Naujametiniame koncerte – ir šventiškai nusiteikę Alma bei Valdas Adamkai

Koncertas „Baleto gala“/M. Aleksos nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-01 10:34
Didžiausias Lietuvos teatras naujametinį vakarą garbingą publiką pakvietė į koncertą „Baleto gala“. Šiame koncerte šventinę nuotaiką žiūrovams, tarp kurių buvo ir prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma, kūrė lygiai 20 baleto solistų iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Anglijos ir JAV.

Scena iš nemirtingojo Piotro Čaikovskio „Gulbių ežero“ naujametinį koncertą pradėjo LNOBT baleto trupė bei jos solistai Olga Konošenko ir Jonas Laucius. Publika šventinį vakarą išvydo dar tris LNOBT solistų poras: Kristiną Gudžiūnaitę ir Genadijų Žukovskį, Anastasiją Čumakovą ir Danielį Dolaną, Juliją Stankevičiūtę ir Jeronimą Krivicką. Koncerte dalyvavo ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokėjas Mantas Černeckas, kuris kartu su J. Stankevičiūte pristatė duetą iš šio teatro repertuarinio spektaklio – Eduardo Balsio baleto „Eglė žalčių karalienė“. 

Koncertas „Baleto gala“/M. Aleksos nuotr.
Koncertas „Baleto gala“/M. Aleksos nuotr.

Išskirtinumo „Baleto gala“ koncertui suteikė trijų užsienio teatrų baleto žvaigždžių pasirodymai: iš Londono Karališkojo baleto atvyko Lietuvos publikai jau pažįstami Sarah Lamb ir Vadimas Muntagirovas, iš Berlyno valstybinio baleto – Ksenia Ovsyanick ir Dinu Tamazlacaru, o iš Lenkijos nacionalinio baleto atvyko net penki šokėjai: Palina Ruseckaya, Pawelas Koncewojus, Patrykas Walczakas bei Lietuvoje jau matyta baleto pora – Yuka Ebihara ir Dawidas Trzensimiechas. Aistringų prieskonių naujametiniam vakarui savo Džaiva ir Pasadobliu pridėjo iš JAV atvykę tituluoti Lotynų Amerikos šokių čempionai Antonina Skobina ir Denysas Drozdyukas.

Publika stebėjo ištraukas iš pamiltų baletų „Spragtukas“, „Miegančioji gražuolė“, „Korsaras“, „Tristanas ir Izolda“. Užsienio svečiai pristatė ištraukas iš mažiau žinomų baleto spektaklių „Esmeralda“, „Manon“, „Brangakmeniai“. Senuosius metus gracingai palydėti padėjo LNOBT simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Martyno Staškaus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai