Nauja santykių rūšis – emocinis romanas

Pavydas itin apkartina santykius. / Fotolia nuotr.
Pavydas itin apkartina santykius. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-08 20:29
AA

Socialiniai tinklai ir visagalis internetas į mūsų gyvenimą atnešė dar vieną problemą – emocinį romaną. Anot psichologų, tokie santykiai gali būti tiek pat pražūtingi porai, kaip ir fizinis ryšys, ar net klampesni, nes sunku išgryninti problemą ir ją spręsti.

Emocinis romanas paprastai prasideda nuo draugystės virtualioje erdvėje – apsikeičiama komentarais, spaudžiama „patinka“ po vienas kito nuotraukomis, vėliau imama susirašinėti „nekaltomis“ temomis, juokaujama. Labai lengva nuslysti ir iš draugiško bendravimo pereiti į tokį, kuris jau nėra toks nekaltas.

Labai lengva nuslysti ir iš draugiško bendravimo pereiti į tokį, kuris jau nėra toks nekaltas.

Kaip atpažinti, kad jūsų antroji pusė užmezgė emocinį romaną?

Atsirado paslaptingumas. Jei partneris bando kažką nuslėpti, tikrai pastebėsite, ypač jei gyvenate kartu – visur nešasi telefoną, jo niekada nepalieka nerūpestingai padėto ant spintelės ar lovos, bet visuomet nešiojasi kišenėje. Jums įėjus į kambarį, staiga nustoja žiūrėti į telefoną, skubiai jį paslepia. Gali pasitaikyti, kad nubudus vidurį nakties atsigerti vandens ar praverti lango, užklupsite partnerį žiūrintį į telefono ekraną. Netikėtai prireikus pasinaudoti bendru kompiuteriu ar mylimojo telefonu, pastebėsite, kad skambučių, žinučių ir interneto paieškos atmintis yra ištrinta. Jei anksčiau žinojote jo el. pašto ar socialinio tinklo paskyros slaptažodžius, galite būti nemaloniai nustebinti, kad staiga nebegalite prisijungti.

Moteris naršo išmaniajame telefone / Vida Press nuotr.

Staigus susidomėjimas socialiniais tinklais. Dažniausiai emociniai romanai užmezgami būtent čia, nes gana lengva nuslėpti – juk visi nuolat peržiūrinėjame, kas naujo nutiko feisbuke ar kitame socialiniame tinkle. Toks elgesys tarsi nekelia įtarimo. Visgi, jei mylimasis staiga pernelyg susidomėjo socialiniu tinklu ir vos nubudęs bei prieš miegą būtinai jame turi praleisti nemažai laiko, pasmalsaukite, kas ten tokio įdomaus. Atkreipkite dėmesį į tai, kieno ir kokius pranešimus bei nuotraukas jis pamėgsta, ką priima į draugus ir pan.

Vis mini kito žmogaus vardą. Ne veltui sakoma, kas galvoje – tas ir ant liežuvio galo. Jei su kitu žmogumi jūsų antroji pusė nuolat bendrauja įvairiomis temomis, nenuostabu, kad ką nors pasakodamas ar įrodinėdamas, gali pasakyti, kad jam vieną ar kitą dalyką papasakojo būtent ji (jis). Verta suklusti, kai pašaliečio vardas minimas bent kas kelinta diena, ypač jei tas žmogus nėra jūsų bendras draugas ar pažįstamas.

Atsiranda atstumas. Gaudamas dėmesio ir emocinį palaikymą iš kito žmogaus, jūsų mylimasis gali imti tolti. Vieną dieną jis tiesiog nustoja pasakoti kasdienius rūpesčius, dalytis įspūdžiais, nes visa tai jau atskleidė kitam žmogui ir jam nebereikia antrą kartą pasilengvinti problemų naštos. Net jei su naujuoju pažįstamu jūsų partneris nebuvo nei karto susitikęs, staiga ima jausti jam didesnį prieraišumą, nes virtualiame pasaulyje jiedu nesipyksta, nėra slegiami rutinos. Tas žmogus gali atrodyti kone idealiai, nes simpatiją žadina ne realybėje pažintas žmogus, bet iš dalies išgalvota bemaž ideali asmenybė. Ji (jis) iki ašarų juokiasi iš pokštų, visada šypsosi ir apkabina – nesvarbu, kad šie veiksmai išreikšti paveiksliukais ekrane.

Ima jus kritikuoti. Kritika, nukreipta į jus, gali būti vienas iš emocinio nutolimo pasekmių. Visos teigiamos emocijos perkeliamos į trečiąjį asmenį, o jūs staiga tampate neidealus. Partneris gali imti kritikuoti viską – nuo išvaizdos, iki elgesio ar net juoko. Jei neapsikęsite, kad partneris nuolat kartoja susižavėjimo objekto vardą ir leptelsite ką nors griežčiau, galite sulaukti ir trankymo durimis.

Aplanko nuojauta. Savo intuicija dvejoti neverta. Jūs geriau nei bet kas kitas pažįstate savo mylimąjį, tad pakitusį elgesį netruksite pastebėti. Jei pajuntate, kad jums stinga dėmesio, o partneris nuolat paskendęs savo mintyse ir pradingęs socialiniuose tinkluose – metas atviram pokalbiui. Išsiaiškinkite, ar judu kalti dėl santykių atšalimo, ar įsiterpė trečiasis asmuo. Jei antroji pusė į virtualų pasaulį nukeliavo, nes skyrėte jam per mažai dėmesio, gal dar galite išgelbėti santykius. Tik būtinai išsiaiškinkite, ar toliau susirašinėjimo nebuvo pažengta. Atleisti fizinę neištikimybę gali ne kiekvienas.