Naujas „LAIMA Velvet“ – žurnalas moteriai, kuri gali pasakyti: dabar mano geriausi metai!

„LAIMA Velvet“ Nr. 8 / P.Zaborskio nuotr.
„LAIMA Velvet“ Nr. 8 / P.Zaborskio nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-04-07 11:47
AA

Jau pasirodė aštuntasis numeris. Jame skaitykite:

Ne laikas galvoti apie save

Dovilę Bubnienę supa daug vyrų: ir tų, kurie pas ją ateina patys, ir tų, kurie į jos rankas atsiunčiami iš areštinių. Moters įkurtas Kauno apskrities vyrų krizių centras nepritrūksta lankytojų. O tai, kad čia iš tikrųjų padedama žmonėms, rodo prieš porą metų Dovilės gautas Metų kaunietės titulas. Ar toks įvertinimas gali kaip nors pakeisti gyvenimą?

„Kaip tik prieš tai planavau apriboti savo veiklą, kurios yra daug – taip pat ir savanoriavimo pagrindu, – prisimena Dovilė. – Mūsų centras – ne biudžetinė įstaiga, ne verslo įmonė. Kai vyksta konkursai, rašau projektus. Jei laimime, kokiam pusmečiui gauname pinigų. O visą kitą laiką jų nėra. Dėl to tenka dirbti dar kur nors ir tas plėšymasis vargina. Kaip tik 2014 m. pabaigoje pagalvojau: atsiskaitysiu už visus projektus ir išeisiu. Bet, kaip tyčia, tas konkursas. Kažkas skambina: „Mes tave palaikysime!“ – „Kur? Kaip?“ Kai tapau Metų kauniete, supratau, kad dabar jau negaliu trauktis... Įvertinimas tikrai didelis.“

Rubrikoje „Velvet. Veidas“ – pašnekesys su moterimi, kuriai svarbu skleisti žinią, kad ir vyrai gali turėti problemų, kad tai – normalu. Kad yra vieta, kur jie gali kreiptis. Nes, Dovilės įsitikinimu, vyrai išgyvena ne mažiau už moteris ir bendraudami su jomis kartais yra labai pažeidžiami...

Dovilė Bubnienė / Pauliaus Zaborskio nuotr.

Žmogus, kuris nemyli sūnų

Praėjusių metų lapkritį kino legendai Alainui Delonui sukako aštuoniasdešimt vieni. Nuo 2008 m. jis nesifilmuoja ir itin retai palieka savo namus tvirtovę Chene-Bougeries netoli Ženevos. Vienintelis žmogus, kurį mielai priima, – dukra Annouchka.

O štai sūnūs – ir abu oficialūs, gavę Delono pavardę, ir nepripažintasis meilės romano vaisius Ari Boulogne, pats save vadinantis niekieno sūnumi, galėtų drąsiai kalbėti apie garsiojo tėvo prakeiksmą. Nes kad ir ką jie veiktų, visada tėra blankios TO Delono kopijos.

Pats aktorius yra sakęs žurnalistams, kad gyvena tik dėl vaikų, bet visi žino, kad žvaigždė su sūnumis nepalaiko ryšių ir net nesikalba.

Pats aktorius yra sakęs žurnalistams, kad gyvena tik dėl vaikų, bet visi žino, kad žvaigždė su sūnumis nepalaiko ryšių ir net nesikalba. Žodžiu, Alainas Fabienas, Anthony ir Christianas Aaronas, arba Ari, savo kailiu patyrė: būti garsenybės vaiku – sunku. Antra vertus, Delonas, nugyvenęs ilgą bei audringą gyvenimą, gali rasti bet kokį pateisinimą sau.

„Vaikui nėra nieko baisiau, nei netekti tėvo! Žinau pagal save. Manasis mane metė, kai buvau ketverių. Mane auklėjo svetimas žmogus, lengva ranka pasiuntęs kariauti į Indokiniją, kur galėjau žūti“, – ar tai talentingas aktoriaus, ar jautrus tėvo monologas? Delonui visada patiko garsūs pareiškimai.

