2017 m. vestuvinių suknelių kolekciją pristatantis Egidijus Rainys: „Mėgstu tylią prabangą“

Egidijaus Rainio 2017 m. vestuvinių suknelių kolekcijos modeliai
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Nors artėjant žiemos šventėms dizaineriai, rodos, turėtų kurti tik spindinčias vakarines suknias, nemažai jų jau gyvena kitų metų aktualijomis. Vienas tokių – dizaineris Egidijus Rainys, pristatantis 2017 m. vestuvinių suknelių kolekciją. Kūrėjas, puikiai atpažįstamas dėl savo klasikinio, elegantiško vestuvinių suknelių stiliaus, jaunosioms pataria: „Suknelė, grimas ir šukuosena turi būti tokie, kad po dešimties metų atsivertusios vestuvinių nuotraukų albumą nepradėtumėte garsiai juoktis“.

Panašu, jog E.Rainio papuoštos nuotakos tokio kuriozo išvengia – dizaineris kuria klasikinius, laikui nemarius drabužių derinius, kurie spintoje gali kabėti dešimtmečius.

Vestuvių dieną E.Rainys moterį papuošia taip, kad ji spinduliuotų subtilia prabanga, ramybe ir užtikrintumu. „Mėgstu tylią prabangą, todėl kuriu moterims, kurioms svarbu klasė ir kokybė, – pasakoja kūrėjas. – Negaliu pakęsti butaforijos, detalėmis perkrautų suknelių ir suvaidintos prabangos.“

Egidijus Rainys / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Pasak dizainerio, pavyzdingos nuotakos dėl vasarą vyksiančių vestuvių į jį kreipiasi likus kone metams iki šventės, o gruodžio mėnesį – prieš Kalėdas – dažniausiai užsuka tos, kurios vestuves kelia gimtojoje Lietuvoje, tačiau gyvena svetur. Nemažai dabartinių dizainerio klienčių yra iš Italijos, Prancūzijos, Maskvos ir Londono.

Egidijus Rainys / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

„Beveik kiekviena nuotaka ateina su savo vizija. Juk vestuvėms moterys ruoštis pradeda dar vaikystėje – varto žurnalus, renka patikusių vestuvinių suknelių iškarpas... Galbūt todėl dėl modelio persigalvoja retai – gana tvirtai žino, kas patinka, pasako, kokio suknelės silueto ar audinio pageidauja. Aišku, kai tavimi pasitiki, pasiduoda pasiūlymams, išklauso profesionalių patarimų, todėl kartu visada atrandame tinkamą sprendimą“, – pasakoja dizaineris.

Egidijus Rainys / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Kai kurios nuotakos į E.Rainio dirbtuves sostinėje užsuka ir tam, kad apžiūrėti jau pasiūtas vestuvines ir progines sukneles iš naujausios kolekcijos. Išsirinkus patikusią suknelę, esant reikalui, ji čia pat pataisoma: susiaurinama arba patrumpinama. „Vestuvinė suknelė turi būti kaip nulieta ir gulėti idealiai. O ir taisomos jos prieš pat vestuves, nes iš patiriamo streso nuotakos dažnai numeta ne vieną kilogramą“, – šypsosi dizaineris.

Egidijus Rainys / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Pasak E.Rainio, jam svarbiausia kokybė, todėl vestuvinės suknelės siuvamos tik iš natūralaus audinio – įvairių rūšių šilko, kuris visada atrodo prabangiai. Dažniausiai kūrėjo puošiamos nuotakos renkasi ilgas, pieno baltumo, ne akinančiai baltas sukneles.

Paklaustas, kokias vestuvinių suknelių tendencijas įžvelgia 2017 metais, dizaineris atvirauja: „Realiai, vestuvinių suknelių mados neegzistuoja, nes tendencijos kuriamos iš nuotakų pageidavimų. Tarkime, šiais metais daug mano nuotakų pageidavo skeltuko priekyje ir atviros nugaros, daugėjo norinčių nėrinių. Ženkliai pirmauja ilgos suknelės. Esu drabužių kūrėjas, kreipiantis dėmesį į tradicijas, į tai, kas yra amžina ir po keliolikos metų vis dar neatrodys keistai.“

Subtili klasika be butaforijos: Egidijaus Rainio 2017 m. vestuvinių suknelių kolekciją (18 nuotr.)
+12
Skaitykite daugiau