Naujai susikūrusi aktorių grupė „Eilinis elitas“ surengė improvizaciją į 10-ies kilometrų aukštį pakilusiame lėktuve

„Eilinio elito“ skrydžio vaizdai / Aktorių grupės nuotr.
Autorius: Justina Dirsė
Publikuota: 2012-09-26 13:31
Trečiadienį dešimties kilometrų aukštyje skrendančiame lėktuve buvo surengtas tikrų tikriausias muzikinis improvizacijų spektaklis, kurį atliko teatro „Kitas kampas“ aktorių suburta nauja grupė „Eilinis elitas“. Nusileidę ant žemės Vilniaus oro uoste aktoriai dalijosi skrydžio ir pasirodymo įspūdžiais.

Tokiai neeilinei avantiūrai – pirmą kartą Lietuvos istorijoje surengti pasirodymą orlaivyje – ryžosi vienintelio improvizacijos teatro „Kitas kampas“ aktoriai. Tai, ko gero, pirmas kartas Lietuvos užsakomųjų skrydžių istorijoje, kai keleiviai galėjo nemokamai pamatyti spektaklį, surengtą skrendančiame lėktuve. Improvizacijų programos „Eilinis elitas“ premjerą stebėjo apie 150 patogiai krėsluose įsitaisiusių keleivių.

Nusileidus lėktuvui, aktoriai – Martynas Nedzinskas, Kirilas Glušajevas ir Audrius Bružas – su plačiomis šypsenomis išėjo į pagrindinę oro uosto salę bei veik iš karto nuskubėjo į lauką. Kur jų jau laukė baltas limuzinas ir dryžuota sulankstoma lova. Mat spaudos konferenciją apie naujos grupės „Eilinis elitas“ pasirodymą 10-ies kilometrų aukštyje ir tolimesnius spektaklius labiau žiūrovams įprastoje teatro scenoje aktoriai surengė Vilniaus oro uosto prieigose, susėdę ant išlankstomos lovos.

Aktoriai patikino, kad kol kas pasirodymas orlaivyje – vienas neįprasčiausių, kuriuos jiems teko daryti. „Buvo visokių pasirodymų po atviru dangumi, pačiose įvairiausiose vietose, tačiau lėktuve kol kas pasirodymą rengėme pirmą kartą. Buvo gana neįprasta, juk praplėtėme ne tik savo pasirodymų geografiją, bet ir pakilome į 10-ies kilometrų aukštį. Na ką, beliko pasirodyti po vandeniu ir būsime išmėginę viską“, – pasakojo vienas aktorių, K.Glušajevas.

Gretos Skaraitienės nuotr.
Gretos Skaraitienės nuotr.

Improvizacijų teatro „Kitas kampas“ naujai sukurta grupė „Eilinis elitas“ lėktuve surengė du pasirodymus – šeštos valandos lėktuve skridusiame ir Turkiją bei skrydžio atgal metu. Aktoriai koncertavo trise. Pasirodymas susidėjo iš dviejų muzikinių bei improvizacinių dalių, o orlaiviu skridę žmonės galėjo juos girdėti per kolonėles, įtaisytas lėktuve.

„Koncertuoti lėktuve nebuvo labai sunku. Nepasitaikė nei oro duobių, nei kitų nepatogumų. Matyt, oro bendrovė paprašė užlyginti tas oro duobes, tad tiek pasirodymas, tiek skrydis baigėsi sklandžiai“, – juokavo A.Bružas.

Tuo tarpu Kirilas savo kolegai paskubėjo paantrinti, kad sunkiausia buvo įtikti pavargusiai ir jokio pasirodymo nesitikinčiai publikai. „Mes į šį pasirodymą pasižiūrėjome tiesiog kaip į tam tikrą iššūkį, kitu kampu. Žinoma, reikėjo atsižvelgti ir į aplinkybes – lėktuve žmonės paprastai skrenda kiek mieguisti. O ypač anksti ryte. Atgal iš Turkijos skrido ir tėvai su mažais vaikais, tad atsižvelgdami į tai savo pasirodymą viena dalimi sutrumpinome“, – sakė jis.

Projekto organizatorius aktorius Audrius Bružas pasakoja, kad idėja naujojo spektaklio premjerą surengti būtent lėktuve kilo prieš porą metų. „Esame improvizacijos teatro aktoriai, tad galime į valias žaisti, kurti, kvailioti. Tad kodėl nesurengus įsimintino spektaklio lėktuve? Juk dainuoti po vandeniu būtų sudėtingiau, – pokštauja A.Bružas. – Norime, kad skrydis būtų gyvesnis, įdomesnis, toks, kokio Lietuvos keleiviai dar nematė.“

Menininkams idėja patiko ir dėl netikėtumo momento. Kur jau kur, o lėktuve tikrai niekas nesitiki išvysti tokio pasirodymo. Žmonės skrisdami paprastai snūduriuoja, šnekučiuojasi ar skaito. Tad keleiviams nuotaikingas nežinia iš kur išdygęs aktorių pasirodymas buvo gana netikėta staigmena. Aktoriams savo orlaiviu pasinaudoti leido užsakomųjų skrydžių bendrovė „Small Planet Airlines“.

Gretos Skaraitienės nuotr.
Gretos Skaraitienės nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai