Naujas reiškinys Lietuvos mene – J.Dapkūnaitė ir A.Sakalauskas atvėrė savo miegamojo duris

Parodos „Pasikartojimai | Repetition“ atidarymas / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Aktorių poros Jolantos Dapkūnaitės ir Arūno Sakalausko kuruojama vizualaus meno paroda „Pasikartojimai“ – naujas reiškinys Lietuvos meno lauke. Rengdami „savo namų parodą“, pirmą kartą kaip kuratoriai pristatomi, aktoriai atveria savo miegamojo duris, taip į vizualaus meno parodą įterpdami ir savo gyvenimo dalį.

Parodai aktorių pora sukūrė dokumentinį video filmą apie juos – vyrą ir moterį, tokius, kokie jie yra dabar ir kokie jie – vienas kitam, su neišsakytomis mintimis, suvaidintais jausmais, kylančiomis vidinėmis įtampomis.

O įtampos kupiną „namų“ parodos scenarijų kuratoriams kurti padėjo menininkų Birutės Stulgaitės, Birutės Zokaitytės, Dainiaus Trumpio, Dianos Remeikytės, Eglės Kuckaitės, Eglės Vertelkaitės, Jono Gasiūno, Kęsto Grigaliūno, Laisvydės Šalčiūtės, Linos Jonikės, Mato Janušonio, Remigijaus Treigio, Viktoro Paukštelio kūriniai.

Parodos „Pasikartojimai | Repetition“ atidarymas / Gretos Skaraitienės nuotr.
Parodos „Pasikartojimai | Repetition“ atidarymas / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Contour Art Gallery“ pasiūlius kuruoti parodą pagalvojom, kad šitam sustingusiam pandemijos laike tai bus galimybė gilintis į dalykus, kurių  nežinom, nesuprantam, bet kurie „magiškai“ traukia įsivelti.

Pirma mintis, atėjusi į galvą – Joannos Hogg filmas Paroda (Exhibition). Apie menininkų porą, gyvenančią savo slaptus vidinius gyvenimus itin moderniame name.

Manoma, kad Markučių galerijos erdvėse 18 a. buvo gaminamas parakas, popierius, miltus malė malūnas, o vėliau buvo salyklo fabrikas, spirito varykla… Ir tai pasiūlė kitų namų žaidimą. Kitų gyventojų, kuriais galime būti mes patys. Prieškambaris, virtuvė, miegamasis... Paveikslai, jų pavadinimai, kūrinių ir jų autorių biografijų kontekstai, tekstai, mintys, tyla, vaidintų pjesių tekstai, tokie gražūs ir skaudūs, kuriais užsipildo tušti kambariai“, – pasakojo aktoriai.

Dėkui menininkams – pažįstamiems ir naujai sutiktiems už ėjimą kartu į nežinią“, – sako organizatoriai.

Parodos „Pasikartojimai | Repetition“ atidarymas (34 nuotr.)
+28

IV, V – 17:00-20:00

VI, VII – 11:00 – 16:00

Kitu laiku parodą aplankyti galima iš anksto susitarus su galerija:

hello@contourart.gallery

Skaitykite daugiau