O trijų jo sūnų likimą galėtų aprašyti nebent Dickensas. Arba Freudas. Pabandėme ir mes.

Alainas Delonas / Vida Press nuotr.

„Kiek uždirbi, mieloji?“

Kad meilė ir pinigai neatskiriami, bene pirmą kartą suprantama paauglystėje. Tiesa, paaugliams pinigų reikia nedaug – daugmaž tiek, kiek kainuoja bilietas į kiną ir spragėsiai. O ir vaikinų rūpestis, iš kur jų gauti. Kai į pasimatymų džiungles žengiama po kelių dešimtmečių, viskas būna gerokai pasikeitę. Ankstesnis romantiškos meilės įsivaizdavimas atrodo toks senamadiškas, kad net spaudžia širdį. Flirtas nedrąsiai žvilgčiojant vienam į kitą, nevalingai plaukus taisyti besitiesianti ranka, švelnus raudonis ir stiprėjantis širdies plakimas... Visa tai jau išgyventa, patirta.

Šiandien viskas vyksta gerokai paprasčiau. Pirmas brandesnio amžiaus žmonių pasimatymas dažnai prasideda panašiai kaip dalykinis pokalbis: „Kokia jūsų profesija?“, „Kur dirbate?“

Neretai būtent nuo atsakymų į šiuos klausimus ir paaiškėja, ar bus antras pasimatymas. Nes vis dažniau ne tik moterys, bet ir vyrai nori, kad antroji pusė būtų finansiškai apsirūpinusi.

Ar tai reiškia, kad chrestomatinė situacija, kai perkopę per keturiasdešimt vyrai ima ieškoti perpus jaunesnės ir dailios merginos, irgi virsta praeitimi? Ar šiuolaikiniams vyrams jau nepakanka pasipuikuoti savais pasiekimais, juos domina ir moters socialinis statusas bei jos finansinės galimybės? Galbūt tai šalutinis feminizmo poveikis?

Ieškome atsakymų ir tikriname idealistinę nuostatą, kad meilė ir pinigai neturi nieko bendra...

Eurai / „Shuterstock“ nuotr.

Kodėl nebemylime pieno?

Atrodo, kad karvių pieną ir jo produktus iš savo valgiaraščio braukiančių žmonių daugėja. Besikeičiantys santykiai su juo nestebina, nes jau ne vienus metus gauname daug informacijos apie tai, kad pienas sukelia sveikatos problemų. Kita vertus, puikiai žinome, kaip lengva manipuliuoti Homo sapiens protu tiems, kurie įgudę tai daryti. Tas neigiamos informacijos srautas apie seną kaip pati žmonija produktą – tiesa ar melas?

Tad mes išklausėme abi puses: mokslininkus ir mitybos ekspertus, kurie skelbia apie pieno žalą, ir patyrusį praktiką, sūrio technologą italą Angelo Frosio, kuris su pieno kritikais kategoriškai nesutinka. Kieno argumentai jus labiau įtikins?

Pienas / Shutterstock nuotr.

Drabužis keliems sezonams pagal Vidą Simanavičiūtę

Vida Simanavičiūtė / LAIMA Velvet nuotr.

Kaip visada pavasaris užklumpa mus ir mūsų spintas netikėtai. Norime atsinaujinti, bet pasiūlymų choras jaukia protus. Vieni kviečia įsileisti daugiau spalvų, kiti – apsirengti baltai nuo galvos iki kojų. Vytis karščiausias pavasario tendencijas beviltiška, nes ant podiumų jau 2018 metų rudens–žiemos naujienos. Dizainerė siūlo nusiraminti ir tame chaose rasti savo drabužį, kurį galėsite vilkėti mažiausiai penkis sezonus. Jos pasirinkimas – vyriško stiliaus oversize švarkas. Nes ši tendencija žada pasilikti ilgai.

Kaip jį nešioti – penki Vidos Simanavičiūtės eskizai ir tiek pat žurnalo stilistės siūlomų drabužių derinių iš mūsų parduotuvių.

Deriniai / Vidos Simanavičiūtės iliustracija