Naujas gyventojas Simonos Burbaitės namuose: „Pavadinome jį Santjago“

Simona Burbaitė su mylimuoju Matu/Organizatorių nuotr.
Simona Burbaitė su mylimuoju Matu/Organizatorių nuotr.
Partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2019-11-28 10:15
AA

„Negi patys negalime grindų išsisiurbti?“ – skeptiškai pagalvojau, kai mylimasis pasiūlė įsigyti siurblį robotą“, – prisimena tinklaraštininkė ir knygos „Tavo geriausia draugė“ autorė Simona BURBAITĖ. Tačiau prireikė vos kelių dienų, kad „iRobot Roomba® i7+“ taptų nepakeičiamu pagalbininku.

„Mes netgi jam vardą davėme – Santjago, – juokdamasi pasakoja Simona. – Tiesiog prieš akis iškilo ispaniškos ir meksikietiškos muilo operos, kuriose visada nemažą vaidmenį atlieka tarnaitė ar namų ūkvedys. Kuo mūsų robotukas ne žavusis Santjagas?“

Populiari tinklaraštininkė pripažįsta, kad įsigyti siurblį robotą buvo vienas geriausių jųdviejų su širdies draugu Matu Kolpertu sprendimų. Nors pradžioje tokiai idėjai Simona pritarė gerokai abejodama, nes kilo daug klausimų: ar tikrai gerai robotas valys? O kaip žinos, kur jam važiuoti? O jeigu siurbs labai lėtai ir garsiai burgs?.. „Esu dėkinga, kad mums leido robotuką išbandyti namuose. Manau, tai – labai naudinga prieš perkant tokį daiktą. Norėjosi pabandyti ir pažiūrėti, ar jis man tikrai tiks ir patiks, – pasakoja Simona. – Pirmiausia nustebino, kaip lengva ir paprasta „iRobot“ siurbliu naudotis – tiesiog atsisiunti programėlę į savo mobilųjį telefoną. Antra, patiko, kad gali jį valdyti nuotoliniu būdu, būdamas darbe ar pietaudamas mieste su draugais: vienas paspaudimas – ir grįžti jau į švarius namus. Trečia ir turbūt svarbiausia: visi be galo vertiname savo laiką, todėl būtina ieškoti būdų, kaip jo sutaupyti neatsisakant komforto. Komforto, dėl kurio šiaip jau tektų išeikvoti nemažai laiko ir energijos.“

Simona Burbaitė su mylimuoju Matu/Organizatorių nuotr.

Nors visų IT prietaisų namuose specialistas ir vadovas yra mylimasis Matas, robotui dažniausiai vadovauja Simona. Ji nėra suplanavusi nuolatinio darbo grafiko siurbliui – žiūri pagal aplinkybes. „Buvo situacija, kai sėdėjau kirpėjo kėdėje, o draugai paskambino ir pasakė, kad vakare ateis į svečius. Aš dar kirpykloje būdama paspaudžiau telefone „iRobot“ programėlę, nuotoliniu būdu daviau komandą siurbliui pradėti darbuotis, o grįžus namo man jau nebereikėjo tvarkytis – galėjau ramiai laukti svečių“, – prisimena mergina.

Jai patinka, kad aktyvuoti siurblį gali ne tik telefonu, bet ir rankiniu būdu – jei ruošdama vakarienę pribarsto virtuvėje, paleidžia robotą išsiurbti grindis tik toje zonoje.

Simonos Burbaitės naujasis namų gyventojas Santjago/Organizatorių nuotr.

„Man vis dar atrodo neįtikėtina, kaip tame nedideliame prietaise telpa tiek daug funkcijų ir išminties! Robotui reikėjo tik duoti laiko nusibraižyti patalpų žemėlapį, ir jis kruopščiai išvalo visas grindis. Domėjausi, kad namuose turint augintinių galima taip sureguliuoti roboto maršrutą, kad jis saugiai apvažiuotų katės ar šuns ėdesio dubenėlius. Kaip tik svarstome įsigyti šunį. Manau, jiedu su Santjagu netgi sutartų, – juokdamasi svarsto. – Labai patogu, kad tokį prietaisą galima įsigyti bet kuriame gyvenimo etape – jau turint augintinį ar dar tik planuojant.“

Simona su Matu net juokauja, kad „iRobot“ puikiai pasitarnaus ir kaip auklėjamoji priemonė, kai turės vaikų. „Anksčiau tėvai gąsdino, kad jei nesusitvarkysi žaisliukų, ateis ragana ir išsineš juos. Šiandien užtenka turėti siurblį robotą – suvalgys žaisliukus, jei nesusirinksi išmėtytų ant žemės. Nebloga motyvacija, – šypsosi. – Aš ir sau vis primenu: prieš išeidama iš namų, apsižvalgyk, ar nieko svarbaus nepalieki ant grindų. Beje, robotukas turi užtektinai galios pats išvažiuoti, jei kur nors užstringa. Bet kartą, pačioje pradžioje, buvo atvejis: siurbė, siurbė ir – nutilo...

Simonos Burbaitės naujasis namų gyventojas Santjago/Organizatorių nuotr.

Radau jį įsisukusį į mano ilgą suknelę, pakabintą ant kėdės. Nieko blogo nenutiko, pasijuokiau, kad mūsų Santjagui patinka stilingi drabužiai. Bet vis tiek dabar prieš išeidama apsižvalgau namie, ar ko nepalikau ant grindų, – jei paleisiu robotuką tvarkytis, kad nebūtų suvalgytas nukritęs papuošalas ar monetos.“

Simona prisimena, kad anksčiau yra turėjusi ir tradicinį siurblį su laidu, ir belaidį, su dulkių maišeliais ir be jų. Visi šie prietaisai buvo gana sunkūs, gremėzdiški.

„Tas nuolatinis rūpinimasis, kur juos tokius didelius ir griozdiškus paslėpti, į kokią spintą įkišti... „iRobot“ niekur nereikia slėpti! Labai smagu, kai pirmą kartą į svečius atėję žmonės nedrąsiai paklausia, o kas gi tas daiktas svetainėje prie sienos. „Tai – stilinga mūsų namų interjero detalė“, – su Matu svečiams pristatome Santjagą“, – pasakoja mergina.

Simona Burbaitė/Organizatorių nuotr.

Neseniai į naujus namus persikrausčiusi pora kito siurblio net nesivežė – naujasis namų tvarkytojas „iRobot“ puikiai pasirūpina trijų kambarių buto švara. „Kol Santjagas tvarkosi, aš galiu ramiai žiūrėti filmą arba skaityti, galiu tą laiką skirti kitiems darbams arba poilsiui. Galbūt kam nors patinka keliskart per savaitę, o gal net kasdien tampyti siurblį po butą ar namą... Nors abejoju. Kai grįžti po ilgos darbo dienos namo, norisi tik ilsėtis. Ir nieko nėra maloniau, nei ilsėtis švariuose namuose“, – įsitikinusi mergina.

Simonos Burbaitės naujasis namų gyventojas Santjago/Organizatorių nuotr.

Pokalbio pabaigoje dar pasvarsto: „Prisimenu, kaip iš pradžių maniau, kad niekas geriau už mane neišsiurbs namų... Tas noras viską daryti pačiai – ne visada geras dalykas. Neprivalai visko daryti pati – kartais turi leisti tau padėti. Tarkime, įsileisti į namus naujas technologijas, kurios gerokai palengvins buitį. O tau teliks mėgautis savo laisvu laiku.“

Daugiau informacijos apie „iRobot Roomba® i7+“ siurblius rasite https://www.irobot.lt/.