Naują vaidmenį Lietuvoje kuriantis Vladas Bagdonas: „Gyvenimo planavimas – dalykas bergždžias“

Vladas Bagdonas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-06 10:01
Teatro legendos – aktoriaus Vlado Bagdono – gerbėjai turi progą džiaugtis. Daugybę vaidmenų teatro scenoje ir kine sukūręs aktorius į savo turtingą biografiją netrukus įsirašys dar vieną vaidmenį. Ramūno Cicėno režisuojamoje roko operoje „Meilė ir mirtis Veronoje“ V. Bagdonas įkūnys Veronos kunigaikštį Eskalą.

Prisijungti prie roko operos komandos žinomą aktorių pakvietė „Meilė ir mirtis Veronoje“ režisierius R. Cicėnas, kuris ne kartą pabrėžė, kad jo roko operos pastatyme susitiks kelios ryškių kūrėjų kartos. V. Bagdonas neslepia, kad smalsumas buvo viena paskatų prisijungti prie žinomų vardų gausios komandos.

„Roko operoje pasirodys daug jaunų, man tik televizoriaus ekrane matytų veidų. Norisi juos geriau pažinti. Pažiūrėti, kaip jie veikia, ką jauniems atlikėjams reiškia muzika ir tekstai, kuriais mes aname amžiuje taip gėrėjomės“, – sako V. Bagdonas.

Veronos kunigaikščio vaidmuo V. Bagdonui nebus pirmasis, kurį jis atliks roko operoje „Meilė ir mirtis Veronoje“. Dar 1982 m. Eimunto Nekrošiaus „Meilė ir mirtis Veronoje“ pastatyme jis įkūnijo Merkucijų. Aktorius įsitikinęs, kad prabėgus net ir kone trims dešimtmečiams nuo tada, kai kompozitorius Kęstutis Antanėlis pagal Sigito Gedos libretą sukūrė roko operą, jos aktualumas ir įtaigumas niekur nedingo.

„Meilė ir mirtis Veronoje“ nė kiek nepaseno ir taip pat gražiai klausosi. Tereikia išgirsti pati pirmąjį jos variantą ir netruksi įsitikinti, kad ir tekstai, ir muzika, ir dainavimas net ir šiandien išlieka toks pat įtaigus ir veikia emociškai“, – tikina V. Bagdonas.

Paklaustas, ar naujas vaidmuo reiškia, kad artimiausiu metu jį dažniau išvysime Lietuvos scenose kuriant naujus vaidmenis, V. Bagdonas tikino vengiantis planavimo. „Kaip parodė šių metų rūstusis lapkritis, gyvenimo planavimas – dalykas bergždžias, tad nustojau tuo užsiiminėti. Pažiūrėsiu, kas bus...“ – intriguoja aktorius.

R. Cicėno režisuota roko opera „Meilė ir mirtis Veronoje“ gruodžio 28 d. debiutuos Vilniaus „Siemens“ arenoje. Diena vėliau, gruodžio 29-ąją, arijos skambės Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Vasario 1 d. roko opera bus parodyta ir Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Pagrindinius, Romeo ir Džuljetos, vaidmenis atliks Justinas Jarutis ir Ieva Zasimauskaitė. Roko operoje taip pat dainuos Inga Valinskienė, Giedrius Arbačiauskas, Andrius Bialobžeskis, Justinas Lapatinskas, Vidas Bareikis, Kęstutis Cicėnas, Mindaugas Papinigis ir kiti. Žvaigždžių komandai scenoje talkins mišrus choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas).

Naujausi straipsniai