Naujas Dovydo Laukio ir Viliaus Popendikio duetas: „Turime raktą į sėkmę“

Dovydas Laukys ir Vilius Popendikis/Augustės Rūkaitės nuotr.
Autorius: Beatričė Staniūnaitė
Publikuota: 2020-04-20 11:50
Naujas ir visiškai netikėtas duetas: „X Faktorių“ laimėjusios grupės „120“ narys Dovydas Laukys ir balsingasis atlikėjas Vilius Popendikis. Šiandien jie pristato dainą „Dideli“ ir ją dedikuoja visiems, kurie šiuo metu stoja į akistatą su vienišumo jausmu. Atlikėjai skelbia, kad pinigai, gauti už dainos peržiūras ir perklausas, keliaus į pasirinktą paramos fondą kovai su pandemijos pasekmėmis.

Dovydas Laukys ir Vilius Popendikis – gerai žinomi scenos veidai. Atlikėjai daugelį kartų prasilenkė ne tik pasirodymų metu, bet ir Vilniaus Socialinių mokslų kolegijoje, kurioje Dovydas dėstė kūrybos ir pramogų industrijų studentams, o tuo tarpu Vilius darbuodavosi kolegijoje įrengtoje įrašų studijoje. Būtent čia ir įvyko lemtingas vaikinų susidūrimas, kai prieš keturis mėnesius Dovydas išgirdo Viliaus Popendikio kūrybą.

Kaip gimė jūsų projektas?

Vilius: Su Dovydu esame pažįstami jau gana seniai, tačiau visada turėjau svajonę kartu su juo padirbėti. Matydavau, koks atsidavęs ir užsidegęs jis dirbdavo prie kitų projektų. Taip išėjo, kad prieš 3-4 mėnesius neturėjau vadybininkų, todėl pasinaudojau proga prikalbinti Dovydą ir pabandyti darbuotis kartu. Kokius penkis kartus kviečiau jį į studiją pasiklausyti mano dainų, tačiau jam vis atsirasdavo kitų darbo reikalų. Galiausiai pavyko jį prisišaukti ir sudainuoti dainas, kurias buvau paruošęs. Kai Dovydas jas išgirdo, jo reakcija buvo nereali: pradėjo šaukti, šokinėti, lakstyti ir tuomet pareiškė, kad su mielu noru priima pasiūlymą dirbti kartu.

Dovydas: Kurį laiką buvau atitolęs nuo muzikos, dirbau su įvairiais projektais ir festivaliais. Beveik du metus su grupe „120“ neišleidome nei vienos dainos. Manau, laukiau savo muzikinės mūzos. Galiausiai ją kartu atradome su Viliumi Popendikiu (Juokiasi). Tąkart, kai klausiau jo kūrybos, išgirdau vieną dainą, kuri mane taip paveikė, kad tiesiog pradėjau šaukti iš šokinėti, net studentus pakviečiau pasiklausyti. Negalėjome patikėti, kad tą dainą tikrai parašė Vilius. Būtent tada supratau, koks yra didelis jo potencialas. Šiek tiek apgalvojęs, kaip ir ką reikėtų daryti, vakare grįžau su pasiūlymu dirbti kartu.

Vilius Popendikis/Organizatorių nuotr.
Vilius Popendikis/Organizatorių nuotr.

Dovydai, grupės „120“ pavadinimas liko, tačiau šiuo metu jį atstovauji tik tu. Ar tai reiškia, kad dabar scenoje tave matysime nebe su Šarūnu, o su Viliumi?

Dovydas: Kartu su Šarūnu turėjome daug kūrybinių sesijų ir komandinio darbo, tačiau galutinis rezultatas mūsų vis netenkindavo. Galiausiai, Šarūnas perėjo į teatrinę veiklą, o aš patraukiau į organizacinę. Šarūnas stipriai pasinėrė į teatro gyvenimą, tuo tarpu aš visada ilgėjausi muzikos, vaikščiodamas nuolatos dainuodavau ir vis pagalvodavau apie sceną, kol galiausiai kartu su Viliumi susibūrėme į komandą. Visgi, nors ir dirbame kartu, esame atskiri atlikėjai: Vilius Popendikis su savo dainomis bei  muzikine istorija ir grupė „120“ su ta pačia išlikusia idėja ir žinute, kad viską reikia daryti su 120 procentų atsidavimu. Skiriasi tik tai, kad šiuo metu šią žinutę skleidžiu vienas.

Viliau, noras dirbti kartu su Dovydu buvo toks didelis, kad jį išreikšti teko ne vieną kartą. Dabar, kai jau tapote komanda, šis noras pasiteisino?

Vilius: Nemeluosiu teigdamas, kad pasiteisino visais 120 procentų. Su Dovydu dirbame kaip komanda, tačiau tuo pačiu jis yra ir mano prodiuseris. Dirbant su juo atradau tokius dalykus, kurių nebuvau atradęs su nieko kitu: beprotiškas užsidegimas, laiko neskaičiavimas, visiškas savęs atidavimas tiesiogine to žodžio prasme – aš net su jo batais visą žiemą vaikščiojau (Juokiasi). Taigi, nuo batų, visiško pasitikėjimo ir draugystės iki profesionalaus darbo kartu. Nors dar per anksti vartoti žodį „pasisekimas“, bet manau, kad būtent tai yra raktas į  mūsų dueto sėkmę. 

Grupės „120“ narys Dovydas Laukys
Grupės „120“ narys Dovydas Laukys

Esate įdomus derinys: Dovydas yra tikras energijos užtaisas ir šou mėgėjas, tuo tarpu Vilius jausmingas, neretu atveju jautrių dainų kūrėjas. Ar šiuo klausimu neprasilenkiate?

Dovydas: Skirtumai ir vienas kito papildymas visada yra gerai. Manau, kad svarbiausias dalykas dirbant komandoje yra idėjų suderinamumas. Mūsų idėjos yra labai žemiškos ir paprastos, jos yra nukreiptos į kūrybos atidavimą žmonėms. Beje, Vilius taip pat yra energingas ir moka daryti šou, o aš galiu būti jautrus romantikas, grojantis balades.  Beje, būtent taip ir pradėjau savo muzikinį kelią.

Vilius: Manau, kad vienas kitą puikiai papildome. Kai reikia Dovydas mane įkvepia, o kai pasitaiko, kad jį patį reikia pristabdyti, čia jau darbuojuosi aš.

Vilius Popendikis / Vakarės Daukšytės nuotr.
Vilius Popendikis / Vakarės Daukšytės nuotr.

Kokią žinutę siunčiate klausytojams su pirmuoju savo bendru kūriniu „Dideli“?

Vilius: Tai daina apie vienišumą, socialinę atskirtį, nepilnavertiškumo jausmą. Skaitydami gerbėjų laiškus dažnai pastebime šias atsikartojančias temas. Žmonės jaučiasi užguiti, spaudžiami aplinkybių. Tą neužtikrintumą, savikritiką ir baimes mes atsinešame iš vaikystės. Priprantame save laikyti prastesniais už kitus, o tai dažnai veikia lyg stabdis. Mes sakome, kad visa tai priklauso nuo žmogaus požiūrio į save. Ši daina turi ypatingą reikšmę ir pasaulinės pandemijos kontekste: nors ir jaučiame vienatvės jausmą, vis dėlto jį jaučiame ne po vieną, o visi kartu, todėl susijungę ir pajautę bendrystės jausmą tampame artimi. Ne veltui dainoje skamba tokie žodžiai: „Esam pasiklydę, vieniši, bet dėl to artimi".

Dovydas: Kiekvienas iš mūsų kažkuriame gyvenimo etape tapome aplinkybių aukomis, jautėmės vieniši, galbūt patyrėme depresiją. Tokių žmonių yra labai daug, todėl nebūtinai savo problemas turime spręsti vieni, kai yra tų, kurie gali mus suprasti ir mums padėti. Kartais gyvenime tereikia vieno postūmio, kad įvyktų lūžis. Šioje dainoje kalbame būtent apie pozityvų, pasitikėjimo savimi  lūžį, kai savo akyse mažas – tampi dideliu.

Dovydas Laukys/Asmeninio archyvo nuotr.
Dovydas Laukys/Asmeninio archyvo nuotr.

Dainos idėja gimė būtent pandemijos krizės akivaizdoje?

Vilius: Ši idėja yra klasikinė vertybė, kuri buvo aktuali visais laikais, ypatingai jaunam žmogui. Šito įkvėpti sukūrėme dainą. Dažnai gauname asmenines žinutes arba susitikimų metu girdime apie jaunų žmonių problemas. Taigi, daina gimė kiek anksčiau, tačiau dabar, suprasdami koronaviruso poveikį, kuris ypatingai prisideda prie žmonių vienišumo jausmo, nusprendėme, kad pinigai, gauti už peržiūras ir perklausas, keliaus į COVID-19 pasekmių prevencijos paramos fondą.

Dovydas: Galutinį dainos rezultatą gerokai pakoregavo karantinas. Vaizdo klipo filmavime turėjo dalyvauti apie trisdešimt žmonių, kurie tapytų ant didelės sienos – taip norėjome atskleisti bendruomeniškumo aspektą. Deja, šalyje įvedus karantiną šios idėjos teko atsisakyti. Dabartinį vaizdo klipą nufilmavome tryse – su grafiti pradininku Lietuvoje, garsiu menininku Rodion Petroff. Jis yra mūsų dainos grafikos autorius, kuris pats vaizdo kilpe kuria piešinį. Žinoma, neatmetame ir pirminės vaizdo klipo versijos, kurią bandysime įgyvendinti tada, kai pagaliau pasaulis atsistos ant kojų.

Išgirskite pirmieji: „120“ nario Dovydo Laukio ir Viliaus Popendikio bendras kūrinys „Dideli"

Naujausi straipsniai