Naujajame „Ji + 7 dienos“ numeryje – koks poilsis jums labiausiai tinka?

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ / Redakcijos archyvo nuotr.
Žurnalas „Ji + 7 dienos“ / Redakcijos archyvo nuotr.
2016-06-22 15:00
AA

Sužinokite, koks atostogautojo tipas esate. Plius dovanų – būtiniausių kelionės daiktų sąrašas, kad atostogų netemdytų jokios nemalonios smulkmenos!

Prieš gerą šimtmetį darbdaviai kėlė rimtą klausimą – ar leisti darbuotojams poilsiauti? Gal geriau nestabdyti įprasto darbo ritmo? Šiandien toks klausimas atrodo nehumaniškas. Atostogos – ne privilegija, o būtinybė! Tačiau ar mes tai suvokiame ir ar leidžiame sau kaip reikiant pailsėti nors kartą metuose?

Atlikta daugybė tyrimų, rodančių, kad poilsio stoka lemia aibę sveikatos sutrikimų, pradedant širdies veiklos pažeidimais, padidėjusiu kraujospūdžiu, baigiant įvairiomis pervargimo sindromo apraiškomis ir nepasitenkinimu gyvenimu apskritai. Plačiau apie tai, kaip produktyviai pailsėti, koks atostogautojo tipas esate, sužinosite atsivertusi numerio temą „Lauktos atostogos – iš širdies!“.

Apie kurortinius romanus, kurių patiria nemažai atostogautojų, skaitykite interviu „Kurortinis romanas – tik pramoga“. „Apie 90 proc. kurortinių romanų neturi tęsinio. Tai reikėtų prisiminti prieš neriant į naujus santykius per atostogas“, – atskleidžia seksologas, medicinos klinikos „Mirameda“ psichoterapeutas Viktoras Šapurovas.

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ / Redakcijos archyvo nuotr.

Sukate galvą, kur palikti šunį ar jūrų kiaulytę išvykstant ilgesniam laikui? Neramu, kad per kelias savaites, kol ilsėsitės Maljorkoje ar keliausite po Tailandą, nuvys paliktos be priežiūros kambarinės gėlės? Visada galima rasti išeitį – pasinaudokite specialistų patarimais, kurių rasite straipsnyje „Kai išvykstate poilsiauti.“

Nuvykę ilsėtis į užsienį, daugelis paprastai ne tik gulime prie baseino – vieną kitą dieną paskiriame ekskursijai ar kokiai nors pramogai. Norisi pamatyti vietos įžymybes, išbandyti plaukimą plaustais, safarį džipais ir pan. Ką turėtume žinoti prieš užsisakydami paslaugas, skaitykite straipsnyje „Saugios pramogos užsienyje“.

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ / Redakcijos archyvo nuotr.

Planuodami atostogas praleisti svetur, daugelis tikisi tik malonių prisiminimų. Deja, kartais pasitaiko ir tam tikrų nemalonumų, pavyzdžiui, dingsta bagažas arba kelionė visiškai neatitinka lūkesčių, už kuriuos buvo sumokėti pinigai. Kas už tai atsakingas ir kur reikėtų kreiptis, patarimų ieškokite straipsnyje „Kai kelionė neatitinka lūkesčių...“.

Dirbantiems tėveliams neretai kyla klausimas, ar vasarą vesti atžalą į darželį. Specialistai pataria padaryti pertrauką, kad vaikas pailsėtų nuo intensyvaus įstaigos ritmo. Plačiau apie tai – straipsnyje „Sudie, darželi. Sveika, vasarėle!“.

Įsibėgėja atostogų ir kelionių sezonas, bet malonias mintis apie poilsį dažnai gesina skrydžio baimė. Statistika byloja, kad kas ketvirtas lėktuvo keleivis bijo skristi.

Tikimybė, kad jūsų lėktuvas patirs katastrofą, beveik lygi nuliui: viena katastrofa tenka 5 milijonams skrydžių. Vis dėlto žmogus sukurtas vaikščioti, ir sklęsti ore nėra natūrali jo būsena. Todėl švelni įtampa prieš skrydį yra normalus reiškinys, kurį patiria daugelis, o vadinti visus juos aerofobais jokiu būdu neteisinga. Tačiau pasaulyje yra 13 proc. žmonių, kurie patiria tikrą paniką net atsidūrę netoli oro uosto. Jie gali atsisakyti pelningo sandėrio, santuokos ir kitų džiaugsmingų įvykių, kad tik nereikėtų lipti į lėktuvą.

Aerofobija yra nevaldoma baimės išraiška – būsena kritiniu momentu primena isterijos priepuolį. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Įveikti skrydžio baimę“.

Vasarą visuomet norisi atsinaujinti. Garderobas karštajam sezonui veikiausiai jau supirktas vos pašvietus pirmiems pavasariniams spinduliams, todėl dabar pats metas pasirūpinti plaukais. Kaip ir kas madinga šį sezoną, specialistų patarimų rasite straipsnyje „Ryškių spalvų sezonas“.

Rengiatės savaitgalį iškylauti gamtoje, o galvoje spiečius minčių – kaip pasiruošti, kad smagumo įkarštyje neiškiltų netikėtumų? Specialiai jums – trumpa atmintinė (rubrika „Virtuvė / šeimininkės užrašai“).

„Bulvė lietuviui – pagrindas!“ – nuskambėjo vienoje humoro laidoje ir daugeliui sukėlė šypseną. Vis dėlto šios tiesos paneigti negalime – mes iš tikrųjų mėgstame bulves! Tas mažutes, kai dar nereikia skusti, tik nuplauti, gaminti ir valgyti. Šaltas, karštas, visokias... bulvių receptų ieškokite straipsnyje „Šviežios bulvės užderėjo“.

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ / Redakcijos archyvo nuotr.

Smagaus skaitymo, gerų atostogų ir įdomių eksperimentų virtuvėje!