Naująja Mere Popins tapusi aktorė Emily Blunt išgyvena aukso amžių

Emily Blunt / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-28 18:14
„Disney“ studija idealiai pataikė rinkdamasi aktorę naujajai juostai apie Merę Popins. Emily BLUNT (35) tobulai įkūnija valdingąją rašytojos Pamelos Travers heroję. Juk pati yra britė ir dviejų vaikų mama.

„Merė Popins grįžta“ yra vienas didžiausių Emily karjeros laimėjimų – po ketverių metų pertraukos aktorė pelnė šeštą „Auksinio gaublio“ nominaciją (vieną „gaublį“ už vaidmenį 2006 metų televizijos filme „Gideono duktė“ ji jau turi). Ir nors ne visiems kritikams ir žiūrovams patinka Emily Merė („Auksinių gaublių“ dalybose Blunt nukonkuravo Olivią Colman iš „Favoritės“), aktorė sako, kad rėmėsi Travers knygomis, o ne klasikine „Disney“ studijos 1964-ųjų ekranizacija, kurią matė vaikystėje, bet dabar neperžiūrėjo.

Emily Blunt / Filmo platintojų nuotr.
Emily Blunt / Filmo platintojų nuotr.

„Merės paveikslas iš knygų buvo toks gyvas, kad nusprendžiau nesileisti įbauginama kultinės Julie Andrews kultinio vaidmens ir imtis jo kaip bet kurio kito darbo“, – sako aktorė leidinio „Harper’s Bazaar“ žurnalistei Lydiai Slater.

Emily Merė išties kitokia: arogantiškesnė, įnoringesnė, paslaptingesnė, kartais – net pavojinga ir kelianti nerimą. Kalba rafinuotu ir melodingu anglišku aukštuomenės akcentu, tačiau vietomis prasiveržia aiškus Rytų Londono prasčiokiškas cockney.

Tiesa, ji pati išaugusi Vakarų Londone, čia iki šiol gyvena jos tėvai, aukštesniosios vidurinės klasės atstovai. Tokioje aplinkoje auklės – įprastas dalykas, bet Emily sako, kad jos Merė Popins buvo senelė iš mamos pusės – ši pasakojo nuostabias istorijas ir mokė piešti. Ji galėjo sukurti neragautą patiekalą iš kelių produktų, rastų šaldytuve, ir, pripažįsta anūkė, paliko didžiulį pėdsaką jos ir seserų bei brolio gyvenime.

Emily Blunt su vyru / „Scanpix“ nuotr.
Emily Blunt su vyru / „Scanpix“ nuotr.

Emily – antroji iš ketverto Bluntų atžalų. Ypač artima su Felicity (36) – literatūros agente, ištekėjusia už aktoriaus Stanley Tucci, Emily partnerio filme „Ir velnias dėvi „Prada“. Seserys, kurias skiria septyniolika mėnesių, augo kartu ir net turėjo slaptą tarpusavio kalbą. Dar yra jaunesnis brolis Sebastianas – aktorius, kita sesuo, Susannah, tapo veterinare.

Klausantis puikaus sodraus aktorės balso sunku patikėti, kad vaikystėje ji mikčiojo. Ir buvo tylus, į knygas įnikęs vaikas. „Negalėjau sklandžiai kalbėti, taigi stebėjau ir klausiau. Metro kurdavau ištisas istorijas apie sutiktus žmones. Ir visada knietėjo pabūti jų kailyje, – prisimena ji ir prideda greitai supratusi, kad vaidindama gali kalbėti be kliūčių: – Savo kambaryje prieš veidrodį mėginau įkūnyti ir tą, ir aną. Bet niekada niekam apie tai nesakiau. Tai visada buvo labai asmeniška.“

Emily nesvajojo tapti aktore; norėjo studijuoti kalbas ir būti vertėja. Bet privačioje „Hurtwood House“ mokykloje buvo atrinkta vaidinti spektaklyje – roko operoje „Bliss“, kuris buvo parodytas Edinburgo festivalyje. Blunt kvatodama prisimena, kad jos herojė vienoje scenoje dainuodama baladę pasidaro abortą geležiniu pakabu („Tai buvo siaubinga“) ir kad spektaklį žiūrėjo gal 30 žmonių. Tačiau tarp jų buvo aktoriaus Adriano Rawlinso, tuo metu dirbusio „Hurtwood House“ mokykloje, agentas. Jis iškart pasiūlė Emily pasirašyti sutartį.

Emily Blunt („C / „Scanpix“ nuotr.
Emily Blunt („C / „Scanpix“ nuotr.

Emily už vaidybą su Judi Dench teatro komedijoje „Karališkoji šeima“ pelnė geriausios debiutantės apdovanojimą. Kiekvienas kino vaidmuo – taip pat įvykis: debiutinis trileris „Mano meilės vasara“, kultinė mados pasaulio grimasas iliustruojanti juosta „Ir velnias dėvi „Prada“, istorinė drama „Jaunoji Viktorija“, mokslinė fantastinė juosta „Ties riba į rytojų“, apie kovą su Meksikos karteliais pasakojantis „Sicario“ narkotikų karas“, stilingas siaubo filmas „Tylos zona“, kurį režisavo Emily vyras Johnas Krasinskis (39), jis atliko ir vieną pagrindinių vaidmenų.

Visi, kurie turėjo reikalų su aktore, pabrėžia, kad su sėkmės našta ji susidoroja energingai ir pasitikėdama savimi. O pavyzdžiu laiko minėtąją britų kino ir teatro veteranę Dench. „Ji mane išmokė, kaip būti maloniai bei mielai ir to nesureikšminti; parodė pavyzdį, kokia noriu būti per likusią karjerą. Juk vienas žmogus gali apnuodyti viską aplink“, – sako Blunt, turinti nekaprizingos ponios reputaciją ir draugaujanti su didžiąja dalimi Holivudo A sąrašo žvaigždžių, net su tomis, kurios garsėja skandalingu būdu ir atšiaurumu.

Ji ir pati patvirtina, kad yra labai mažai žmonių, su kuriais negalėtų sutarti. Vertina keistas, išskirtines asmenybes. „Kiekvienas naujas žmogus – it šviežio oro gūsis“, – įsitikinusi Blunt. Toks ypatingas, be abejonės, buvo ir aktorius, režisierius bei scenaristas Krasinskis – su juo susipažino 2008-aisiais ir po poros metų susituokė. Vestuvės vyko abiejų bičiulio George’o Clooney viloje prie Komo ežero.

Pora augina dvi dukras – Hazel (4) ir Violet (2). Jų gimimas paskatino persikelti iš Los Andželo į Brukliną: čia gyvenimas labiau primena Blunt gimtąjį Londoną ir lengviau vaikus auginti taip, kaip buvo auklėjama pati. Pora neturi automobilio, visur vaikšto pėsčiomis, ir žmonės čia tokie šaunūs, kad palieka juos ramybėje. O dar jie laikosi taisyklės nesiskirti su vaikais ilgesnį laiką, taigi mergaitės dažnai lydi tėtį ir mamą filmavimo aikštelėse. 

Naujausi straipsniai