Naujas bėgiko Igno Dombrauskio eksperimentas – savaitė be asmeninio automobilio

Ignas Dombrauskis / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Žinomas tinklaraštininkas iš Kauno Ignas Dombrauskis bene labiausiai išgarsėjo kaip nepailstantis bėgimo entuziastas, kuris šių metų pradžioje metė sau iššūkį nubėgti mažiausiai 5 km kiekvieną metų dieną. Lyg būtų to maža, dabar jis išsikėlė naują tikslą – visą savaitę nesinaudoti turimu automobiliu ar kitomis savo transporto priemonėmis ir pabandyti išsiversti pasitelkiant tik alternatyvas – viešąjį transportą ir dviračių bei automobilių dalijimosi paslaugą. Taip kaunietis nori paminėti Europos judumo savaitę, kuri truks nuo rugsėjo 16 iki 22 d.

Pasak I. Dombrauskio, pagrindinis eksperimento tikslas – išsiaiškinti, ar naudojimasis alternatyviomis susisiekimo paslaugomis yra išties patogus, ar labiau trukdo atliekant kasdienius darbus.

„Manau, kad mes dažnai savo judėjimo laisvę ir pačius save apribojame vien dėl to, kad nežinome, jog turime kitų pasirinkimų. Aš pabandysiu atrasti tuos kitus variantus. Noriu dar kartą sau ir kitiems parodyti, kad Kaunas yra patogus miestas, kuriame nėra kliūčių judėti. Be to, bus labai gera išeiti iš komforto zonos ir pamatyti tas pačias miesto vietas kitu kampu“, – sakė I. Dombrauskis.

Turint galvoje tai, kad jaunas vyras yra ir dviejų vaikų tėtis, ir dirba tarptautinio mažmeninės prekybos tinklo „Kavos draugas“ rinkodaros vadovu bei eina „Reebok“ prekių ženklo ambasadoriaus pareigas, eksperimentas pareikalaus atidžiau planuoti laiką ir prisiminti pamirštus dalykus.

„Žinote, kai visuomet po ranka turi savo automobilį, pamiršti apie viešojo transporto maršrutus ar tai, kiek užtrunka troleibusu nuvažiuoti iš vieno miesto taško į kitą. Manau, būtent šie aspektai man bus didžiausias iššūkis. Tiesa, galvoju, kad „CityBee“ automobilių ir dviračių tinklas man padės kompensuoti viešajame transporte prarastą laiką“, – svarstė pašnekovas.

I. Dombrauskis taip pat labai džiaugiasi, kad šis eksperimentas padės jo vaikams pamatyti daugiau ir įvairesnių Kauno vietų. „Vaikams, manau, bus smagu. Esu numatęs jiems ekskursijų viešuoju transportu“, – šypsojosi vyras.

Visą eksperimento eigą ir naujausius I. Dombrauskio įspūdžius apie sau mestą naują iššūkį galima bus sekti jo asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Skaitykite daugiau