, Rytis Saladžius, Valentinas Novopolskis, Vainius Sodeika, Augustė Pociūtė, Gediminas Rimeika, Ula Liagaitė, Martynas Nedzinskas, Diana Anevičiūtė, Algirdas Dainavičius, Stefan Merki, Komi Togbonou.

Spektaklio kūrėjai klausia žiūrovų, ar jie norėtų būti laisvi nuo standartinio darbo suvokimo, kai reikia eiti į biurą ir dirbti 40 valandų per savaitę? Jei gautumėte garantuotas bazines pajamas, ar dirbtumėte tą patį darbą kaip ir dabar? O gal subūrus bendraminčių komuną, galima gyventi taip kaip norisi?

Tik kaip atrasti ryšį su komunos nariais? Kaip išgyventi gamtoje be patogumų? Kaip įsiklausyti į save?

„Respublika“ bus nauja teatrinė patirtis erdvėje ir laike. Didelėje Vilniaus kino klasterio erdvėje kiekvienas galės pasinerti į bendruomenės gyvenimą. Neįpareigojančios struktūros teatrinis renginys suteiks progą pabūti uždaroje komunoje, kur galima dalytis istorijomis, maistu ir net pirtimi, įsitraukimo lygis priklausys nuo paties žiūrovo – jam visada lieka laisvė tik stebėti spektaklį. „Respublikos“ premjera – rugsėjo 3, 4, 5 d. Vilniaus kino klasteryje.

Naujausi straipsniai