Naujas Beatos Tiškevič projektas skatins žvelgti į savo seksualinį gyvenimą be gėdos

Beata Tiškevič ir Kotryna Bass / Agnės Papievytės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Radijo laidų vedėja, knygos „Vyvenimas” autorė Beata Tiškevič kartu su partnere, tinklaraštininke, konsultuojančia žmones iš viso pasaulio interneto verslo kūrimo klausimais, Kotryna Bass, ėmėsi drąsaus projekto – tinklapio apie kūniškumą bei seksualinį gyvenimą. Nuo šiol savo mintimis, žiniomis, seksologų, psichologų ir seksualinės medicinos gydytojų patarimais jos dalinsis puslapyje NEBEGĖDA.LT.

„Beatai susisiekus su manimi dėl nebegėda.lt projekto idėjos, iškart supratau, jog bus nepaprastai įdomu dirbti kartu. Sekso ir kūniškumo temas man teko gvildenti studijuojant užsienyje, o kaip sėkmingų internetinių projektų autorė jaučiau, kad galėsiu prisidėti ne tik kurdama puslapį, bet ir pasidalindama savo patirtimi naujų portalų vystyme,” – savo mintimis dalinasi viena geriausių tinklaraštininkių Lietuvoje Kotryna Bass.

Projekto partnerės teigia, kad imtis seksualumo temos jas paskatino suvokimas, kad jų karta užaugo be lytinio švietimo. Tai jauniems žmonėms atnešė įvairiausių neigiamų pasekmių. „Statistika teigia, kad mokslu paremtas, išsamus lytinis švietimas yra pati geriausia prevencija nuo ankstyvų lytinių santykių, lytiniu keliu plintančių ligų ir nepageidaujamo nėštumo. Mane šiurpina straipsniai apie gimdančias mažametes – manau, kad už tai atsakomybę turi prisiimti apsimetantys, kad sekso nėra, suaugusieji. O kiek jaunų moterų žino, kad gimdos kaklelio vėžį sukelia ŽPV? Ir kaip nuo to apsisaugoti? Juk tai – gyvybiškai reikalinga informacija. Jauni žmonės gėdijasi tikrintis nuo lytiniu keliu plintančių ligų, nors tai yra labai svarbu,” – pastebi projekto sumanytoja Beata Tiškevič.

Naujame tinklapyje galima bus rasti ne tik tekstų, bet ir podkastą. Pirmo lietuviško, skirto seksualumui, podkasto artimiausiuose epizoduose galima bus išgirsti istoriko Juozapo Blažiūno pasvarstymus apie tai, kodėl mūsų visuomenėje intymūs klausimai yra apipinti gėda, feministės Margaritos Jankauskaitės įžvalgas seksualinio priekabiavimo tema, psichologės–seksologės Lauros Butvilaitės rekomendacijas, skirtas išnykusio lytinio potraukio atgaivinimui.

Kotryna Bass / Agnės Papievytės nuotr.„Aš pati suprantu, jog būdama 26-erių metų žinau tikrai per mažai ir manau, kad daug atsakymų apie seksą, kūną ir santykius turėjau gauti mažų mažiausiai prieš dešimtmetį. Deja, dėl informacijos stokos ir to nelemto gėdos jausmo esu dar tik kelyje į savęs pažinimą ir laisvę,” – teigia projekto kūrėja Kotryna Bass.

Pašnekovės teigia, kad jos nori sklaidyti vyraujančius mitus apie seksualinį gyvenimą ir pažvelgti į šias temas su smalsumu, pagarba ir be jokios gėdos. Tekstų autorė Beata Tiškevič prisipažįsta, kad viena iš priežasčių kurti puslapį tokia tema, buvo tai, kad ši sritis Lietuvoje stūkso krizėje. „Seksualiniais klausimais mūsų žiniasklaidoje yra labai mažai informacijos, o ta, kuri yra, dažniausiai pateikiama „5 būdai jį patenkinti” pavidalu. Mūsų seksualinio gyvenimo gerovė priklauso nuo daugybės veiksnių: mūsų emocinės savijautos, ryšio su savo kūnu ir santykio su partneriu. Tad, tuose 5 punktų straipsniuose mažai naudos.“

Nebegeda.lt ateityje galima bus įsigyti produktų, skirtų kūno priežiūrai bei lytiniam gyvenimui. Taip pat edukuojančios literatūros. Dalį pelno naujo verslo partnerės planuoja skirti organizacijoms arba projektams, kurie rūpinasi visuomenės lytine sveikata ir švietimu.

Skaitykite daugiau