Naujas George'o Clooney filmas nušluostys nosį „Negarbingiems šunsnukiams“?

Johnas Goodmanas, George'as Clooney ir Mattas Damonas filme „Brangenybių medžiotojai“ / „Theatrical Film Distribution“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-05 12:24
George'o Clooney ne tik talentingas aktorius, bet ir scenaristas, režisierius bei prodiuseris. Tuo jau netrukus bus galima įsitikinti naujame jo filme „Brangenybių medžiotojai“. Maža to, ši veiksmo komedija grasina nušluostyti nosį Quentino Tarantino filmui „Negarbingi šunsnukiai“!

„Dar šmaikštesnis, tiesesnis ir labiau intriguojantis“, – tokiais epitetais filmą apdovanojo kino kritikai, lygindami šias dvi juostas. Panašumų juose išties yra – abiejų siužetai vyksta Antrojo pasaulinio karo laikais ir abiejuose dominuoja nacių tema.

Tačiau, pasak kino vertintojų, G.Clooney darbas Q.Tarantino filmą gerokai pralenkia įtaigumu. Nenuostabu, nes veiksmo drama „Brangenybių medžiotojai“ pastatyta remiantis Roberto M.Edselo knyga, o ši sukurta pagal tikrus įvykius.

Filme pasakojama apie septynis vyrus – meno kuratorius, muziejų direktorius ir meno istorikus, kurie buvo pasiųsti į Vokietiją gelbėti nacių niokojamo meno. Nors į paraku kvepiančią karo zoną pasiųsti vyrukai puikiai pažinojo Mikelandželo kūrinius, nei vienas jų nė nenutuokė, kas yra M-1. Jų situaciją dar labiau apsunkino negailestingai spaudžiantis laikas ir grėsmė, kad Hitleris neįkainojamas brangenybes gali bet kada sunaikinti, tačiau menui atsidavusių vyrų ryžtas išsaugoti reikšmingiausius žmonijos kūrinius nugalėjo baimę rizikingoje misijoje patiems netekti galvos.

Pagrindinius realių asmenybių, tapusių tyliomis Antrojo pasaulinio karto žvaigždėmis, vaidmenis sukūrė ryškiausias Holivudo žvaigždynas. Režisierius ir viskas viename George'as Clooney suvaidino restauratorių George'ą Stautą, Mattas Damonas – Metropoliteno direktorių Jamesą J.Rorimerį, o Billas Murray – architektą Richardą Campbellą. Kiti kūrybinės komandos nariai taip pat gavo užduotis įsikūnyti į realių žmonių prototipus.

Filme be šių įžymybių dar vaidina „Oskaro“ laureatai Cate Blanchett, Jeanas Dujardinas, „Emmy“ laureatas Johnas Goodmanas ir kiti.

Filmą „Brangenybių medžiotojai“ Lietuvos kino teatruose pamatysime nuo vasario 28 d.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai