Naujame Marijono vaizdo klipe – rizikingas sumanymas ir abejingų nepaliekanti pabaiga

Marijonas Mikutavičius pristato dainos „Aš gyvenau“ vaizdo klipą
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-10-13 09:33
Marijonas Mikutavičius pristato ilgai lauktą vaizdo klipą ir dainą „Aš gyvenau“ bei skelbia koncertus „MARIJONAS MIKUTAVIČIUS 50“, kurie gruodžio mėnesį vyks Vilniaus, Kauno ir Šiaulių arenose.

Vaizdo klipas dainai „Aš gyvenau“ nufilmuotas šią vasarą Lietuvos pajūryje, tačiau dainininkas jos premjerai sąmoningai pasirinko rudens vidurį. Ne tiek todėl, jog skelbiami jo penkiasdešimtmečiui skirti koncertai, tačiau labiau dėl pačios dainos nuotaikos.

Marijonas sakė, kad senokai norėjo sukurti dainą, kurią būtų galima ramia širdimi leisti per laidotuves. Jo nuomone, „Aš gyvenau“ tapo būtent tuo kūriniu. Tačiau nereikia suprasti tiesmukai – tai nėra nei niūri, nei makabriška daina.

Marijonas Mikutavičius – „Aš gyvenau“:

„Aš gyvenau“ – melancholiškas marijoniškas žvilgsnis, jautriai ir filosofiškai apibūdinantis prabėgusius metus. „Pagaliau galiu sau leisti ir tokią dainą parašyti“, – ironizavo Marijonas.

Rugpjūtį jis pirmą kartą dainavo „Aš gyvenau“ festivalyje „Untold City“, kur jo klausėsi minia gerbėjų. Iš publikos reakcijos buvo galima spręsti, kad kūrinys užkabina ir nepaleidžia iki pat paskutinio akordo. O pabaiga – tikrai originali ir nepaliekanti abejingų: nedažnai pasitaikantis dainose rečitatyvas su itin jautria žinute.

M.Mikutavičiaus vaizdo klipo „Aš gyvenau“ filmavimas
M.Mikutavičiaus vaizdo klipo „Aš gyvenau“ filmavimas

Vaizdo klipo režisierius Eimantas Belickas, vos išgirdęs dainą, išsyk įsivaizdavo pilotą, jūrą ir skydį deltaplanu. Ši vizija ir buvo įgyvendinta karštą rugpjūčio dieną Kartenos aerodrome, Smiltynėje ir Drevernoje. Kuriant klipą, Marijonui teko ištvermės ir drąsos pareikalavusi užduotis įsibėgėti ir pačiam nuo kopos pakilti deltaplanu.

Už sėkmingai pasibaigusią rizikingiausią filmavimo dalį būtina padėkoti profesionaliems deltaplano pilotams broliams Sauliui ir Vydui Guobužams, kuriems klipe teko ir Marijono instruktorių, ir kaskadininkų vaidmuo.

Koncertai „MARIJONAS MIKUTAVIČIUS 50“: gruodžio 16 d. – Kaunas, „Žalgirio arena“, 28 d. – Vilnius, „Avia Solutions Group“ arena, 31 d. – Šiaulių arena.

Naujausi straipsniai